Справа № 565/71/23
Провадження № 1-кс/565/108/25
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 лютого 2025 року м.Вараш
Слідчий суддя Кузнецовського міського суду Рівненської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Кузнецовського міського суду Рівненської області клопотання слідчого СВ Вараського РВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Вараської окружної прокуратури ОСОБА_4 ,про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023181050000014 від 07.01.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.190 КК України,
В С Т А Н О В И В:
До Кузнецовського міського суду Рівненської області звернувся слідчий СВ Вараського РВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_3 , за погодженням прокурора Вараської окружної прокуратури ОСОБА_4 , з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023181050000014 від 07.01.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.190 КК України.
Слідчий СВ Вараського РВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_3 у клопотанні вказує, що у органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, з можливістю вилучення їх копій в електронному чи паперовому вигляді, що знаходяться у центральному офісі Акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
-відомостей про рух грошових коштів (перерахування та одержання) по банківському рахунку НОМЕР_1 , який відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за період з 27.04.2023 року по 20.02.2025 року, із зазначенням дат, сум, з якого, або на який рахунок проводилося перерахування (зазначити назву та організаційну форму відповідних підприємств), підстави перерахування (вказати відповідний платіжний документ), а також дати та номеру відповідного договору, угоди, призначення платежу (за що проводилося дане перерахування грошових коштів), дати та часу перерахування, залишку грошових коштів на рахунку на момент вчинення кожної операції;
-у разі перерахунку грошових коштів з банківського рахунку НОМЕР_1 , який відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за допомогою інших інтернет-ресурсів (інтернет-банків, інтернет-платформ, інтернет-сайтів), вказати їх, а також зазначити IP-адреси, з яких здійснювалося їх відвідування (зокрема, вхід та авторизація), та зазначити МАС-адреси обладнання, за допомогою якого здійснювалися такі дії, з наданням повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах за період з 27.04.2023 року по 20.02.2025 року;
-у разі перерахунку грошових коштів з банківського рахунку НОМЕР_1 , який відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », на абонентський номер оператора зв`язку, вказати абонентський номер, відомості про оператора, з наданням повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах за період з 27.04.2023 року по 20.02.2025 року.
В обґрунтування клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів, слідчий СВ Вараського РВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_3 зазначає, що в ході досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що 27.04.2023 року, близько 16 год. 40 хв., невідома особа, шляхом обману та зловживання довірою, заволоділа грошовими коштами потерпілого ОСОБА_5 в сумі 19007,00 грн. з банківського рахунку НОМЕР_1 , який відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »,після того, як ОСОБА_5 заповнив на вебсайті реквізити своєї банківської картки, яка відкрита в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », та в ході телефонної розмови повідомив пароль, який надійшов на його мобільний номер телефону, невідомій особі.
На підставінаведеного,з метоювстановлення особи,що вчинилакримінальне правопорушеннята іншихобставин вчиненняданого кримінальногоправопорушення,у органудосудового розслідуваннявиникла необхідністьв отриманнідозволу натимчасовий доступдо речейі документів,якімістять охоронюванузаконом таємницю, зокрема відомостей про рух грошових коштів по банківському рахунку НОМЕР_1 , а також отриманні номерів рахунків на які було виведено грошові кошти з даного рахунку.
Оскільки банківський рахунок, з якого викрадено грошові кошти потерпілого ОСОБА_5 , НОМЕР_1 відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », тому речі і документи, які містять інформацію про даний рахунок та цікавлять орган досудового розслідування, знаходяться у центральному офісі Акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за адресою: АДРЕСА_1 .
Підставою заявленого клопотання є те, що речі і документи, які знаходяться в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », самі по собі або в сукупності з іншими доказами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема встановлення осіб, які вчинили злочин, та в подальшому дана інформація може бути використана як доказ.
У судове засідання слідчий СВ Вараського РВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_3 не з`явилася, подала до суду заяву про розгляд клопотання за її відсутності, вимоги клопотання підтримала та просила його задовольнити.
Для розгляду клопотання представник АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », будучи завчасно повідомленим електронної поштою про дату, час і місце розгляду клопотання слідчого, у судове засідання не з`явився.
На підставі ч.4 ст.163 КПК України, слідчий суддя прийшов до висновку про можливість розгляду клопотання у відсутності слідчого та володільця речей і документів та не вбачає підстав для визнання участі останніх у розгляді клопотання обов`язковою.
Згідно ч.4 ст.107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів судового розгляду даного клопотання не здійснюється.
Вивчивши подані матеріали, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
З доданих до клопотання матеріалів вбачається, що СВ Вараського РВП ГУНП в Рівненській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12023181050000190 від 28.04.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.190 КК України.
У ході досудового розслідування у слідчого виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей і документів, які перебувають у володінні та розпорядженні Акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за адресою: АДРЕСА_1 .
Речі і документи, до яких хоче отримати тимчасовий доступ слідчий, мають важливе значення для об`єктивного встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.190 КК України.
Речі і документи, до яких бажає отримати тимчасовий доступ слідчий, перебувають у володінні та розпорядженні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та містять охоронювану законом таємницю згідно п.5 ч.1 ст.162 КПК України.
За правилом ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно ч.6 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
З обґрунтування клопотання, а також доданих до нього документів вбачається, що інформація, з метою одержання якої заявлене клопотання, може бути використана як доказ у кримінальному провадженні, а також, що інші можливості довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, органом досудового розслідування на даний час вичерпані.
Враховуючи, що слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що вказані ним речі і документи знаходяться у володінні та розпорядженні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, при цьому, містять відомості, які можуть становити банківську таємницю, а відомості, що містяться в даних речах і документах можуть бути використані як докази та те, що іншим способом отримати до них доступ неможливо, а процедура такого вилучення вказаної інформації не може негативно вплинути на діяльність АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », суд прийшов до висновку про наявність достатніх підстав для надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, з можливістю вилучення їх копій.
Разом зтим,з оглядуна встановленідосудовим розслідуваннямобставини,що стосуютьсячасових рамокзаволодіння грошовимикоштами потерпілого ОСОБА_5 ,а саме:27.04.2023року,слідчий суддявважає,що слідчимне обґрунтованийперіод часунадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів,що зазначенийв клопотанні,зокрема:з 27.04.2023року по20.02.2025 року, що не відповідає завданням досудового розслідування, тому в цій частині клопотання підлягає частковому задоволенню, з наданням тимчасового доступу до речей і документів за період з 27.04.2023 року по 27.06.2023 року.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.132,159,163-164,309КПК України, слідчий суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання задовольнити частково.
Надати дозвіл слідчому СВ Вараського РВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_3 , слідчому СВ Вараського РВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_6 , слідчому СВ Вараського РВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_7 , старшому слідчому СВ Вараського РВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_8 , заступнику начальника СВ Вараського РВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_9 , начальнику СВ Вараського РВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_10 , або, за дорученням, оперуповноваженим Вараського РВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, з можливістю вилучення їх копій в електронному чи паперовому вигляді, що знаходяться у центральному офісі Акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
-відомостей про рух грошових коштів (перерахування та одержання) по банківському рахунку НОМЕР_1 , який відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за період з 27.04.2023 року по 27.06.2023 року, із зазначенням дат, сум, з якого, або на який рахунок проводилося перерахування (зазначити назву та організаційну форму відповідних підприємств), підстави перерахування (вказати відповідний платіжний документ), а також дати та номеру відповідного договору, угоди, призначення платежу (за що проводилося дане перерахування грошових коштів), дати та часу перерахування, залишку грошових коштів на рахунку на момент вчинення кожної операції;
-у разі перерахунку грошових коштів з банківського рахунку НОМЕР_1 , який відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за допомогою інших інтернет-ресурсів (інтернет-банків, інтернет-платформ, інтернет-сайтів), вказати їх, а також зазначити IP-адреси, з яких здійснювалося їх відвідування (зокрема, вхід та авторизація), та зазначити МАС-адреси обладнання, за допомогою якого здійснювалися такі дії, з наданням повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах за період з 27.04.2023 року по 27.06.2023 року;
-у разі перерахунку грошових коштів з банківського рахунку НОМЕР_1 , який відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », на абонентський номер оператора зв`язку, вказати абонентський номер, відомості про оператора, з наданням повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах за період з 27.04.2023 року по 27.06.2023 року.
Роз`яснитиволодільцю речейі документів-Акціонерному товариству« ІНФОРМАЦІЯ_1 »,за адресою: АДРЕСА_1 ,що згідноз ч.1ст.166КПК України,у разіневиконання ухвалипро тимчасовийдоступ доречей ідокументів слідчийсуддя,за клопотаннямсторони кримінальногопровадження,якій наданоправо надоступ доречей ідокументів напідставі ухвали,має правопостановити ухвалупро дозвілна проведенняобшуку зметою відшуканнята вилученнязазначених речейі документів.
Строк дії даної ухвали слідчого судді становить два місяці з дня її постановлення - до 20 квітня 2025 року включно.
Для виконання цієї ухвали надати слідчому СВ Вараського РВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_3 один примірник оригіналу ухвали та її копію.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Кузнецовський міський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 21.02.2025 |
Оприлюднено | 26.02.2025 |
Номер документу | 125362605 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Кузнецовський міський суд Рівненської області
Незнамова І.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні