УХВАЛА
про залишення подання без руху
19 лютого 2025 рокуСправа №451/262/25 Провадження № 6/451/2/25
Суддя Радехівського районного суду Львівської області Патинок О.П., розглянувши подання старшого державного виконавця Радехівського ВДВС у Шептицькому районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Сеньчук О.С. про тимчасове обмеження особи (боржника) ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України,
в с т а н о в и в:
19.02.2025 старший державний виконавець Радехівського ВДВС у Шептицькому районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Сеньчук О.С. звернувся до Радехівського районного суду Львівської області з поданням про тимчасове обмеження особи (боржника) ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) РНОКПП: НОМЕР_1 , жительки АДРЕСА_1 у праві виїзду за межі України та вилучити паспорт № НОМЕР_2 , АСВП №68563707.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями подання 19.02.2025 передано на розгляд судді Патинок О.П.
Оглянувши матеріали подання, вважаю, що такі слід залишити без руху з наступних підстав.
Частиною 9 ст.10 ЦПК України передбачено, що якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).
Оскільки нормами ЦПК України не передбачене залишення без руху подання про тимчасове обмеження у праві виїзду фізичної особи за межі України, в даному випадку підлягають застосуванню за аналогією положення ЦПК України щодо залишення без руху позовної заяви (ст. 185 ЦПК України).
Вимоги, що пред`являються до змісту позовної заяви чітко визначені у ст. 175 ЦПК України і важливими є, зокрема, зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини (п. п. 4, 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України).
Відповідно до положень ч.1,2,3 ст.441 ЦПК України, тимчасове обмеження фізичної особи управі виїзду за межі України може бути застосоване судом як захід забезпечення виконання судового рішення або рішення інших органів (посадових осіб),що підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому законом. Тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України застосовується в порядку, визначеному цим Кодексом для забезпечення позову, із особливостями, визначеними цією статтею. Суд може постановити ухвалу про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України фізичної особи, яка є боржником за невиконаним нею судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), якщо така особа ухиляється від виконання зобов`язань, покладених на неї відповідним рішенням, на строк до виконання зобов`язань за рішенням, що виконується у виконавчому провадженні.
Так, суддею встановлено, що у поданні відсутні докази того, що боржник має паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт) і відповідно має реальну можливість виїхати за межі України із врахуванням умов воєнного стану.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 183 ЦПК України, до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Як вбачається із матеріалів подання, доказів направлення такого боржнику для відома до матеріалів подання не долучено.
В розділі XIII Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої Наказом МЮУ02.04.2012№ 512/5 (у редакції 01.01.2025), зазначено, що подання має обов`язково містити, зокрема: обґрунтування наявності фактів ухилення боржника - фізичної особи від виконання своїх зобов`язань.
В тексті подання державний виконавець Сеньчук О.С. не зазначає та не обґрунтовує дії боржника, які полягають в ухиленні від виконання зобов`язань; не долучено жодних належних і допустимих доказів на підтвердження ухилення боржника від виконання зобов`язань.
Верховний Суд України в Узагальненні судової практики щодо тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України від 30.09.2016 (ст. 377-1 ЦПК України в ред. 2004 року), аналогічна норма закріплена в ст.441 ЦПК України, висловив думку, що в разі неналежного оформлення подання державних виконавців правильною є практика, коли суди залишають подання без руху, надаючи державному виконавцю строк для усунення недоліків, а в разі невиконання такої ухвали повертають ці подання відповідно до ст. 121 ЦПК України (в ред. 2004 року), аналогічна норма закріплена в ст.185 ЦПК України.
Вказані недоліки перешкоджають належному розгляду подання, що є підставою для залишення такого без руху.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно із ч. 2 ст. 185 ЦПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У зв`язку з наведеним, залишення подання без руху з підстав, передбачених Законом, не є порушенням права на справедливий судовий захист, оскільки після усунення недоліків подання буде вважатися поданим в день первісного його подання до суду.
Керуючись ст. ст. 175, 185, 177, 183, 441 ЦПК України,-
п о с т а н о в и в:
Подання старшого державного виконавця Радехівського ВДВС у Шептицькому районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Сеньчук О.С. про тимчасове обмеження особи (боржника) ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України- залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення копії ухвали про залишення подання без руху.
Роз`яснити, що в разі виконання у встановлений строк вимог ухвали, визначених статтями 175 і 177 цього ЦПК України, подання вважається поданим в день первісного його подання до суду. Якщо у вказаний строк недоліки не будуть усунуті, подання вважається неподаним і повертається державному виконавцю.
Копію ухвали надіслати старшому державному виконавцю Радехівського відділу державної виконавчої служби у Шептицькому районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Сеньчук О.С.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Патинок О.П.
Суд | Радехівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 19.02.2025 |
Оприлюднено | 21.02.2025 |
Номер документу | 125280983 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Радехівський районний суд Львівської області
Патинок О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні