Справа № 601/613/25
Провадження № 2-н/601/46/2025
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 лютого 2025 року Суддя Кременецького районного суду Тернопільської області Коротич І.А., розглянувши заяву Почаївського комбінату комунальних підприємств про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за надані послуги з водопостачання,-
В С Т А Н О В И В:
Представник Почаївського комбінату комунальних підприємств звернувся до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за надані послуги з водопостачання у розмірі 5989 (п`ять тисяч дев`ятсот вісімдесят дев`ять) гривень 10 (десять) копійок.
Судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 161 цього Кодексу (ч. 1ст. 160 Цивільного процесуального кодексу України).
Відповідно до п. 3 ч. 1ст. 161 ЦПК України, судовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та 3 відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості.
Дослідивши зміст заяви та додані неї документи, доходжу такого висновку.
Так, форма та зміст заяви про видачу судового наказу визначені уст. 163 ЦПК України.
Згідно з ч. 3ст. 163 ЦПК Українидо заяви про видачу судового наказу додаються: 1)документ, що підтверджує сплату судового збору; 2)документ, що підтверджує повноваження представника, якщо заява підписана представником заявника; 3)копія договору, укладеного в письмовій (в тому числі електронній) формі, за яким пред`явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості; 4) інші документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.
Відповідно до роз`яснень п.13 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 23 грудня 2011 року № 14 «Про практику розгляду судами заяв у порядку наказного провадження», у разі заявлення вимоги про стягнення заборгованості за надані житлово-комунальні послуги, судовий наказ може бути видано за наявності відповідних договорів про надання таких послуг, інших письмових доказів, що підтверджують фактичне надання та отримання таких послуг. Крім того, заявник має обґрунтувати свої вимоги та додати документи, що вказують на правильність і безспірність розрахунків, а також застосування тарифів на відповідні послуги.
В обґрунтування вимог судового наказу заявник вказав, що ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , споживаючи послуги, що надавались Почаївським комбінатом комунальних підприємств не оплачує послуги за встановленими тарифами у строки та на умовах, що встановлені договорами. Між позивачем і відповідачем встановилися зобов`язальні правовідносини з приводу надання житлово-комунальних послуг. Згідно Додаткової угоди до Договору про надання послуг управління багатоквартирним будинком від 28.01.2020: ціна послуги з управління становить 02 гривні 03 копійки. Відповідач воду використовує згідно засобу обліку води.
Разом з тим, в порушення вимог п. 3 ч. 3ст. 163 ЦПК України, до заяви про видачу судового наказу: копія договору, за яким пред`явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості з водопостачання,укладена міжПочаївським комбінатом комунальнихпідприємств та ОСОБА_1 не додана, що позбавляє суд можливості встановити наявність такого договору та його зміст.
Також судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
Однак, до матеріалів заяви додано додаткову угоду до договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком від 28.01.2020 співвласників квартир, який розташований за адресою: АДРЕСА_2 .
Таким чином, відповідно до наданих відомостей, адреса зареєстрованого місця проживання боржника не співпадає з адресою, за якою виникла заборгованість, відповідно до наданої додаткової угоди до договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком від 28.01.2020, яку заявник просить стягнути з ОСОБА_1 .
Згідно п. 8 ч. 1ст. 165 ЦПК України,суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо із поданої заяви не вбачається виникнення або порушення права грошової вимоги, за якою заявником подано заяву про видачу судового наказу.
Враховуючи те, що із поданої заяви про видачу судового наказу не вбачається виникнення або порушення права грошової вимоги, за якою заявником подано заяву про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за надану послугу з водопостачання, а тому слід відмовити у видачі судового наказу.
Керуючись статтями163,165,258-261,353,354 ЦПК України, суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні заяви Почаївського комбінату комунальних підприємств про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за надані послуги з водопостачання, - відмовити.
Копію даної ухвали надіслати Почаївському комбінату комунальних підприємств.
Апеляційна скаргана ухвалу суду подається безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя:
Суд | Кременецький районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 20.02.2025 |
Оприлюднено | 24.02.2025 |
Номер документу | 125302593 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Кременецький районний суд Тернопільської області
Коротич І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні