ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
20.02.2025м. СумиСправа № 920/604/24
Господарський суд Сумської області у складі судді Соп`яненко О.Ю., перевіривши матеріали заяви ТОВ «Бобровицький хлібозавод» (вх.№699 від 14.02.2025) про визнання кредиторських вимог у справі №920/604/24, порушеної
за заявою кредитора: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 )
до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю Зернова Сумщина (42330, Сумська область, Сумський район, с. Могриця, вул. Садова, буд. 34, код ЄДРПОУ 42092848)
про визнання банкрутом,
УСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду Сумської області від 28.10.2024 відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Зернова Сумщина (42330, Сумська область, Сумський район, с. Могриця, вул. Садова, буд. 34, код ЄДРПОУ 42092848); введено процедуру розпорядження майном строком 170 календарних днів; призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Удовенка Романа Петровича.
28.10.2024 на офіційному веб-порталі судової влади України оприлюднено оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Зернова Сумщина (42330, Сумська область, Сумський район, с. Могриця, вул. Садова, буд. 34, код ЄДРПОУ 42092848). Строк подання заяв кредиторів з вимогами до боржника 27.11.2024.
14.02.2025 до суду надійшла заява ТОВ «Бобровицький хлібозавод» (вх.№699 від 14.02.2025) про визнання кредиторських вимог у справі №920/604/24 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Зернова Сумщина.
21.10.2019 набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства від 18.10.2018 № 2597-VIII.
Зі змісту п.2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства вбачається, що з дня введення в дію цього Кодексу визнається таким, що втратив чинність зокрема Закон України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 31, ст. 440 із наступними змінами).
Відповідно до ч.1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 46 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд не пізніше п`яти днів з дня надходження заяви конкурсного кредитора здійснює перевірку її відповідності вимогам цього Кодексу. У разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог цього Кодексу, господарський суд постановляє ухвалу про залишення заяви без руху. В ухвалі про залишення заяви без руху суд повідомляє заявнику про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов`язаний їх усунути, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Відповідно до ч. 3 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства до заяви кредитора в обов`язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, що підтверджують грошові вимоги до боржника.
За змістом ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Перевіривши заяву ТОВ «Бобровицький хлібозавод» з вимогами до боржника на її відповідність ч. 3 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, судом встановлено, що до заяви не додано доказів надсилання копії заяви з додатками боржнику та розпоряднику майна.
У свою чергу, 19.02.2025 до суду надійшла заява від ТОВ «Бобровицький хлібозавод», в якій просить суд долучити до матеріалів заяви про визнання кредиторських вимог до ТОВ Зернова Сумщина наступні документи, а саме: експрес-накладна №20451104274149 від 14.02.2025 та квитанція №0223200011073 від 14.02.2025 як докази направлення копії заяви про визнання кредиторських вимог з додатками боржнику та розпоряднику майна.
Однак, у своїй заяві ТОВ «Бобровицький хлібозавод» зазначає, що Електронний кабінет у товариства відсутній.
Разом з тим, Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами" від 29.06.2023, який набрав чинності 21.07.2023 та введений в дію 18.10.2023 внесено зміни до ряду статей Господарського процесуального кодексу України.
За приписами ч. 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи в обов`язковому порядку реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Електронний кабінет - це персональний кабінет (веб-сервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремих підсистем (модулів), у тому числі можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу. Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу (ч. 5 ст. 6 ГПК України).
Також, суд зауважує, що з 01.01.2025 набрав чинності Закон України № 3985-IX від 19.09.2024 Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства та деяких інших законодавчих актів України щодо імплементації Директиви Європейського парламенту та Ради Європейського Союзу 2019/1023 та запровадження процедур превентивної реструктуризації, відповідно до якого внесені зміни до частини 3 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства.
Так, відповідно до ч. 3 ст. 45 КУзПБ заява кредитора має містити, зокрема інформацію про заінтересованість кредитора стосовно боржника.
Вказана заява ТОВ «Бобровицький хлібозавод» такої інформації не містить.
Враховуючи викладене, господарський суд вважає необхідним залишити заяву ТОВ «Бобровицький хлібозавод» про визнання кредиторських вимог без руху та надати заявнику строк у 10 днів з дня отримання цієї ухвали для усунення вказаних недоліків шляхом подачі до суду доказів щодо реєстрації електронного кабінету юридичної особи відповідно до статті 6 Господарського процесуального кодексу України у підсистемі Електронний суд Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, надання інформації щодо заінтересованості стосовно боржника у розумінні визначення, наведеного ч. 1 ст. 1 КУзПБ.
Відповідно до ч.2 ст.46 Кодексу України з процедур банкрутства якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду. В іншому разі господарський суд постановляє ухвалу про повернення заяви.
Повернення заяви з підстав, передбачених цією статтею, не перешкоджає повторному зверненню до суду у цій же справі, якщо порушення усунуто в межах строку, встановленого частиною першою статті 45 цього Кодексу.
Керуючись ст.ст. 2, 45, 46 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву ТОВ «Бобровицький хлібозавод» (вх.№699 від 14.02.2025) про визнання кредиторських вимог у справі №920/604/24 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Зернова Сумщина - залишити без руху.
2. Встановити строк десять днів з дня вручення цієї ухвали ТОВ «Бобровицький хлібозавод» на усунення недоліків заяви з вимогами до боржника.
3. Встановити ТОВ «Бобровицький хлібозавод» спосіб усунення недоліків заяви про визнання кредиторських вимог шляхом подання до суду доказів щодо реєстрації ТОВ «Бобровицький хлібозавод» електронного кабінету юридичної особи відповідно до статті 6 Господарського процесуального кодексу України у підсистемі Електронний суд Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи; надання інформації щодо заінтересованості стосовно боржника у розумінні визначення, наведеного ч. 1 ст. 1 КУзПБ.
4. Копію ухвали надіслати ТОВ «Бобровицький хлібозавод».
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею 20.02.2025 та оскарженню не підлягає.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: htps://court.gov.ua/sud5021/.
СуддяО.Ю. Соп`яненко
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 20.02.2025 |
Оприлюднено | 21.02.2025 |
Номер документу | 125291540 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Соп`яненко Оксана Юріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні