Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
19 лютого 2025 року Справа № 640/27463/21
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Сагайдак В.В., розглянувши адміністративний позов Державного підприємства "ПРОЗОРРО" (вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 22,м. Київ,01054, ) до Державної податкової служби України (пл. Львівська, буд. 8,м. Київ,04053, код ЄДРПОУ43005393) , Головного управління ДПС у м. Києві (вул. Шолуденка, буд. 33/19,м. Київ,04116, код ЄДРПОУ44116011) визнання протиправними дій, зобов`язати вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва, позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене провадження по справі.
У зв`язку з ліквідацією суду, справу направлено для розгляду до Харківського окружного адміністративного суду.
Вирішуючи питання, щодо прийняття адміністративного позову до розгляду, суд керується наступним.
Згідно з ч.1 ст.57 КАС України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Особливості представництва в адміністративному судочинстві передбачено, серед іншого ч.4 ст. 59 КАС України, згідно з якою повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданими відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".
Частиною 8 ст.59 КАС України встановлено, що у разі подання представником до суду заяви, скарги, клопотання він додає довіреність або інший документ, що посвідчує його повноваження, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження на момент подання відповідної заяви, скарги, клопотання.
Відповідно до ст.26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Так, адміністративний позов було підписано адвокатом Вельгуш Василь Васильович.
Матеріали справи містять довіреність від позивача на ім`я Вельгуш В.В., однак ця довіреність видана строком до 15.03.2022 року, тобто є такою, що втратила чинність
Для усунення вказаних вище недоліків позивачу необхідно:
- актуальні відомості щодо законного представництва їх інтересів.
Також суд враховує часові рамки, що відбулися з моменту ліквідації Окружного адміністративного суду міста Києва в грудні 2022 та моменту передачі справи на розгляд до Харківського окружного адміністративного суду, тому вважає за можливе додатково витребувати від позивача пояснення, щодо актуальності спору.
Також суд зазначає, що в країні запроваджено воєнний стан, у зв`язку з чим процесуальні та інші документи подаються до суду в електронній формі та до канцелярії суду в паперовому вигляді.
Згідно з ч.2 ст.293 КАС України оскарження ухвал суду, які не передбачені статтею 294 цього Кодексу, окремо від рішення суду не допускається.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 171, 248 КАС України, суддя , -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов Державне підприємство "ПРОЗОРРО" до Державна податкова служба України Головне управління ДПС у м. Києві про визнання протиправними дій, зобов`язати вчинити дії - залишити без руху.
Встановити позивачеві термін для усунення недоліків позовної заяви та надання пояснень - протягом п`яти календарних днів з моменту отримання даної ухвали, надавши вказані документи до Харківського окружного адміністративного суду.
Невідкладно повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки.
Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу з усіма доданими до неї документами.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею
Суддя Сагайдак В.В.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.02.2025 |
Оприлюднено | 21.02.2025 |
Номер документу | 125275225 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо реалізації податкового контролю |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Сагайдак В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні