Ухвала
від 18.02.2025 по справі 640/4657/20
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

з питань закриття провадження у справі

м. Львів

18 лютого 2025 рокусправа № 640/4657/20

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кондратюк Ю.С., розглянувши в порядку письмового провадження заяву представника позивача про відмову від позову у справі за позовом Комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «Київкінофільм» до Північного офісу Держаудитслужби про визнання протиправним та скасування висновку, -

в с т а н о в и в:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося Комунальне підприємство виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «Київкінофільм» із позовом до Північного офісу Держаудитслужби, в якому просить суд:

- визнати протиправним і скасувати з моменту прийняття Північним офіс Держаудитслужби Висновок про результати моніторингу закупівлі від 13.02.2020 щодо закупівлі № UA-2019-09-10-002843-b замовника Комунального підприємство виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «Київкінофільм».

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 28.02.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі.

На виконання Закону України «Про внесення зміни до пункту 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» та відповідно до Порядку передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 16.09.2024 №399 передано судові справи Львівському окружному адміністративному суду.

Ухвалою судді від 07.02.2025 прийнято до провадження справу № 640/4657/20.

Відповідно до супровідного листа від 03.02.2025 Київським окружним адміністративним судом надіслано заяву представника Комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «Київкінофільм» про відмову від позову від 20.07.2023, отриману Львівським окружним адміністративним судом 12.02.2025.

В обґрунтування заяви представник позивача зазначає, що Договір підряду № T-48/20 від 28 лютого 2020 року і додаткові угоди до нього, укладені внаслідок закупівлі № UA-2019-09-10-002843-b, яка була предметом моніторингу у висновку, що оскаржується, виконані в повному обсязі, у зв`язку із чим подальший розгляд справи № 640/4657/20 позивач вважає недоцільним.

Додатково зазначає, що 02.03.2023 на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради IX скликання Комунальне підприємство виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «КИЇВКІНОФІЛЬМ» перейменовано на Комунальне підприємство виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «КИЇВСЬКИЙ КУЛЬТУРНИЙ КЛАСТЕР».

З огляду на викладене просить:

- прийняти відмову позивача Комунальне підприємство виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) «КИЇВСЬКИЙ КУЛЬТУРНИЙ КЛАСТЕР» (стара назва - Комунальне підприємство виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) «КИЇВКІНОФІЛЬМ») від позову про визнання протиправним і скасування з моменту прийняття Північним офісом Держаудитслужби висновку про результати моніторингу закупівлі від 13 лютого 2020 року щодо закупівлі № UA-2019-09-10-002843-b замовника Комунального підприємство виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «КИЇВКІНОФІЛЬМ»;

- закрити провадження у справі № 640/4657/20;

- повернути Позивачу Комунальне підприємство виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) «КИЇВСЬКИЙ КУЛЬТУРНИЙ КЛАСТЕР», ідентифікаційний код юридичної особи 35531906, адреса бул. Тараса Шевченка, 3, м. Київ, 01024, п?ятдесят відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову, в розмірі 1051 гривня 01 копійка.

При вирішенні заяви про відмову від позову суд керується таким.

Згідно з ч. ч. 1, 3 ст. 189 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.

Про прийняття відмови від позову суд постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справі. У разі часткової відмови позивача від позову суд постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справі щодо частини позовних вимог.

Частиною 5 цієї ж статті передбачено, що суд не приймає відмови від позову, визнання позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Приписами п. 2 ч. 1 ст. 238 КАС України передбачено, що суд закриває провадження у справі, якщо позивач відмовився від позову і відмову прийнято судом.

Отже, в силу ст. 189 КАС України у зв`язку з відмовою від позову суд постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справі.

Оцінюючи подану представником позивача заяву про відмову від позову та враховуючи те, що ці дії не суперечать закону та не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, суд дійшов висновку про задоволення заяви та прийняття відмови від позову.

За правилами ч. 2 ст. 238 КАС України про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету. Ухвала суду про закриття провадження у справі може бути оскаржена.

Відповідно до ч. 1 ст. 141 КАС України у разі вирішення справи шляхом примирення, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу п`ятдесяти відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.

Суд звертає увагу, що ухвалою судді від 07.02.2025 прийнято до провадження справу № 640/4657/20 новим складом суду, а тому відповідно до ч. 2 ст. 35 КАС України розгляд справи починається спочатку. При цьому, заява про відмову від позову надійшла 12.02.2025, тобто до розгляду справи суті.

При зверненні до суду з позовною заявою позивач сплатив судовий збір, що підтверджується квитанцією від 20.02.2020 №7902 в сумі 2102,00 грн.

Враховуючи викладене, позивачу необхідно повернути п`ятдесят відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову в сумі 1051,00 грн.

Також суд звертає увагу, що 02.03.2023 на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради IX скликання Комунальне підприємство виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «КИЇВКІНОФІЛЬМ» перейменовано на Комунальне підприємство виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «КИЇВСЬКИЙ КУЛЬТУРНИЙ КЛАСТЕР», при цьому код ЄДРПОУ (35531906) та адреса місцезнаходження юридичної особи залишились незмінними.

Керуючись ст. ст. 141, 189, 238, 239, 241, 248, 293, 295 КАС України, суд,-

п о с т а н о в и в:

1. Заяву представника позивача від 20.07.2023 про відмову від позову задовольнити.

2. Провадження в адміністративній справі 640/4657/20 за позовом Комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «КИЇВСЬКИЙ КУЛЬТУРНИЙ КЛАСТЕР» (попередня назва: Комунальне підприємство виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «Київкінофільм») до Північного офісу Держаудитслужби про визнання протиправним та скасування висновку - закрити.

3. Повернути Комунальному підприємству виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «КИЇВСЬКИЙ КУЛЬТУРНИЙ КЛАСТЕР» (01024, бульвар Тараса Шевченка, буд. 3, м. Київ; ЄДРПОУ 35531906) з Державного бюджету України судовий збір в сумі 1051 (одна тисяча п`ятдесят одна) гривня 00 копійок, сплачений згідно з платіжною інструкцією від 20.02.2020 №7902.

У разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається. Наявність ухвали про закриття провадження у зв`язку з прийняттям відмови позивача від позову не позбавляє відповідача в цій справі права на звернення до суду за вирішенням цього спору.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочену (вступну та резолютивну частини) ухвалу суду або якщо розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Інформація про учасників справи:

Позивач: Комунальне підприємство виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «КИЇВСЬКИЙ КУЛЬТУРНИЙ КЛАСТЕР» (попередня назва: Комунальне підприємство виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) "Київкінофільм") (01024, бульвар Тараса Шевченка, буд. 3, м. Київ; ЄДРПОУ 35531906).

Відповідач: Північний офіс Держаудитслужби (04053, вулиця Січових Стрільців, буд. 18, м. Київ; ЄДРПОУ 40479560).

Повну ухвалу складено 18.02.2025.

СуддяКондратюк Юлія Степанівна

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення18.02.2025
Оприлюднено21.02.2025
Номер документу125273935
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо процедур здійснення контролю Рахунковою палатою, Державною аудиторською службою України, державного фінансового контролю

Судовий реєстр по справі —640/4657/20

Ухвала від 18.02.2025

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Кондратюк Юлія Степанівна

Ухвала від 07.02.2025

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Кондратюк Юлія Степанівна

Ухвала від 28.02.2020

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Федорчук А.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні