Справа № 361/669/25
Провадження № 2-с/361/8/25
19.02.25
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 лютого 2025 року м. Бровари
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Писанець Н.В., розглянувши заяву представника боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Дієса» про скасування судового наказу, виданого 22 січня 2025 року Броварським міськрайонним судом Київської області за заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Дієса» про видачу судового наказу про стягнення нарахованої, але невиплаченої заробітної плати,
встановив:
07лютого 2025року представникборжника звернуласядо Броварського міськрайонного судуКиївської областііз заявоюпро скасуваннясудового наказувід 22січня 2025року виданого Броварським міськрайонним судом Київської області за заявою ОСОБА_1 до Товариства зобмеженою відповідальністю«Дієса» про видачу судового наказу про стягнення нарахованої, але невиплаченої заробітної плати, посилаючись на його необгрунтованість,
Дослідивши матеріали справи, суддя дійшов до наступного висновку.
22 січня 2025 року Броварським міськрайонним судом Київської області було видано судовий наказ про стягнення із Товариства зобмеженою відповідальністю«Дієса» єдиний державний реєстр підприємств та організацій України 36483471, юридична адреса: м. Київ, вул. Велика Васильківська, буд. 45, на користь ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , місце реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 , нараховану, але невиплачену заробітну плату у розмірі 34377,49 грн. та на користь держави, судового збору у розмірі 302,80 грн.
В обгрунтування заяви про скасування судового наказу заявник посилається на існування форс-мажорних обставин у трудових відносинах, які склалися між сторонами.
Відповідно до ч.1 ст.170 Цивільного процесуального кодексу України, боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав. Заява про скасування судового наказу може бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Відповідно до ч.3 ст.171 Цивільного процесуального кодексу України, у разі відсутності підстав для повернення заяви про скасування судового наказу, суддя не пізніше двох днів після її подання постановляє ухвалу про скасування судового наказу, в якій роз`яснює заявнику (стягувачу) його право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідно до Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ «Про практику розгляду судами заяв у порядку наказного провадження» №14 від 23 грудня 2012 року, наказне провадження є самостійним і спрощеним видом судового провадження у цивільному судочинстві при розгляді окремих категорій справ, у якому суддя в установлених законом випадках за заявою особи, якій належить право вимоги, без судового засідання і виклику стягувача та боржника на основі доданих до заяви документів видає судовий наказ, який є особливою формою судового рішення.
Виходячи з того, що наказне провадження є безспірним, тобто, в його порядку задовольняються тільки ті вимоги заявника, що мають безспірний характер, заперечення боржника проти вимог стягувача означає наявність спору про право та при цьому закон не зобов`язує перевіряти наявні матеріали справи, то відповідна заява представника боржника є єдиною підставою для скасування судового наказу.
Враховуючи, що у заяві про скасування судового наказу наведені посилання на обставини, які свідчать про оспорювання вимог стягувача, зокрема із підставами стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати та з її розміром, суддя вважає за необхідне скасувати судовий наказ, оскільки при його винесені не розглядалася обґрунтованість заявлених стягувачем вимог по суті, а тому дані вимоги мають розглядатися в порядку спрощеного позовного провадження.
Таким чином, заява про скасування судового наказу підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.2 ст. 164 ЦПК України, у разі скасування судового наказу внесена сума судового збору стягувачу не повертається. У разі пред`явлення стягувачем позову до боржника у порядку позовного провадження сума судового збору, сплаченого за подання заяви про видачу судового наказу, зараховується до суми судового збору, встановленої за подання позовної заяви.
Керуючись ч.1 ст.170, ч.3 ст.171 ЦПК України,
ухвалив:
Заяву представника боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Дієса» про скасування судового наказу задовольнити.
Скасувати судовий наказ в справі №361/669/25, провадження №2-н/361/136/25, виданий Броварським міськрайонним судом Київської області 22 січня 2025 року за заявою ОСОБА_1 до Товариства зобмеженою відповідальністю«Дієса» про видачусудового наказупро стягненнянарахованої,але невиплаченоїзаробітної плати.
Роз`яснити, що заявлені стягувачем вимоги можуть бути розглянуті в порядку спрощеного позовного провадження.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Н.В.Писанець
Суд | Броварський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 19.02.2025 |
Оприлюднено | 24.02.2025 |
Номер документу | 125327106 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про скасування судового наказу |
Цивільне
Броварський міськрайонний суд Київської області
Писанець Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні