Справа №464/1077/25
пр № 2-о/464/89/25
У Х В А Л А
18 лютого 2025 року суддя Сихівського районного суду м. Львова Жила В.С., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , за участю заінтересованої особи Шостої Львівської державної нотаріальної контори Львівської області, про встановлення факту, що має юридичне значення,
встановив:
Заявниця ОСОБА_1 звернулася досуду іззаявою,поданою представником адвокатомДіденком В.Є.,про встановленняюридичного факту,а саметого,що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,уродженка селищаПереможне Якимівськогорайону Запорізькоїобласті,є онукою ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,уродженки селаЛеонівка Суджанськогорайону Курськоїобласті РФ,яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 в селищіміського типуЯкимівка Мелітопольськогорайону Запорізькоїобласті,Україна (позовнузаяву сформованота надісланодо судучерез підсистему«Електронний суд»ЄСІТС).
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями вказану заяву передано на розгляд судді Жилі В.С.
Оглянувши матеріали заяви, встановлено, що така підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам Цивільного процесуального кодексу України з огляду на наступне.
Положеннями ч.1ст. 293 ЦПК України визначено, що окреме провадження це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом (ч.3ст.294 ЦПК України).
Так, статями 175,177 ЦПК України визначено загальні вимоги до форми та змісту позовних заяв та заяв, що подаються у справах окремого провадження.
За умовами ч.4ст.177ЦПК Українизаявник (позивач) повинендодати до заяви (позовної заяви) документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Проте, в матеріалах заяви відсутні документи, що підтверджують сплату судовогозбору або документи, що свідчать про наявність підстав для звільнення ОСОБА_1 від сплати такого.
Відповідно до частин 1, 2 ст. 9 Закону України «Про судовий збір», судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду фізичною особою заяви у справах окремого провадження справляється судовий збір, що становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, а саме 605,60грн. (3028,00грн.*0,2 = 605,60грн.).
Разом з тим, положенням ч.3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Таким чином, оскільки судом не встановлено підстав для звільнення заявниці від сплати судового збору, враховуючи подання заяви через підсистему «Електронний суд», заявниці необхідно сплатити судовий збір з врахуванням коефіцієнту 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору, а саме 484,48 грн., за такими реквізитами: отримувач коштів ГУК Львiв/Сихівський р-н/22030101, код отримувача (код ЄДРПОУ) 38008294, банк одержувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, рахунок UA158999980313151206000013956, код класифікації доходів бюджету 22030101.
Частиною першою статті 185 ЦПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява згідно з ч. 3 ст. 185 ЦПК України вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
З огляду на викладене, заяву ОСОБА_1 необхідно залишити без руху, про що повідомити заявницю, її представника, надавши строк для усунення вищезазначених недоліків.
Керуючись статями 43, 175, 177, 185, 260, 293, 294 ЦПК України,
постановив:
Заяву ОСОБА_1 , за участю заінтересованої особи Шостої Львівської державної нотаріальної контори Львівської області, про встановлення факту, що має юридичне значення, залишити без руху.
Про залишення заяви без руху повідомити заявницю,її представникатанадати строк для усунення недолік ів десять днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк, заява вважатиметься неподаною та буде повернута заявниці.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя Володимир ЖИЛА
Суд | Сихівський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 18.02.2025 |
Оприлюднено | 21.02.2025 |
Номер документу | 125278748 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: |
Цивільне
Сихівський районний суд м.Львова
Жила В. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні