Справа № 752/16033/21
Провадження № 2-р/752/31/24
У Х В А Л А
20 лютого 2025 року Голосіївський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді Плахотнюк К.Г.
за участі секретаря судового засідання Давиденко С.Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві заяву Українського державного науково-дослідного інституту «Ресурс» про роз`яснення рішення суду у справі №752/16033/21 за позовом ОСОБА_1 до Українського державного науково-дослідного інституту «Ресурс» про визнання протиправним та скасування наказу про звільнення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, -
встановив:
14.11.2024 року Український державний науково-дослідний інститут «Ресурс» (надалі по тексту УкрНДІ «Ресурс») звернувся до суду з заявою про роз`яснення рішення суду у справі №752/16033/21 за позовом ОСОБА_1 до Українського державного науково-дослідного інституту «Ресурс» про визнання протиправним та скасування наказу про звільнення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
В обґрунтування необхідності роз`яснення рішення суду заявник послався на те, що рішенням Голосіївського районного суду м. Києва від 30.10.2024 року задоволено позовні вимоги ОСОБА_1 до УкрНДІІ «Ресурс»: визнано незаконним та скасовано наказ № 102-К від 27 травня 2021 року про звільнення ОСОБА_1 з посади наукового співробітника відділу аналітично-моніторингових досліджень, відповідно до пункту 2 частини 1 статті 41 КЗпП України, виданий т.в.о. директора УкрНДІ «Ресурс» Євгеном Сербіним; поновлено ОСОБА_1 на роботі в УкрНДІ «Ресурс» на посаді наукового співробітника відділу аналітично-моніторингових досліджень з 28 травня 2021 року; рішення суду в частині поновлення ОСОБА_1 на роботі в УкрНДІ «Ресурс» на посаді наукового співробітника відділу аналітично-моніторингових досліджень допущено до негайного виконання; стягнуто з УкрНДІ «Ресурс» на користь ОСОБА_1 середній заробіток в межах платежів за один місяць в розмірі 13 997, 12 грн.; стягнуто з УкрНДІ «Ресурс» на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу у розмірі 537 102, 70 грн. ( який визначений за мінусом середнього заробітку за один місяць у розмірі 13 997, 12 грн., який підлягає стягнення в порядку негайного виконання.
Посилаючись на те, що суд постановив рішення про поновлення ОСОБА_1 на роботі в УкрНДІ «Ресурс» на посаді наукового співробітника відділу аналітично-моніторингових досліджень з 28 травня 2021 року, а на час ухвалення рішення суду, а саме на 30.10.2024 року у затвердженій структурній схемі структурних підрозділів УкрНДІ «Ресурс» відсутні відділ аналітично-моніторингових досліджень та посада наукового співробітника відділу аналітично-моніторингових досліджень УкрНДІ «Ресурс», відповідно таке рішення є не зовсім зрозумілим.
В.о. директора УкрНДІ «Ресурс» Юрій Яременко просить суд роз`яснити рішення суду у справі за позовом ОСОБА_1 до УкрНДІ «Ресурс» - про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, в частині строку та процедури виконання рішення суду щодо поновлення ОСОБА_1 на роботі в УкрНДІ «Ресурс» на посаді наукового співробітника відділу аналітично-моніторингових досліджень з 28 травня 2021 року.
У судовому засіданні учасники справи відсутні.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про відсутність підстав для роз`яснення рішення суду з огляду на таке.
Так, судом встановлено, що рішенням Голосіївського районного суду м. Києва від 30.10.2024 року визнано незаконним та скасовано наказ № 102-К від 27 травня 2021 року про звільнення ОСОБА_1 з посади наукового співробітника відділу аналітично-моніторингових досліджень, відповідно до пункту 2 частини 1 статті 41 КЗпП України, виданий т.в.о. директора УкрНДІ «Ресурс» Євгеном Сербіним; поновлено ОСОБА_1 на роботі в УкрНДІ «Ресурс» на посаді наукового співробітника відділу аналітично-моніторингових досліджень з 28 травня 2021 року; рішення суду в частині поновлення ОСОБА_1 на роботі в УкрНДІ «Ресурс» на посаді наукового співробітника відділу аналітично-моніторингових досліджень допущено до негайного виконання; стягнуто з УкрНДІ «Ресурс» на користь ОСОБА_1 середній заробіток в межах платежів за один місяць в розмірі 13 997, 12 грн.; стягнуто з УкрНДІ «Ресурс» на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу у розмірі 537 102, 70 грн. ( який визначений за мінусом середнього заробітку за один місяць у розмірі 13 997, 12 грн., який підлягає стягнення в порядку негайного виконання.
Правилами статті 271 ЦПК України встановлено, що за заявою учасників справи, державного виконавця, приватного виконавця суд роз`яснює судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення. Подання заяви про роз`яснення судового рішення допускається, якщо судове рішення ще не виконане або не закінчився строк, протягом якого рішення може бути пред`явлене до примусового виконання.
Як видно зі змісту судового рішення, яке просить роз`яснити заявник, судом прийнято рішення про поновлення ОСОБА_1 на роботі в УкрНДІ «Ресурс» на посаді наукового співробітника відділу аналітично-моніторингових досліджень з 28 травня 2021 року.
На виконання вимог статті 430 ЦПК України рішення суду в частині поновлення ОСОБА_1 на роботі в УкрНДІ «Ресурс» на посаді наукового співробітника відділу аналітично-моніторингових досліджень з 28 травня 2021 року допущено до негайного виконання.
Наразі питання в частині строку виконання рішення суду не підлягає роз`ясненню, оскільки містить з цього приводу чітку вказівку суду з посиланням на норму закону, а питання щодо того з якого часу та на якій посаді підлягає поновленню позивач ОСОБА_1 було предметом судового розгляду, а відтак не підлягає роз`ясненню з метою недопущення зміни його змісту.
На підставі викладеного, керуючись ст.271 ЦПК України, суд -
ухвалив:
заяву Українського державного науково-дослідного інституту «Ресурс» про роз`яснення рішення суду у справі №752/16033/21 за позовом ОСОБА_1 до Українського державного науково-дослідного інституту «Ресурс» про визнання протиправним та скасування наказу про звільнення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, залишити без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею
(частина 2 статті 261 ЦПК України).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Київського апеляційного суду (частина 1 статті 353, стаття 355 ЦПК України).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду (стаття 354 ЦПК України).
Суддя: Плахотнюк К.Г.
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.02.2025 |
Оприлюднено | 26.02.2025 |
Номер документу | 125363307 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про роз’яснення судового рішення |
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Плахотнюк К. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні