САДГІРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ЧЕРНІВЦІ
Справа № 726/4132/24
Провадження №2/726/50/25
Категорія 63
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
20.02.2025 м. Чернівці
Садгірський районний суд м. Чернівці у складі: головуючого судді Проскурняка І. Г., за участю секретаря судових засідань Богонос Г. Й., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою Управління комунальної власності Чернівецької міської ради до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні позивача комунальне підприємство « Містосервіс» про звільнення займаного житлового приміщення шляхом виселення без надання іншого житлового приміщення,-
ВСТАНОВИВ :
Представник позивача Управління комунал\ьної власності Чернівецької міської ради звернувся до суду із позовною заявою про звільнення займаного жилого приміщення шляхом виселення без надання іншого житлового приміщення до відповідача ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні позивача комунальне підприємство «Містосервіс».
В позові посилається на те, що модульне містечко для внутрішньо переміщених осіб, яке розміщене на земельній ділянці за адресою АДРЕСА_1 прийнято у комунальну власність Чернівецької міської територіальної громади, як рухоме майно на підставі пункту 1 рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради №698/37 від 22.11.2022 року.
Пунктом 2 вказаного рішення передбачено, що балансоутримувачем вказаного майна визначено Управління комунальної власності Чернівецької міської ради.
В подальшому був укладений договір №1 від 19 червня 2023 року між Управлінням комунальної власності Чернівецької міської ради, комунальним підприємством «Містосервіс» та ОСОБА_1 .
Відповідно до пункту 1.1 Договору балансоутримувач та Управитель на підставі рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради від 13.06.2023 року №357/12 зобов`язується надати розміщеній особі та членам її сім`ї у тимчасове користування ліжко місце у приміщенні №1 будівлі №5 блок «А» модульного містечка, площею 6,735 кв.м., що є тимчасовою спорудою ( модульна будівля), яка призначена для компактного поселення внутрішньо переміщених осіб та розміщення в межах Чернівецької територіальної громади, а розміщена особа зобов`язується використовувати надані їй місця у тимчасових спорудах, у тому числі загального користування на умовах визначених цим Договором.
Пунктом 3.3 Договору визначено, перелік прав та обов`язків розміщеної особи та балансоутримувача.
06 червня 2024 року листом за №01-04/563 управитель повідомив балансоутримувача про те, що на відповідача були неодноразові скарги інших мешканців модульного містечка, а саме на неналежну поведінку та порушень правил внутрішнього розпорядку в Модульному містечку. Вказані порушення були засвідчені актами про порушення правил та умов проживання тимчасово розміщеного в модульному містечку для внутрішньо переміщених осіб та заявою від сусіда ОСОБА_2 .
Заявою від 20.07.2024 року ОСОБА_2 повідомив, що він проживає в одній кімнаті з ОСОБА_1 і засвідчив факт постійного порушення останнім правил проживання.
Актом від 17.07.2023 року було описано, що відповідач використовує мікрохвильову піч неналежним чином, що спричинило значне задимлення кухні. Крім того, відповідач не дотримується санітарних норм та не прибирає за собою в кімнаті, не пере постільну білизну, а також вживає нецензурну лексику та погрожує розправою.
Актом від 30.05.2024 року було зафіксовано, що відповідач навмисно випускає всю гарячу воду з бойлерна, неощадливо використовує електричну енергію та не дотримується санітарно гігієнічних правил.
Актом від 09.02.2024 року було описано, що крім недотримання санітарно гігієнічних норм, відповідач, грубить та неналежно ставиться до інших проживаючих осіб у модульному містечку.
ОСОБА_1 на особистому прийомі у спеціалістів відділу соціальних послуг була надана консультація, щодо прядку поселення до інтернатної установи та надано перелік необхідних документів.
В подальшому ОСОБА_1 свою поведінку не змінив та продовжив вчиняти антиморальні дії в порушення умов договору. Листом від 27 серпня 2024 року №01-04/862 Управитель повідомив балансоутримувача, що ОСОБА_1 накинувся з кулаками та лайкою на свого сусіда по приміщенню ОСОБА_2 . Вказані обставини підтвердили актом від 26 серпня 2024 року та довідкою від 23 серпня 2024 року з КНП «Центральна клінічна лікарня» ЧМР про те, що ОСОБА_2 отримав «закритий скалковий перелом основи 5 плечової кістки без зміщення правої кістки. Забій грудної клітини».
Крім того, актом від 26 серпня 2024 року описано, що ВПО, які проживають поряд з відповідачем скаржаться на те, що ОСОБА_1 включає прилади опалення на всю потужність, в зайнятому ним приміщенні безлад та неприємний запах.
Управитель, листом від 20.09.2024 року за №14/01-11/1211 повідомив відповідача про звільнення приміщення загального користування та передання майна за актом приймання передання до 11.10.2024 року у зв`язку із систематичним невиконанням умов Договору.
В подальшому 15.10.2024 року складено акт проведення обстеження ліжко місця у приміщенні №1 будівлі №5 блоку «А» в модульному містечку за адресою АДРЕСА_1 . Вказаним актом підтверджено факт проживання ОСОБА_1 , а також засвідчено антисанітарний стан місця проживання, недотримання останнім правил особистої гігієни.
Також листом за №01-04/1141 від 18.11.2024 року Управитель повідомив Балансоутримувача про наявну у відповідача заборгованість за надання відповідних послуг з управління у сумі 1780,11 гривень.
Просить суд прийняти рішення про звільнення ОСОБА_1 наданого у тимчасове користування ліжко місце у приміщенні №1 будівлі №5 блок «А», модульного містечка для внутрішнього переміщених осіб, розміщеного на земельній ділянці за адресою АДРЕСА_1 шляхом виселення без надання іншого житлового приміщення.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління комунальної власності Чернівецької міської ради сплачений по даній справі судовий збір.
Представник позивача Управління комунальної власності Чернівецької міської ради в судове засідання не з`явився, однак спрямував до суду заяву про розгляд справи без його участі та просив задовольнити позовні вимоги.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, хоча належним чином повідомлявся про день, час та місце розгляду справи, що підтверджується поштовим повідомленням та оголошеннями про виклик до суду.
Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на стороні позивача комунальне підприємство «Містосервіс» в судове засідання не з`явився, хоча належним чином повідомлявся про день, час та місце розгляду справи, про причини не явки суд не повідомив.
Суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 280 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов є обґрунтованим і підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 01.04.2022 року взятий на облік внутрішньо переміщеної особи, що підтверджується довідкою №7726-5001255144 (а.с.63).
Рішенням виконавчого комітету Чернівецької міської ради №698/37 від 22.11.2022 року, модульне містечко для внутрішньо переміщених осіб, яке розміщене на земельній ділянці за адресою АДРЕСА_1 прийнято у комунальну власність Чернівецької міської територіальної громади. Відповідальним за належне утримання та ремонт майна, вказаного у пункті 1 цього рішення, прилеглої території та за належні умови проживання і задоволення господарсько побутових потреб внутрішньо переміщених осіб - Комунальне підприємство «Містосервіс» (а.с.5).
19 червня 2023 року між управлінням комунальної власності Чернівецької міської ради, Комунальним підприємством «Містосервіс» та ОСОБА_1 укладено Договір тимчасового розміщення в модульному містечку внутрішньо переміщених осіб, відповідно до умов якого ОСОБА_1 надається у тимчасове користування ліжко місце у приміщенні №1 будівлі 5 блок «А» модульного містечка, площею 6,735 кв.м., що є тимчасовою спорудою (модульною будівлею), яка призначена для компактного поселення внутрішньо переміщених осіб та розміщена у межах Чернівецької територіальної громади.
Відповідно до п. 3.3. Договору визначено, що розміщена особа зобов`язана:
- користуватися тимчасовими спорудами, майном, місцями загального користування виключно за прямим призначенням згідно з Договором та Правилами внутрішнього розпорядку в Модульному містечку, затвердженим Управителем та не порушуючи прав інших Розміщених осіб (пункт 3.3.3 Договору);
- дбайливо ставитись до майна, отриманого у користування, утримувати тимчасові споруди та місця загального користування відповідно до діючих санітарних та протипожежних правил (пункт 3.3.4. Договору);
- ощадливо користуватися водою, електричною енергією (пункт 3.3.5);
- підтримувати у належному стані (чистоту і порядок) у Тимчасових спорудах та місцях загального користування (не викидати відходи від приготування їжі в туалети, раковини для миття посуду і умивання (пункт 3.3.7 Договору);
- забезпечувати цілісність пломб приладів обліку води, тепла та газу, не допускати самовільного втручання в роботу цих приладів (пункт 3.3.11 Договору);
- щомісяця, до 20 числа місяця наступного за розрахунковим, згідно з додатком 2 цього Договору вносити плату за послуги з управління та інші послуги, економно використовувати воду, електричну енергію. Обов?язок внесення плати за послуги з управління та інші послуги виникає з дня підписання Сторонами цього Договору (пункт 3.3.13. Договору) (а.с.23-28).
Актами від 17.07.2023 року, 30.05.2024 року, 09.02.2024 року, 23.08.2024 року, 26.08.2024 року, 15.10.2024 року та фотознімками підтверджується, що ОСОБА_1 систематично порушує умови Договору, передбачені 3.3.1, 3.3.3 3.3.7 (а.с.36, 37, 39, 45, 47-58).
Судом встановлено, що сторони погодили умови розірвання договору. Дія зазначеного договору припиняється у випадках закінчення строку його дії ( пункт 6.4.1 договору), внаслідок розірвання в односторонньому порядку у випадку та на умовах, визначених цим Договором (пункт 6.4.2 договору), за згодою сторін (пункт 6.4.3 договору).
Пунктом 6.6.6 Договору визначено, що договір може бути розірваний балансоутримувачем (за згодою управителя) в односторонньому порядку з підстав: систематичного порушення розміщеною особою та/або членами її сім`ї правил ВР (в.с. 23-27).
Управлінням комунальної власності направлялась ОСОБА_1 вимога про необхідність звільнення ліжко місця та необхідність передати майно згідно з актом приймання - передання до 11.10.2024 року (а.с.59).
Листом комунального підприємства «Містосервіс» ОСОБА_1 повідомлявся про необхідність погашення суми заборгованості за надання відповідних послуг у сумі 1780,11 гривень (а.с.61).
Згідно частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За положеннями статті 47 Конституції України кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду. Громадянам, які потребують соціального захисту, житло надається державою та органами місцевого самоврядування безоплатно або за доступну для них плату відповідно до закону. Ніхто не може бути примусово позбавлений житла, інакше як на підставі закону за рішенням суду.
Згідно пунктами другим та третім статті 7 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", Україна вживає всіх можливих заходів, спрямованих на розв`язання проблем, пов`язаних із соціальним захистом, зокрема відновленням усіх соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Громадянин пенсійного віку, особа з інвалідністю, дитина з інвалідністю та інша особа, яка перебуває у складних життєвих обставинах, яких зареєстровано внутрішньо переміщеними особами, мають право на отримання соціальних послуг відповідно до законодавства України за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи.
Як вбачається зі змісту частини першої статті 4 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Відповідно до статті 526 ЦК України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. У відповідності до частини першої статті 598 Цивільного кодексу України, зобов`язання припиняться частково або у повному обсязі на підставах, установлених договором або законом.
Відповідно до частини першої статті 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Згідно зі статтею 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Згідно із частиною четвертою статті 9 ЖК України ніхто не може бути виселений із займаного жилого приміщення або обмежений у праві користування жилим приміщенням інакше як з підстав і в порядку, передбачених законом.
Відповідно до статті 116 Житлового кодексу України, якщо наймач, члени його сім`ї або інші особи, які проживають разом з ним, систематично руйнують чи псують жиле приміщення, або використовують його не за призначенням, або систематичним порушенням правил соціального співжиття роблять неможливим для інших проживання з ними в одній квартирі чи в одному будинку, а заходи запобігання і громадського впливу виявились безрезультатними, виселення винних на вимогу наймодавця або інших заінтересованих осіб провадиться без надання іншого жилого приміщення.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 неодноразово порушувалися умови договору, а саме пунктів 3.3.1, 3.3.3 3.3.7, заходи запобігання і громадського впливу виявились безрезультатними, та він не звільнив приміщення у встановлений позивачем термін, а тому суд приходив до висновку про задоволення позовних вимог та зобов`язати ОСОБА_1 звільнити надане у тимчасове користування ліжко місце у приміщенні №1 будівлі №5 блок «А» модульного містечка для внутрішнього переміщення осіб, розміщеного на земельній ділянці за адресою АДРЕСА_1 , шляхом виселення без надання іншого житлового приміщення.
Згідно ч.2 ст. 141 ЦПК України судові витрати, пов`язані з розглядом справи, у разі задоволення позову покладаються на відповідача.
Отже, враховуючи вимоги ст. 141 ЦПК України суд вважає за необхідне стягнути сплачений судовий збір у сумі 3028,00 грн. з відповідача на користь позивача.
Керуючись, ЗУ «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", ст.ст.526, 626, 629 ЦК України, ст.ст. 9, 116 ЖК України, ст.ст.12,13,81,89,141,263-265 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ :
Позовну заяву Управління комунальної власності Чернівецької міської ради до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні позивача комунальне підприємство «Містосервіс» про звільнення займаного житлового приміщення шляхом виселення без надання іншого житлового приміщення задовольнити.
Виселити ОСОБА_1 з модульного містечка для внутрішнього переміщених осіб, а саме з ліжко місця у приміщенні №1 будівлі №5 блок А, розміщеного на земельній ділянці за адресою АДРЕСА_1 , без надання іншого житлового приміщення.
Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь управління комунальної власності Чернівецької міської ради (ЄДРПОУ 44388619) сплачений по даній справі судовий збір у розмірі 3028,00 гривень.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Чернівецького апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції, протягом 30-ти днів з дня його проголошення.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 30 днів з дня отримання його копії.
Головуючий суддя І. Г. Проскурняк
Суд | Садгірський районний суд м. Чернівців |
Дата ухвалення рішення | 20.02.2025 |
Оприлюднено | 21.02.2025 |
Номер документу | 125287937 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про виселення (вселення) |
Цивільне
Садгірський районний суд м. Чернівців
Проскурняк І. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні