Ухвала
від 14.02.2025 по справі 369/2622/25
КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 369/2622/25

Провадження №1-кс/369/602/25

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14.02.2025 року м. Київ

Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі слідчого судді ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участі прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ ВП № 1 Бучанського РУП ГУНП в Київській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 про проведення огляду у кримінальному провадженні за №12025111380000053 від 01.02.2025 за ознаками кримінального правопорушення (кримінального проступку) передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

До Києво-Святошинського районного суду Київської області надійшло вищевказане клопотання.

Своє клопотання мотивує тим, що до ЧЧ ВП№1 Бучанського РУП ГУНП в Київській області надійшло повідомлення від Державної екологічної інспекції столичного округу, про те, що за адресою Київська область, Бучанський район, с. Святопетрівське, вул. Соборна, поблизу буд.№ 146, в полі, виявлено забруднення землі, а саме виявлено сміттєзвалище

В ході здійснення досудового розслідування встановлено, що сміттєзвалище розміщено на земельній ділянці з кадастровим номером: 3222485800:02:006:0011.

Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру права власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта, власником земельної ділянки із кадастровим номером 3222485800:02:006:0011 являється ОСОБА_5 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 .

Так, незаконні дії з боку невідомих осіб полягають у порушенні санітарних норм, а саме відповідно до п. 4.3. «Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів» затверджених Наказом Міністерства охорони здоров`я України від 19 червня 1996 р. № 173, у селищній зоні населеного пункту допускається розташування промислових підприємств, які не є джерелами викидів шкідливих речовин, не створюють шуму, вібрації, електромагнітних та іонізуючих випромінювань вище нормативних рівнів, що не потребують обладнання пі`їзних залізничних шляхів, інтенсивного руху автомобільного транспорту (понад 40 автомобілів за добу). При цьому відстань до житлових будинків, ділянок дитячих дошкільних закладів, шкіл, закладів охорони здоров`я, відпочинку та фізкультурних споруд слід встановлювати не менше 50 м від межі території об`єкту.

В свою чергу, відповідно до п. 3.3. «Державних санітарних правил охорони атмосферного повітря населених місць» затверджених наказом Міністерства охорони здоров`я України від 9 липня 1997 р. № 201, майданчики для розміщення промислових підприємств, окремих виробництв і інших об`єктів повинні вибиратись з врахуванням можливості створення санітарно-захисних зон (С33), розміри яких визначаються класами виробництв у відповідності з Державними санітарними правилами планування та забудови населених місць.

Межі зони повинні встановлюватись від крайнього джерела викидів на території промислового майданчика до межі найближчої існуючої чи перспективної житлові забудови.

Проте, вище зазначені земельні ділянки, на яких розміщено сміттєзвалище, не підпадає під вищезгадані норми.

Крім того, незаконні дії з боку невідомих осіб полягають у порушенні цільового використання землі, а саме для житлової та громадської забудови.

Так, як дана земельна ділянка знаходиться поруч з житловими будинками, існує загроза для здоров`я населення. Всі будинки поблизу даної ділянки мають свердловини для забору води, що є невід`ємним ресурсом для існування та комфортного життя.

У свою чергу, стічна вода від сміттєзвалища може містити широкий спектр забруднюючих речовин. Перш за все, це продукти розпаду сміття, синтетичні засоби, солі, мастильні речовини, бруд та пісок. Потрапляючи у водні об`єкти вони можуть бути небезпечними для життя людей, а також забруднювати питну воду, яку безпосередньо споживають жителі ближніх земельних ділянок та територій.

На підставі викладеного в органу досудового розслідування виникла необхідність у проведенні огляду вищевказаних земельних ділянок.

Просив суд надати дозвіл на проведення огляду слідчому слідчого відділення ВП № 1 Бучанського РУП ГУНП в Київській області, ОСОБА_4 , слідчому СВ ВП № 1 Бучанського РУП ГУНП в Київській області, ОСОБА_6 , слідчому СВ Бучанського РУП ГУНП в Київській області, ОСОБА_7 , т.в.о. начальника СВ ВП№1 Бучанського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_8 , а також за дорученням вказаних осіб в порядку ст. 40 КПК України працівникам СКП ВП№1 Бучанського РУП ГУНП в Київській області, із залученням спеціалістів у сфері геодезії та картографії (сертифікованих інженерів-геодезистів), спеціалістів Державної екологічної інспекції, земельної ділянки з кадастровим номером 3222485800:02:006:0011, яка на праві приватної власності належать ОСОБА_5 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 .

У судовому засіданні прокурор клопотання підтримала, просила суд задовольнити його в повному обсязі.

Згідно з ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалось, у зв`язку з неприбуттям в судове засідання всіх учасників, які беруть участь у судовому провадженні.

Дослідивши клопотання та надані до нього матеріали, вислухавши думку прокурора, слідчий суддя вважає, що клопотання слід задовольнити з наступних підстав.

Судом встановлено, що СВ Бучанського РУП ГУНП в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за №12025111380000053 від 01.02.2025 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України.

Для досягнення повноти, всебічності та неупередженості під час розслідування кримінального провадження, виникла необхідність у проведенні огляду земельної ділянки з кадастровим номером 3222485800:02:006:0011, яка на праві приватної власності належать ОСОБА_5 .

Згідно ст. 237 КПК України, огляд місцевості, приміщення, речей та документів проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення. Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.

У відповідності до ч. 3 ст. 237 КПК України для участі в огляді може бути запрошений потерпілий, підозрюваний, захисник, законний представник та інші учасники кримінального провадження. З метою одержання допомоги з питань, що потребують спеціальних знань, слідчий, прокурор для участі в огляді може запросити спеціалістів.

Відповідно до ч. 5 статті 237 КПК України, при проведенні огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу. Усі вилучені речі і документи підлягають негайному огляду і опечатуванню із завіренням підписами осіб, які брали участь у проведенні огляду. У разі якщо огляд речей і документів на місці здійснити неможливо або їх огляд пов`язаний з ускладненнями, вони тимчасово опечатуються і зберігаються у такому вигляді доти, доки не буде здійснено їх остаточні огляд і опечатування.

Частиною 7 ст. 237 КПК України передбачено, що при огляді слідчий, прокурор або за їх дорученням залучений спеціаліст має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення оглянутого місця чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати речі і документи, які мають значення для кримінального провадження.

В свою чергу, слідчий суддя, вивчивши клопотання заявника та долучені до нього матеріали, вважає, що у ньому наявні в цілому відомості визначені ст.234 КПК України, а обставин, регламентованих частиною 5 вказаної статті, які б слугували підставою для відмови у задоволенні клопотання, у судовому засіданні, слідчим суддею не встановлено.

Порушень вимог ст. 234 КПК України , Глави 20 КПК України - слідчі (розшукові) дії, та Глави 2 КПК України - засади кримінального провадження, у судовому засіданні, слідчим суддею не виявлено.

Слідчим суддею не було встановлено відомостей, які б беззаперечно свідчили, що надання дозволу на огляд становитиме особистий та надмірний тягар, тобто апріорі таке втручання не є свавільним, оскільки отримання дозволу на його проведення здійснено з дотриманням принципу законності та воно є пропорційним до тяжкості вчиненого правопорушення та відповідає справжнім інтересам суспільства.

З огляду на обставини вчинення кримінального правопорушення, внесеного до ЄРДР за ч. 1 ст. 239КК України, вивчивши документи долучені до клопотання про надання дозволу на проведення огляду, слідчий суддя приходить до висновку, що вказане клопотання підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 233, 237, 309 КПК України , слідчий суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання - задовольнити.

Надати дозвіл слідчому слідчого відділення ВП № 1 Бучанського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_4 , слідчому СВ ВП № 1 Бучанського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_6 , слідчому СВ Бучанського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_7 , т.в.о. начальника СВ ВП№1 Бучанського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_8 із залученням спеціалістів у сфері геодезії та картографії (сертифікованих інженерів-геодезистів), спеціалістів Державної екологічної інспекції на проведення огляду земельної ділянки з кадастровим номером 3222485800:02:006:0011, яка на праві приватної власності належать ОСОБА_5 .

Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудКиєво-Святошинський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення14.02.2025
Оприлюднено21.02.2025
Номер документу125266111
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про огляд житла чи іншого володіння особи