У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
19 лютого 2025 року м. Чернігівсправа № 927/151/25
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Демидової М.О., розглянувши матеріали позовної заяви б/н від 17.02.2025
за позовом: Чернігівської обласної прокуратури, вул. Князя Чорного, будинок, 9, м. Чернігів, 14000, код 02910114, в інтересах держави в особі
позивача: Міністерства освіти і науки України, проспект Берестейський, 10, м. Київ, 01135, код 38621185
до відповідачів: 1) Фермерського господарства «Флеш», вул. Гавриша, 57, с. Вікторівка, Ніжинського району, Чернігівської області, 16670, код 37915768
2) Державного навчального закладу «Ніжинський професійний аграрний ліцей Чернігівської області», вул. Незалежності, 5-а, м. Ніжин Чернігівської області, 16600, код 02548794
про стягнення 8266300,00 грн.
встановив:
17.02.2025 через систему «Електронний суд» Чернігівська обласна прокуратура звернулася до суду в інтересах держави в особі позивача: Міністерства освіти і науки України до 1) Фермерського господарства «Флеш» та 2) Державного навчального закладу «Ніжинський професійний аграрний ліцей Чернігівської області» про стягнення з Фермерського господарства «Флеш» в дохід держави 8266300,00 грн вартості зібраного врожаю.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що врожай кукурудзи 2023 року є таким, що був безпідставно одержаний Фермерським господарством «Флеш» внаслідок укладення з порушенням вимог Договору підряду №2 від 21.04.20220, у зв?язку з чим підстава його набуття відпала згідно з рішенням Господарського суду Чернігівської області від 07.11.2023 у справі №927/865/23, а тому Фермерське господарство «Флеш» зобов?язене повернути до державного бюджету вартість одержаного врожаю кукурудзи, вирощеного на земельних ділянках відповідача-2, відповідно до ч.1 ст. 216, ч.1, п.1 ч.3 ст. 1212 Цивільного кодексу України.
Аналіз змісту позовної заяви та доданих до неї документів свідчить про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху з огляду на таке.
Відповідно до ст. 47 Господарського процесуального кодексу України позов може бути пред`явлений спільно кількома позивачами або до кількох відповідачів. Кожен із позивачів або відповідачів щодо іншої сторони діє в судовому процесі самостійно. Участь у справі кількох позивачів і (або) відповідачів (процесуальна співучасть) допускається, якщо: 1) предметом спору є спільні права чи обов`язки кількох позивачів або відповідачів; 2) права або обов`язки кількох позивачів чи відповідачів виникли з однієї підстави; 3) предметом спору є однорідні права і обов`язки.
Відповідачами є особи, яким пред`явлено позовну вимогу (ч. 4 ст. 45 Господарського процесуального кодексу України).
За приписами п.4 ч.3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: якщо позов подано до кількох відповідачів зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Як вбачається з позовної заяви, позов пред`явлено до двох відповідачів: 1) Фермерського господарства «Флеш» та 2) Державного навчального закладу «Ніжинський професійний аграрний ліцей Чернігівської області».
Проте, зі змісту прохальної частини позовної заяви вбачається, що Чернігівською обласною прокуратурою не заявлені позовні вимоги до Державного навчального закладу «Ніжинський професійний аграрний ліцей Чернігівської області».
Відсутність позовних вимог до відповідача-2 унеможливлює виконання приписів ч.7 ст. 238 Господарського процесуального кодексу України згідно з якими суд, приймаючи рішення, зокрема, проти кількох відповідачів, повинен зазначити, в якій частині рішення стосується кожного з них, або зазначити, що обов`язок чи право стягнення є солідарним.
Враховуючи вищезазначене, суд доходить висновку, що позовна заява не містить змісту позовних вимог до відповідача-2: Державного навчального закладу «Ніжинський професійний аграрний ліцей Чернігівської області».
Відповідно до ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За приписами ч. 3 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, позовну заяву слід залишити без руху та надати Чернігівській обласній прокуратурі строк у 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення вказаних недоліків шляхом зазначення позовних вимог до відповідача-2, або ж уточнення суб`єктного складу позову.
Керуючись ст. 162, 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Чернігівській обласній прокуратурі протягом 10 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви шляхом зазначення: позовних вимог до відповідача-2, або ж уточнення суб`єктного складу позову.
Надати суду докази направлення іншим учасникам процесу документів на усунення недоліків позовної заяви.
3. Роз`яснити, що у відповідності до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в разі не усунення ним всіх недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суд звертає увагу учасників справи на те, що відповідно до приписів частин 5-8 статті 6 та частин 5, 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України, пунктів 5.6, 5.8, 10, 16, 17, 29, 37 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, учасникам справи (їх представникам), які є користувачами Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, судові рішення в паперовій формі не надсилаються і не вручаються. Суд надсилає такі рішення в електронній формі до електронного кабінету таких осіб і вони вважаються врученими в день отримання повідомлення про доставку копії судового рішення на офіційну електронну адресу учасника справи (його представника), з якого і починається перебіг процесуального строку, встановленого законом або судом. Обмін процесуальними документами в електронній формі між судом та/або особами, що є (повинні бути) користувачами Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, має здійснюватися виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
З повним текстом ухвали можна ознайомитись у Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою:http://reyestr.court.gov.ua/.
Суддя М.О. Демидова
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 19.02.2025 |
Оприлюднено | 21.02.2025 |
Номер документу | 125291782 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Демидова М.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні