УХВАЛА
05 лютого 2025 року
м. Київ
Справа № 990/13/25
Провадження № 11-38заі25
Велика Палата Верховного Суду у складі:
судді-доповідача Гриціва М. І.,
Банаська О. О., Булейко О. Л., Власова Ю. Л., Воробйової І. А., Губської О. А., Єленіної Ж. М., Кишакевича Л. Ю., Короля В. В., Кравченка С. І., Кривенди О. В., Мазура М. В., Мартєва С. Ю., Пількова К. М., Погрібного С. О., Ступак О. В., Ткача І. В., Ткачука О. С., Уркевича В. Ю., Усенко Є. А., Шевцової Н. В.
перевірила апеляційну скаргу ОСОБА_1 про перегляд ухвали Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 15 січня 2025 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Верховної Ради України, Президента України, третя особа - Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, про визнання протиправною бездіяльності, та
ВСТАНОВИЛА:
У січні 2025 року до Касаційного адміністративного суд у складі Верховного Суду як суду першої інстанції надійшла позовна заява ОСОБА_1 вимогами визнати протиправною бездіяльність відповідачів щодо його конституційних прав на соціальний захист. Посилається на необхідність приведення частини другої статті 36 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» у відповідність до Конституції України.
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду ухвалою від 15 січня 2025 року відмовив у відкритті провадження на підставі пункту 1 частини першої статті 170 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) з огляду на те, що позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
ОСОБА_1 не погодився із цим рішенням суду і подав до Великої Палати Верховного Суду (далі - Велика Палата)апеляційну скаргу. Цю скаргу подав через суд першої інстанції, який її разом зі справою(№ 990/13/25) передав до Великої Палати.
Велика Палата перевірила апеляційну скаргу ОСОБА_1 і встановила, що скарга відповідає вимогам КАС України та подана в порядку, передбаченому статтею 297 цього Кодексу.
Підстав для залишення апеляційної скарги без руху, її повернення чи відмови у відкритті апеляційного провадження немає.
Керуючись статтями 119, 292, 300, 301, 304 Кодексу адміністративного судочинства України, Велика Палата Верховного Суду
УХВАЛИЛА:
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 про перегляд ухвали Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 15 січня 2025 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Верховної Ради України, Президента України, третя особа - Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, про визнання протиправною бездіяльності.
Установити п`ятнадцятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для подання відзиву на апеляційну скаргу й роз`яснити, що до відзиву на апеляційну скаргу додаються докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Направити копії цієї ухвали скаржнику, відповідачам та третій особі разом з копією апеляційної скарги.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач М. І. Гриців
Судді: О. О. Банасько М. В. Мазур
О. Л. Булейко С. Ю. Мартєв
Ю. Л. Власов К. М. Пільков
І. А. Воробйова С. О. Погрібний
О. А. Губська О. В. Ступак
Ж. М. Єленіна І. В. Ткач
Л. Ю. Кишакевич О. С. Ткачук
В. В. Король В. Ю. Уркевич
С. І. Кравченко Є. А. Усенко
О. В. Кривенда Н. В. Шевцова
Суд | Велика палата Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 05.02.2025 |
Оприлюднено | 20.02.2025 |
Номер документу | 125265439 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України,органів,які обирають(призначають),звільняють,оцінюють членів Вищої ради правосуддя оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, з них: |
Адміністративне
Велика палата Верховного Суду
Гриців Михайло Іванович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні