ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Давидюка Тараса, 26А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,
e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"17" лютого 2025 р.м. РівнеСправа №918/1153/24
Господарський суд Рівненської області у складі судді Романюк Ю.Г., при вирішенні питання щодо повернення судового збору у справі за позовом Акціонерного товариства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" в особі філії "Відокремлений підрозділ "Управління справами" до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРІОРАТТ"
про стягнення 59 468,75 грн - збитків
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду Рівненської області від 04.02.2025 було задоволено позов АТ "НАЕК "Енергоатом" в особі філії "ВП "Управління справами" до ТОВ "ПРІОРАТТ" та стягнуто з відповідача на користь позивача 59 468,75 грн - збитків, завданих порушенням обов`язку щодо складання та реєстрації податкових накладних в сумі, а також 2 422,40 грн - судового збору.
12.02.2025 позивач звернувся до суду з клопотанням про повернення 605,60 грн - переплаченої частини судового збору.
Відповідно ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб; позовної заяви майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3 028,00 грн з 01.01.2024) і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
При цьому, позовна заява АТ "НАЕК "Енергоатом" в особі філії "ВП "Управління справами" надійшла до суду в електронній формі, відтак, позивачу необхідно було сплатити судовий збір у розмірі 2 422,40 грн (3028*0,8), тоді як позивачем сплачено судовий збір у розмірі 3 028,00 грн (підтверджується платіжною інструкцією №3896 від 16.12.2024), тому 605 60 грн - переплата.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір", сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.
Таким чином, судовий збір у розмірі 605,60 грн підлягає поверненню позивачу.
Керуючись ст.ст. 123, 234, 235 ГПК України, ст. 7 Закону України "Про судовий збір", суд
УХВАЛИВ:
1. Клопотання Акціонерного товариства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" в особі філії "Відокремлений підрозділ "Управління справами" про повернення переплаченої частини судового збору - задовольнити.
2. Повернути Акціонерному товаристуа "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" (вул. Назарівська, буд. 3, м. Київ, 01032, код ЄДРПОУ 24584661) від імені якого діє Філія "Відокремлений підрозділ "Управління справами" (вул. Гоголівська 22-24, м. Київ, 01054, код ЄДРПОУ 26200529) з Державного бюджету України судовий збір в розмірі 605 (шістсот п`ять) грн 60 коп.
Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ч.2 ст. 235 ГПК України з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://rv.arbitr.gov.ua/sud5019/.
Суддя Ю.Г. РОМАНЮК
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2025 |
Оприлюднено | 20.02.2025 |
Номер документу | 125262587 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі надання послуг |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Романюк Ю.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні