Ухвала
від 12.02.2025 по справі 296/1407/25
КОРОЛЬОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа № 296/1407/25

1-кс/296/648/25

УХВАЛА

Іменем України

12 лютого 2025 року м.Житомир

Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

слідчої ОСОБА_3 ,

власника майна ОСОБА_4 ,

законного представника власника майна ОСОБА_5 ,

представника - адвоката ОСОБА_6 ,

розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчої СУ ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 про арешт майна, погоджене прокурором відділу Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_7 , поданого в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024060000000540 від 26.07.2024 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 185 та ч. 5 ст. 361 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Слідча звернулася до слідчого судді Корольовського районного суду м. Житомира із клопотанням в обґрунтування якого зазначає, що СУ ГУНП в Житомирській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні зареєстрованому у Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 12024060000000540 від 26.07.2024 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 185 та ч. 5 ст. 361 КК України.

Підставою внесення відомостей до ЄРДР є матеріали відділу протидії кіберзлочинам в Житомирській області, відповідно до яких відомо, що невстановлені особи із числа мешканців міста Житомира Житомирської області, шляхом вчинення незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, таємно викрали грошові кошти юридичної особи, що розміщувалися на банківському розрахунковому рахунку.

У ході проведення досудового розслідування встановлено, що 22.07.2024, мешканці міста Житомира Житомирської області, у точно невстановлений час та перебуваючи у достовірно невстановленому місці, під час дії воєнного стану за допомогою несанкціонованого втручання у роботу автоматизованої системи дистанційного обслуговування банківської установи АТ КБ «ПриватБанк», шляхом підробки інформації, яка обробляється у відповідній системі, здійснили таємне викрадення грошових коштів суб`єкта підприємницької діяльності: ПрАТ «АТП 13058» (код у ЄДРПОУ: 05475147) у розмірі 50 711,00 грн., чим заподіяли матеріальної шкоди вказаному підприємству на загальну суму 50 711,00 грн.

Водночас встановлено, що вказаною групою, здійснюється незаконна діяльність, пов`язана із несанкціонованим доступом до банківських розрахункових рахунків фізичних та юридичних осіб із застосуванням технології «брутфорсингу» (метод автоматизованого підбору паролів, який дозволяє поступово перебирати можливі комбінації з метою зламу захищених акаунтів). У результаті незаконного доступу до персональних облікових записів громадян, особи причетні до здійснення вказаної протиправної діяльності, отримують можливість знімати кошти або здійснювати інші фінансові операції без відома власників рахунків.

Вказані незаконні дії здійснюються задля заволодіння грошовими коштами фізичних та юридичних осіб та обернення їх на свою користь.

Під час проведення ряду слідчих (розшукових) дій встановлено, що грошові кошти отримані від зазначеної незаконної діяльності розподіляються між учасниками злочинної групи, а також, за вказівкою організатора протиправного механізму, за грошові кошти отриманні від незаконної діяльності, у мережі Інтернет купуються дороговартісні товари та інші знаряддя вчинення злочину (мобільні телефони, сімкартки) та фактично одержуються особами причетними до вчинення вказаного кримінального правопорушення за допомогою кур`єрської доставки або на поштових відділеннях «Нова пошта». У подальшому, замовлені дорого вартісні товари використовують для особистих цілей або перепродують іншим особам (відповідні маніпуляції проводяться з метою маскування протиправної діяльності та неможливості її документування правоохоронними органами).

06.02.2025 на підставі ухвали слідчого судді Корольовського районного суду м. Житомира № 296/1081/25 від 30.01.2025 ОСОБА_8 проведено обшук за місцем реєстрації та фактичного проживання ОСОБА_4 , що за адресою: АДРЕСА_1 , у ході якого виявлено та вилучено:

- ноутбук марки «Apple» моделі Air срібного кольору моделі Model A2337 EMC 3598, s/n FVFGR43XQ6L4; планшет в захисному чохлі сірого кольору марки Hot Pepper, model DT40, s/n MD2308AP19006672, мобільний телефон чорного кольору невідомої марки, позаду 4 камери з відкривачем телефону типу зчитувач узору пальців рук (підроблений), мобільний телефон марки iPhone 13 Pro, ІМЕІ-1: НОМЕР_1 , ІМЕІ-2: НОМЕР_2 , блакитно-сірого кольору, об`ємом пам`яті 256 Гб, з візитівкою власника в налаштуваннях на ім`я ОСОБА_9 , у чохлі синього кольору, запаковані до спецпакету № 7325123;

- комп`ютерна мишка білого кольору фірми Logіtech з номером G305, навушники марки Logіtech моделі Proxl light speed білого кольору бездротові, разом із коробкою від них, клавіатура білого кольору марки ЛULA Model F75 Mechanical keyboard, s/n WKF75DA240807056, коробка з-під навушників Airpods Pro (порожня), футляр з навушниками марки «AirPods Pro» з написами всередині Serial GD9F JVHJWY, A2968, EMC 8396, запаковані до спецпакету № QHY0208168;

- окуляри «New Balance», що знаходилися у футлярі сірого кольору та на окулярах був присутній напис САТ 3 56017/145 New Balance polarized, портфель чорного кольору марки «Nike», чорна шкіряна сумка марки «Lacoste» (порожня), 2 сумки через плече марки «Nike», одна зеленого кольору, друга світло-сірого кольору, запаковані до спецпакету № QHY0208169;

- біла футболка марки «New Balance» з бірками розміру L та серійним номером на бірці МТ41509, кофта зеленого кольору марки «Nike» розміру М з написами на бірці SP240811NIC, M, FB7921-276, футболка зеленого кольору «New Balance» розмір М, з написом на бірці: F2401FAR975, MT43072, сіра коробка з-під взуття марки «New Balance» з кросівками білого кольору марки «New Balance», модель 530, розміру 39,5 в 24,5 см з серійним номером MR530NW, запаковані до спецпакету № QHY0208170.

06.02.2025 постановою слідчого СУ Головного управління Національної поліції в Житомирський області лейтенанта поліції ОСОБА_3 вищевказане майно визнано речовими доказами у кримінальному провадженні № 12024060000000540.

З метою всебічного, повного й неупередженого розслідування, встановлення всіх обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, у органу досудового розслідування виникла необхідність у збереженні зазначених речових доказів та відповідно накладення на нього арешту.

Слідча в судовому засідання клопотання підтримала та просила задовольнити.

Представник власника майна адвокат ОСОБА_6 в судовому засіданні просив відмовити у задоволенні клопотання з тих підстав, що вказане майно не є речовим доказом у кримінальному провадженні № 12024060000000540.

Заслухавши учасників справи, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов наступних висновків.

Відповідно до вимог ч.1 ст.172 КПК України клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, за участю слідчого та/або прокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності-також захисника, законного представника. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.

Згідно п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України, заходом забезпечення кримінального провадження є арешт майна. Відповідно до ч.5 ст.132 КПК України, під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються.

Відповідно до ч.1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди (ч. 2 ст. 170 КПК України).

Згідно ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Слідчий суддя враховує стадію досудового розслідування, обставини вчинення кримінального правопорушення, зокрема придбання речей за рахунок викрадених коштів в мережі інтернет, необхідність відслідкування коштів та рух речей та перекази коштів, спілкування осіб між собою, а тому вважає, що вищевказані речі мають ознаки передбачені ст. 98 КПК України.

Беручи до уваги викладене, обставини кримінального провадження, мету, підстави застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту майна, враховуючи, що вилучені речі можливо використати як речові докази у кримінальному провадженні та у випадку не накладення на них арешту можуть бути знищені, а також з метою встановлення істини у кримінальному провадженні та збереження вище вказаних речей, слідчий суддя вважає за необхідне задовольнити клопотання.

Керуючись ст.ст.131, 132, 170-173, 175, 309 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Накласти арешт на майно вилучене у ході проведення обшуку за місцем реєстрації та фактичного проживання ОСОБА_4 , що за адресою: АДРЕСА_1 , зокрема: ноутбук марки «Apple» моделі Air срібного кольору моделі Model A2337 EMC 3598, s/n FVFGR43XQ6L4; планшет в захисному чохлі сірого кольору марки Hot Pepper, model DT40, s/n MD2308AP19006672, мобільний телефон чорного кольору невідомої марки, позаду 4 камери з відкривачем телефону типу зчитувач узору пальців рук (підроблений), мобільний телефон марки iPhone 13 Pro, ІМЕІ-1: НОМЕР_1 , ІМЕІ-2: НОМЕР_2 , блакитно-сірого кольору, об`ємом пам`яті 256 Гб, з візитівкою власника в налаштуваннях на ім`я ОСОБА_9 , у чохлі синього кольору, запаковані до спецпакету № 7325123; комп`ютерна мишка білого кольору фірми Logіtech з номером G305, навушники марки Logіtech моделі Proxl light speed білого кольору бездротові, разом із коробкою від них, клавіатура білого кольору марки ЛULA Model F75 Mechanical keyboard, s/n WKF75DA240807056, коробка з-під навушників Airpods Pro (порожня), футляр з навушниками марки «AirPods Pro» з написами всередині Serial GD9F JVHJWY, A2968, EMC 8396, запаковані до спецпакету № QHY0208168; окуляри «New Balance», що знаходилися у футлярі сірого кольору та на окулярах був присутній напис САТ 3 56017/145 New Balance polarized, портфель чорного кольору марки «Nike», чорна шкіряна сумка марки «Lacoste» (порожня), 2 сумки через плече марки «Nike», одна зеленого кольору, друга світло-сірого кольору, запаковані до спецпакету № QHY0208169; біла футболка марки «New Balance» з бірками розміру L та серійним номером на бірці МТ41509, кофта зеленого кольору марки «Nike» розміру М з написами на бірці SP240811NIC, M, FB7921-276, футболка зеленого кольору «New Balance» розмір М, з написом на бірці: F2401FAR975, MT43072, сіра коробка з-під взуття марки «New Balance» з кросівками білого кольору марки «New Balance», модель 530, розміру 39,5 в 24,5 см з серійним номером MR530NW, запаковані до спецпакету № QHY0208170.

Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.

Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим, прокурором.

Ухвала оскаржується безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКорольовський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення12.02.2025
Оприлюднено24.02.2025
Номер документу125297612
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —296/1407/25

Ухвала від 04.03.2025

Кримінальне

Житомирський апеляційний суд

Ляшук В. В.

Ухвала від 04.03.2025

Кримінальне

Житомирський апеляційний суд

Ляшук В. В.

Ухвала від 12.02.2025

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Адамович О. Й.

Ухвала від 12.02.2025

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Адамович О. Й.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні