Вирок
від 18.02.2025 по справі 344/8253/24
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/8253/24

Провадження № 1-кп/344/471/25

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18лютого 2025 року м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі:

головуючої судді ОСОБА_1 ,

з участю секретаря ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

потерпілої ОСОБА_4 ,

обвинуваченої ОСОБА_5 ,

розглянувши у спрощеному провадженні в судовому засіданні за участі учасників судового провадження кримінальне провадження з обвинувальним актом про обвинувачення:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки та жительки АДРЕСА_1 , українки, громадянки України, розлученої, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , раніше не судимої,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 125 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_5 заподіяла умисне легке тілесне ушкодження.

Кримінальний проступок вчинено за наступних обставин.

Так, 10 квітня 2024 року близько 22 год, потерпіла ОСОБА_4 спільно із ОСОБА_5 , рухались в транспортному засобі марки «Opel Zafira» реєстраційний номер НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_6 по вул. Набережна ім. В.Стефаника в м. Івано-Франківську. В цей час та місці між ОСОБА_5 та ОСОБА_4 на грунті особистих неприязних відносин виник конфлікт. В ході конфлікту ОСОБА_5 перебуваючи під впливом негативних емоцій схопила потерпілу за волосся та потягнула на себе. З метою, щоб припинити неправомірні дії жінок ОСОБА_6 припаркував транспортний засіб по вул. Целевича,10 в м.Івано-Франківську. В цей ас ОСОБА_5 , перебуваючи в салоні автомобіля, діючи умисно, усвідомлючи суспільно-небезпечний і протиправний характер своїх дій, передбачаючи їх шкідливі наслідки і свідомо бажаючи їх настання щодо здоров`я ОСОБА_4 , умисно вкусила в ділянку правого стегна ОСОБА_4 . Після цього, потерпіла ОСОБА_4 та ОСОБА_5 вийшли з салону автомобіля та між ними в подальшому продовжився словесний конфлікт.

В ході конфлікту, ОСОБА_5 , продовжуючи свої протиправні дії, умисно повалила ОСОБА_4 в салон автомобіля марки «Opel Zafira» реєстраційний номер НОМЕР_2 та усвідомлюючи, що потерпіла не чинить її будь-якого фізичного опору, маючи фізичну перевагу, двома руками схопила ОСОБА_4 за ділянку шиї при цьому потягнула на себе.

В результаті умисних протиправних дій ОСОБА_7 в потерпілої ОСОБА_4 виявлено тілесні ушкодження: садна в ділянках шиї, правої нижньої та верхньої кінцівок, синці в ділянках голови, носа, правої верхньої кінцівки, які згідно висновку експерта відносяться до легких тілесних ушкоджень.

Допитана в судовому засіданні обвинувачена ОСОБА_5 свою вину у вчиненні інкримінованого їй кримінального правопорушення не визнала. Пояснила, що справді між нею і потерпілою мав місце словесний конфлікт. Однак, наносити тілесні ушкодження першою почала ОСОБА_4 , а вона просила водія зупинити автомобіль. Водій автомобіля ніяких заходів щодо того, щоб їх розборонити не вчиняв.

Незважаючи на повне заперечення обвинуваченою своєї вини у вчиненому кримінальному правопорушенні, її вина у вчиненні інкримінованого їй кримінального правопорушення повністю підтверджується іншими доказами, зібраними в ході досудового розслідування та дослідженими в судовому засіданні.

Так, допитана в судовому засіданні потерпіла ОСОБА_4 суду вказав, що 10 квітня 2024 року вона разом із своєю свахою ОСОБА_5 їхала із своїм знайомим таксистом в машині. Коли вони їхали з кладовища від її покійного сина, ОСОБА_5 почала його словесно ображати, в ході такого словесного ОСОБА_5 в салоні автомобіля почала наносити їй удари, тягала за волосся, вкусила в ногу. Після того як водій зупинив машину і їх розборонив, через кілька хвилин ОСОБА_5 повалила її знову в автомобіль та наносила удари

Свідок ОСОБА_6 в судовому засіданні повідомив, що до нього подзвонила його знайома ОСОБА_8 , що треба її забрати і відвезти додому. Він забрав її разом з ОСОБА_5 . В дорозі вони виявили бажання поїхати ще на кладовище на могилу до сина ОСОБА_4 . Коли поверталися із кладовища, в салоні автомобіля між ними виник словесний конфлікт щодо їхніх дітей. В ході такого конфлікту ОСОБА_5 почала наносити удари ОСОБА_4 . Зупинити автомобіль він зразу не зміг, бо якраз знаходився під мостом. Коли зупинив автомобіль, то почав їх розбороняти і відтягувати Надю від ОСОБА_9 . Коли їх розборонив, то ОСОБА_10 попросила сигарету і він пішов до місця водія в автомобілі. За цей час ОСОБА_11 повалила ОСОБА_12 знову в машину, і знаходячи зверху на ній наносила їй удари.

Як вбачається із Протоколу прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення та іншу подію від 11.04.2024 року, ОСОБА_4 повідомила, що 10.04.2024 року близько 22:00 год в місті Івано-Франківську по вул Целевича (біля будинку №10, на вулиці, в автомобілі марки «Opel Zafira» реєстраційний номер НОМЕР_2 ) ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 завдала їй два (декілька) ударів по обличчі, по носі, шиї, а також вкусила за праву ногу (верхню частину стегна). Конфлікт був в присутності свідка ОСОБА_6

Відповідно до Висновку експерта № 203 від 12.04.2024 року проведено судово-медичну експертизу ОСОБА_4 . На підставі даних судово-медичної експертизи ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , наданих медичних документів (завіреної копії догоспітального клінічного протоколу №2724 КНП «ОКЛ ІФ ОР», довідки №895 КНП «ОКЛ ІФ ОР» на ім`я ОСОБА_4 від 11.04.2024 року), зроблено наступні підсумки. У ОСОБА_4 виявлені тілесні ушкодження: садна в ділянках шиї, правої нижньої та верхньої кінцівок, синці в ділянках голови, носа, правої верхньої кінцівки, які утворились від дії тупих твердих предметів, могли утворитись як при нанесенні ударів такими предметами, у вказані вище ділянки тіла, так і при ударах цими ділянками тіла до таких предметів, відносяться до легких тілесних ушкоджень та можуть відповідати терміну, вказаному в постанові. Виставлений в медичних документах діагноз «Кусана рана с/3 правого стегна» не підтверджений даними судово-медичного огляду (від 12.04.2024 року), тому в судово-медичних підсумках не враховується. Про те, що в ділянці правої нижньої кінцівки був синець, а не гематома, як вказано в наданих медичних документах, свідчить відсутність об`єктивних даних, симптому флуктуації та проведення пункції її.

Згідно протоколу проведення слідчого експерименту від 23.04.2024 року, проведено слідчий експеримент за участі свідка ОСОБА_6 та у присутності понятих, із застосуванням технічних засобів фіксації.

Диск з файлами, що є додатком до цього протоколу, досліджено безпосередньо у судовому засіданні, який повністю відповідає протоколу проведення слідчого експерименту.

Дані докази є належними та допустимим у розумінні норм КПК України.

Порушень вимог ст. 87 КПК України не установлено.

В свою чергу, згідно положень ст. 22 КПК України, кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом. Суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків.

Відповідно до ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом. Слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом.

При цьому, суд наголошує на тому, що будь-яких інших доказів в ході судового розгляду сторонами з боку обвинувачення та захисту, які були вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб передбачений КПК України, суду надано не було.

Відтак суд вважає, що вина обвинуваченої ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованого їй кримінального проступку знайшла своє підтвердження та кваліфікує її дії за ч.1 ст. 125 КК України, як заподіяння умисного легкого тілесного ушкодження.

Згідно з ст. 65 КК України особі, яка вчинила кримінальне правопорушення, має бути призначене покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження нових кримінальних правопорушень, а відповідно до ст. 50 КК України покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових кримінальних правопорушень як засудженими, так і іншими особами.

Призначаючи покарання обвинуваченій суд враховує: ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, яке відповідно до ст. 12 КК України є кримінальним проступком; дані про особу винної, її вік; стан здоров`я та його майновий стан; розлучена, на обліку в лікарів психіатра та нарколога не перебуває; раніше не судима.

Обставин, які пом`якшують покарання, та обставин, які обтяжують покарання, відповідно до ст.66, 67 КК України, судом не встановлено.

Отже, враховуючи вищенаведене, думку прокурора, який просив призначити покарання у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень, обвинуваченої, яка вказала, що не вважає себе винуватою у вчиненні даного кримінального правопорушення, суд вважає, що ОСОБА_5 слід призначити покарання в межах санкцій ч.1 ст.125 КК України у вигляді штрафу, так як саме таке покарання, на думку суду, є гуманним і справедливим, а також необхідним та достатнім для її виправлення та попередження вчинення нових кримінальних правопорушень.

Процесуальні витрати та речові докази відсутні.

Цивільний позов не пред`являвся.

Запобіжний захід не обирався.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.100, 349, 368, 369, 373-376, 382, ч.15 ст. 615 КПК України,

У Х В А Л И В :

ОСОБА_5 визнати винуватою у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.125 КК України, та призначити їй покарання - штраф у розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому виразі становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку суду.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Вирок може бути оскаржено до Івано-Франківського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення, шляхом подачі апеляційної скарги через Івано-Франківський міський суд.

Суддя ОСОБА_13

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення18.02.2025
Оприлюднено20.02.2025
Номер документу125261101
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти життя та здоров'я особи Умисне легке тілесне ушкодження

Судовий реєстр по справі —344/8253/24

Вирок від 18.02.2025

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Ковалюк І. П.

Ухвала від 27.01.2025

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Ковалюк І. П.

Ухвала від 11.09.2024

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Ковалюк І. П.

Ухвала від 30.04.2024

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Ковалюк І. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні