Ухвала
від 20.02.2025 по справі 917/320/25
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Капітана Володимира Кісельова, 1, м. Полтава, 36000, тел. (0532) 61 04 21 E-mail: inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/ Код ЄДРПОУ 03500004

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

20.02.2025 Справа № 917/320/25

Суддя Киричук О.А., розглянувши матеріали

за позовною заявою Департамент «Центр надання адміністративних послуг» Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області (код ЄДРПОУ: 39635639, м. Кременчук Полтавської області, вул. Покровська, 14)

до Товариства з обмеженою відповідальністю «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУП» (код ЄДРПОУ: 25392923, 37043, Полтавська область, Пирятинський район, шлях Київ -Харків, корпус 134 км)

про стягнення 28 418,77 грн,

ВСТАНОВИВ:

Департамент «Центр надання адміністративних послуг» Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області звернувся до Господарського суду Полтавської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ГАРАНТ ОЙЛ ГРУП» , в якому просить стягнути заборгованість за Договором №58 від 02.10.2023 у сумі 28 418,77 грн., у тому числі: 20 623,20 грн основного боргу, 6 351,95 грн. пені, 1 443,62 грн. штрафу.

Розглянувши подану позовну заяву та додані до неї документи, господарський суд встановив, що позовну заяву подано без додержання вимог, які встановлені у статтях 162, 164 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до п.п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Разом з тим, позивачем у позовній заяві відсутнє посилання на докази щодо виконання позивачем умов договору; відсутнє посилання на обставини щодо обгрунтування строку виникнення грошових зобов"язань у відповідача.

Так, позовна заява містить загальне посилання на повне виконання умов договору зі сторони позивача, при цьому, не містить посилання на конкретні платіжні документи з зазначенням розміру здійсненої оплати. Крім того, позивач зазначаючи у позовній заяві про існування у відповідача грошової заборгованості, не зазначає з огляду на умови договору про обставини щодо строку виникнення грошових зобов"язань у відповідача.

Крім того, суд зазначає, що відповідно до частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява, серед іншого, повинна містити обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Обґрунтований розрахунок позовних вимог це такий розрахунок, що містить обчислення, порядок нарахування сум (множення, додавання, нарахування процентів та інше) та підстави такого нарахування, які передбачені законом або умовами договору, відображення проведених оплат, тощо.

Як встановлено судом, позовна заява не містить обґрунтованого розрахунку суми основного боргу, що заявлений до стягнення. Зазначення у позові загальної суми основного боргу не свідчить про виконання позивачем положень статті 162 Господарського процесуального кодексу України, адже обґрунтованого розрахунку суми у позові не наведено.

Згідно з ч. 1 ст. 174 ГПК України, зазначені вище обставини є підставою для залишення позовної заяви без руху.

Згідно із ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З урахуванням наведеного вище, позивачу слід усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом надання заяви про усунення недоліків позовної заяви із зазначенням обгрунтованого розрахунку заявленої до стягнення суми із зазначенням та обґрунтуванням кожної його складової; посиланням на докази щодо виконання позивачем умов договору та на обставини щодо обгрунтування строку виникнення грошових зобов"язань у відповідача.

Позивач також має право відкликати позовну заяву для виправлення недоліків.

Відповідно до ч. 8 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.

Керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву без руху.

2. Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 5 днів з дня вручення позивачу даної ухвали.

3. Копію ухвали направити позивачу по справі.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України: http://pl.arbitr.gov.ua

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Суддя Киричук О.А.

СудГосподарський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення20.02.2025
Оприлюднено21.02.2025
Номер документу125291450
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі купівлі-продажу, з них поставки товарів, робіт, послуг, з них

Судовий реєстр по справі —917/320/25

Ухвала від 20.02.2025

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Киричук О.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні