Справа № 487/951/25
Провадження № 2/487/1299/25
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про залишення позовної заяви без руху
17 лютого 2025 року м. Миколаїв
Суддя Заводського районного суду м. Миколаєва Сухаревич З.М., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Третьої Миколаївської державної нотаріальної контори Миколаївської області про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
13 лютого 2025 року до Заводського районного суду м. Миколаєва надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Третьої Миколаївської державної нотаріальної контори Миколаївської області, в якій позивач просить визначити додатковий строк в шість місяців з дня набрання рішенням суду законної сили для подання заяви про прийняття спадщини за місцем відкриття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 за місцем знаходження спадщини АДРЕСА_1 .
14 лютого 2025 року вказану позовну заяву передано судді Сухаревич З.М.
Вирішуючи питання про відкриття провадження, вивчивши матеріали позовної заяви, приходжу до висновку, що ця заява підлягає залишенню без руху виходячи з наступного.
Відповідно до положень Цивільного процесуального кодексу України, позовна заява повинна відповідати вимогам ст.ст. 175,177 цього Кодексу.
Однак, у порушення вказаних статей, у позовній заяві:
- не зазначено докази, що підтверджують вказані у позові обставини;
- на надано докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
При цьому, відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Насамперед, позивачем не зазначено посилання на докази та не надано докази, які свідчать про те, що він є спадкоємцем ОСОБА_2 .
Далі, не зазначені поважні причини пропуску строку для подання заяви про прийняття спадщини та не надані докази цього. Також позивач зазначає, що спадкоємцем ОСОБА_2 є ОСОБА_3 , проте не зазначає спадкоємцем якої черги вона є, ступінь родинного зв`язку, не залучає її до участі у справі, оскільки цей позов стосується її прав.
Відповідно до ч. 6 ст. 175 ЦПК України, у позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.
Позивачем не обґрунтовано залучення до участі у справі як відповідача третю миколаївську державну нотаріальну контору Миколаївської області, тоді як Відповідачами у справах про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини є спадкоємці, які прийняли спадщину. При відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини (Постанова Верховного Суду від 04 грудня 2019 року у справі № 697/2052/17-ц (№ 61-3014св19).
При цьому, суд при розгляді справи має виходити із складу осіб, які залучені до участі у справі позивачем.
У разі пред`явлення позову до частини відповідачів, суд не вправі зі своєї ініціативи і без згоди позивача залучати інших відповідачів до участі у справі як співвідповідачів та зобов`язується вирішити справу за тим позовом, що пред`явлений, і відносно тих відповідачів, які зазначені в ньому.
ЦПК України саме на позивача покладено обов`язок визначати відповідача у справі.
Отже, позивачу, окрім іншого, слід визначитися зі складом учасників справи.
Таким чином, позовна заява не відповідає вимогам ст.175 ЦПК України.
Згідно з ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Отже, зазначену позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк на усунення недоліків.
Спосіб усунення недоліків позовної заяви полягає в наданні уточненої позовної заяви з виправленими недоліками відповідно до кількості учасників справи.
На підставі викладено та керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Третьої Миколаївської державної нотаріальної контори Миколаївської області про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини - залишити без руху.
Надати позивачу строк десятьднів з дня вручення копії ухвали для усунення недоліків, зазначених в ухвалі.
Повідомити позивача про необхідність усунення недоліків позовної заяви в зазначений строк та роз`яснити, що інакше позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: З.М. Сухаревич
Суд | Заводський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2025 |
Оприлюднено | 21.02.2025 |
Номер документу | 125294730 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Заводський районний суд м. Миколаєва
Сухаревич З. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні