КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
Іменем України
17.02.25 справа№ 133/497/25
провадження № 4-с/133/3/25
Суддя Козятинського міськрайонного суду Вінницької області Пєтухова Н.О., перевіривши скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність державного виконавця Козятинського відділу державної виконавчої служби у Хмільницькому районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ),-
ВСТАНОВИВ:
11.02.2025 представник заявника ОСОБА_1 - адвокат Кравчук М.О. звернувся до суду із скаргою на бездіяльність державного виконавця Козятинського відділу державної виконавчої служби у Хмільницькому районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), в якій просить визнати неправомірною бездіяльність державного виконавця Козятинського відділу державної виконавчої служби у Хмільницькому районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), що полягала у нездійсненні зупинення виконавчого провадження №64424268 на підставі ч.1 ст.34 ЗУ "Про виконавче провадження"; зобов`язати державного виконавця винести постанову про зупинення виконавчого провадження №64424268 на підставі ч.1 ст.34 ЗУ "Про виконавче провадження".
Вивчивши матеріали поданої скарги на предмет дотримання вимог цивільного процесуального законодавства під час звернення із даною скаргою до суду встановлено наступне.
Відповідно до ст. 447 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи.
Згідно з ст. 448 ЦПК України скарга подається до суду, який розглянув справу як суд першої інстанції. Про подання скарги суд повідомляє відповідний орган державної виконавчої служби, приватного виконавця не пізніше наступного дня після її надходження до суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 449 ЦПК України скаргу на дії державного виконавця може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права або свободи.
Відповідно до ч. 2 ст. 449 ЦПК України пропущений для подання скарги строк може бути поновлено судом за наявності поважних причин його пропуску на підставі клопотання особи, яка подає скаргу, що має бути заявлено одночасно зі скаргою.
У разі подання скарги з пропуском строку і за відсутності поважних причин для його поновлення та клопотання особи, яка подає скаргу, така скарга залишається судом без розгляду.
Згідно з ч. 1 ст. 126 ЦПК України право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом.
Згідно з ч. 2 ст. 126 ЦПК України документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
З матеріалів скарги судом з`ясовано, що 25.11.2024 до державного виконавця надійшла заява боржника ОСОБА_1 , в якій останній просив надати йому роз`яснення щодо винесення постанов по виконавчому провадженню.
08.01.2024 державний виконавець надав відповідь на вищевказану заяву.
В подальшому, 24.01.2025 до державного виконавця надійшов адвокатський запит, в якому ініційовано питання щодо розгляду звернення ОСОБА_1 про зупинення виконавчого провадження №64424268 у зв`язку з проходженням військової служби в особливий період.
Листом від 05.02.2025 державний виконавець повторно повідомив про відсутність підстав для зупинення виконавчого провадження.
Наведені обставини свідчать про те, що боржник вочевидь обізнаний про відкриття виконавчого провадження та повинен був дізнатися про стверджуване у скарзі порушення його прав після отримання листа державного виконавця від 08.01.2024.
Отже, станом на час звернення заявника до суду - 11.02.2025, закінчився строк для подання скарги, визначений у ст. 449 ЦПК України.
Звертаючись до суду 11.02.2025, тобто з пропуском процесуального строку для подання цієї скарги, представник заявника не долучив клопотання про поновлення пропущеного строку оскарження бездіяльності державного виконавця із обґрунтуванням поважності причин пропуску строку звернення зі скаргою.
Отже, відповідно до ч. 2 ст. 449 ЦПК України, скарга підлягає залишенню без розгляду.
Керуючись ст. 126, 127, 257-261, 353, 447, 448, 449 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність державного виконавця Козятинського відділу державної виконавчої служби у Хмільницькому районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), - залишити без розгляду.
Копію ухвали направити заявнику.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення до Вінницького апеляційного суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Наталя ПЄТУХОВА
Дата документу 17.02.25
Суд | Козятинський міськрайонний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2025 |
Оприлюднено | 20.02.2025 |
Номер документу | 125260528 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Козятинський міськрайонний суд Вінницької області
Пєтухова Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні