Справа №751/11335/24
Провадження №1-кп/751/72/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 лютого 2025 року місто Чернігів
Новозаводський районний суд міста Чернігова
у складі: головуючого-судді ОСОБА_1 ,
за участю секретарясудового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
захисника обвинуваченого адвоката ОСОБА_5 ,
розглянувши у судовому засіданні клопотання прокурора Чернігівськоїокружної прокуратури ОСОБА_3 про продовженнязапобіжного заходуу виглядітримання підвартою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 357,ч. 3 ст. 357, ч. 4 ст. 185 КК України,
ВСТАНОВИВ:
19 лютого 2025 року у судовому засіданні прокурор Чернігівської окружної прокуратури ОСОБА_3 подала клопотання про продовження запобіжного заходу у виді тримання під вартою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 357, ч. 3 ст. 357,
ч. 4 ст. 185 КК України, на 60 діб. При цьому висловила доводи на підтримання свого клопотання та зазначила про те, що ризики, які були підставою для застосування запобіжного заходу до ОСОБА_6 продовжують існувати, а застосування більш м`якого запобіжного заходу не забезпечить запобіганню наявним ризикам, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України.
Захисник обвинуваченого адвокат ОСОБА_5 у судовому засіданні заперечила проти задоволення клопотання прокурора про продовження обвинуваченому ОСОБА_6 строку тримання під вартою. Зазначає, що відсутні докази на підтвердження існування ризиків, передбачених
ч. 1 ст. 177 КПК України. Указує на те, що ОСОБА_6 визнав повністю свою провину, потерпілі, які виявили бажання брати участь у судовому розгляді вже допитані, а решта потерпілих відмовились брати участь у розгляді кримінального провадження і зазначили про відсутність намірів подавати цивільні позови, ОСОБА_6 має постійне місце мешкання, де проживає зі своє сестрою, що свідчить про наявність соціальних зв`язків, а тому вважає, що є підстави для обрання обвинуваченому ОСОБА_6 більш м`якого запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту. Крім того, звернула увагу на те, що обвинувачений ОСОБА_6 виявив бажання захищати Україну і служити в Збройних Сила України.
Обвинувачений ОСОБА_6 у судовому засіданні повністю підтримав позицію свого захисника адвоката ОСОБА_5 та підтвердив своє бажання служити в Збройних Силах України.
Ухвалою слідчого судді Деснянського районного суду міста Чернігова від 29 жовтня 2024 року до підозрюваного ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з подальшим утримання в Державній установі «Чернігівський слідчий ізолятор» до 27 грудня
2024 включно та визначено розмір застави в сумі 60560 гривень.
Ухвалою Новозаводський районний суд міста Чернігова за наслідками підготовчого судового засідання продовжити строк тримання під вартою обвинуваченого ОСОБА_4 на 60 днів, а саме до 22 лютого 2025 року включно, з утриманням в Державній установі «Чернігівській слідчий ізолятор» та визначено розмір застави в сумі 60560 гривень.
Відповідно до ч. 1 ст. 183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим ст. 177 КПК України.
Суд відповідно до положень статей 177, 178 КПК України та практики Європейського Суду з прав людини з огляду на те, що прокурором у судовому засіданні доведено наявність ризиків у кримінальному провадженні, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, а також, враховуючи тяжкість кримінальних правопорушень у вчиненні яких обвинувачується ОСОБА_4 , покарання, яке йому загрожує в разі визнання його винуватим, особу обвинуваченого (неодноразово судимий, у тому числі за вчинення аналогічних корисливих злочинів, після звільнення з місць позбавлення волі знову обвинувачується у вчиненні тяжких корисливих злочинів відповідно до пред`явленого обвинувачення), приходить до висновку, що обставини кримінального провадження свідчать про наявність високого ступеню ризиків, що обвинувачений може переховуватися від суду, незаконно впливати на потерпілих у кримінальному провадженні і таким чином негативно вплинути на хід судового розгляду та встановлення об`єктивної істини в даному кримінальному провадженні, з огляду на що вважає достатніми підстави для продовження обвинуваченому ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Суд враховує доводи обвинуваченого та його захисника щодо обрання більш м`якого запобіжного заходу, проте вважає, що ним не доведено наявність підстав для застосування більш м`якого запобіжного заходу, оскільки не спростовано існування в кримінальному провадженні ризиків, визначених ч. 1 ст. 177 КПК України, а тому вважає, що у даному випадку такі доводи про обрання іншого запобіжного заходу ніж той, про який просить прокурор, не перевищують суспільного інтересу у справі, який полягає у повному та неупередженому розгляді кримінального провадження у розумні строки, а також забезпечення виконання обвинуваченим процесуальних обов`язків у справі та запобігання процесуальних ризиків.
Вказані суспільні інтереси, не дивлячись на презумпцію невинуватості, мають більшу вагу ніж правила про повагу до свободи особи, про що неодноразово зазначав Європейський суд з прав людини, зокрема в рішеннях по справах «Лабіта проти Італії», «Летельє проти Франції», «Маріянчук та інші проти України».
Крім того, вивченням даних про особу обвинуваченого встановлено, що доказів того, що стан здоров`я останнього не допускає його тримання під вартою суду не надано, з огляду на це слід вважати, що таких перешкод не має.
З огляду на наведене, суд приходить до висновку про доцільність тримання обвинуваченого під вартою.
Між тим, задовольняючи клопотання про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, суд вважає за необхідне визначити обвинуваченому розмір застави, а також покласти на нього обов`язки, передбачені ч. 5 ст.194 КПК України.
При визначенні ОСОБА_4 альтернативного запобіжного заходу у вигляді застави, суд наряду з положеннями статей 182, 183 КПК України враховує практику Європейського суду з прав людини, відповідно до якої розмір застави повинен визначатися тим ступенем довіри, при якому перспектива втрати застави, буде достатнім стримуючим засобом, щоб відбити у особи, щодо якої застосовано заставу, бажання будь-яким чином перешкодити встановленню істини у кримінальному провадженні.
Враховуючи обставини кримінального правопорушення, його корисливий мотив, матеріальне становище ОСОБА_4 , суд вважає, що застава у розмірі, передбаченому п. 2 ч. 5 ст. 182 КПК України, а саме 20 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб з покладенням обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України, зможе забезпечити виконання ОСОБА_4 покладених на нього обов`язків.
Керуючись статтями 177, 178, 182, 183, 193-196, 199, 395 КПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора Чернігівської окружної прокуратури
ОСОБА_3 про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою задовольнити.
Продовжити строк тримання під вартою обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на 60 днів, а саме до 19 квітня 2025 року включно, з утриманням в Державній установі «Чернігівській слідчий ізолятор».
Визначити обвинуваченому ОСОБА_4 розмір застави в розмірі 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить
60 560 гривень, яка може бути внесена як обвинуваченим, так й іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем), на депозитний рахунок (одержувач: ТУ ДСАУ у Чернігівській області; код ЄДРПОУ 26295412; банк одержувача: Державна казначейська служба України м. Київ; розрахунковий рахунок UA128201720355289002000005960).
Обвинувачений або заставодавець мають право у будь-який момент внести заставу у розмірі, визначеному в ухвалі, протягом її дії.
У разі внесення застави, уповноваженій службовій особі місця ув`язнення, негайно звільнити обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з-під варти.
На підставі ч. 5 ст. 194 КПК України, покласти на обвинуваченого ОСОБА_4 , у разі внесення застави, наступні обов`язки: прибувати до суду за викликом; не відлучатися з населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває без дозволу суду; повідомляти суд про зміну свого місця проживання; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
Визначити термін дії зазначених обов`язків до 19 квітня 2025 року.
Ухвала може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду, протягом п`яти днів з часу її оголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Новозаводський районний суд м.Чернігова |
Дата ухвалення рішення | 19.02.2025 |
Оприлюднено | 21.02.2025 |
Номер документу | 125281911 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Новозаводський районний суд м.Чернігова
Топіха Р. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні