Справа № 757/42154/24-а
Провадження № 2-а/761/451/2025
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 січня 2025 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Пономаренко Н.В., вивчаючи матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) в особі головного спеціаліста-інспектора з паркування Департаменту територіального контролю міста Києва Вови Володимира Олександровича про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) в особі головного спеціаліста-інспектора з паркування Департаменту територіального контролю міста Києва Вови Володимира Олександровича про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення.
Ухвалою Шевченківського районного суду міста Києва від 24.09.2024 року адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) в особі головного спеціаліста-інспектора з паркування Департаменту територіального контролю міста Києва Вови Володимира Олександровича про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, - передано на розгляд за підсудністю до Шевченківського районного суду м. Києва
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 18.12.2024 року вищевказана позовна заява надійшла в провадження судді Пономаренко Н.В.
Ухвалою судді Шевченківського районного суду м. Києва від 23.12.2024 року позовну заяву залишено без руху та надано строк для усунення недоліків.
13.01.2025 до суду через засоби електронного зв`язку надійшло клопотання представника позивача - адвоката Соколова В.В. про приєднання доказів на виконання ухвали від 23.12.2024.
Однак, вимоги ухвали Шевченківського районного суду м. Києва від 23.12.2024 року, виконані не в повному обсязі, зокрема до суду не надані докази надсилання її копії та копій доданих документів іншим учасникам справи в порядку ч. 2 ст. 161 КАС України з урахуванням положень статті 44 цього Кодексу.
Ч. 3 ст. 9 КАС України визначено, що кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Суд враховує, що закон створює рівні умови для осіб, що володіють правом звернення до суду, зобов`язавши суд повідомляти цих осіб про наслідки розгляду відповідних заяв.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 КАС України, учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами. Зловживання процесуальними правами не допускається.
Статтею 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, ратифікованої Законом України від 17.07.1997 р. № 475/97-ВР, гарантовано кожній фізичній або юридичній особі право на розгляд судом протягом розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, у якій вона є стороною.
Крім того, як наголошує у своїх рішеннях Європейський суд, сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо: 1) позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
В ухвалі Європейського суду з прав людини від 08 січня 2008 року щодо прийнятності заяви N 32671/02 у справі «Скорик проти України» зазначено, що право на суд, одним із аспектів якого є право доступу до суду, не є абсолютним, воно може підлягати обмеженням, особливо щодо умов прийнятності скарги.
Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях неодноразово наголошував, що держава має право встановлювати певні обмеження права осіб на доступ до суду, такі обмеження мають переслідувати легітимну мету, не порушувати саму сутність цього права, а між цією метою і запровадженими заходами має існувати пропорційне співвідношення (пункт 57 Рішення у справі «Ашингдейн проти Сполученого Королівства» від 28 травня 1985 року, пункт 96 Рішення у справі «Кромбах проти Франції» від 13 лютого 2001 року).
Положеннями п.1 ч.4 ст. 169 КАС України унормовано, що позовна заява повертається, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Частиною 5 ст. 169 КАС України передбачено, що суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Позивач вважається таким, що не усунув недоліки, якщо до закінчення встановленого судом строку не усунув усіх або хоча б одного недоліку, зазначеного в ухвалі суду про залишення позову без руху.
Аналогічна правова позиція викладена у постановах КАС ВС від 30.08.2021 у справі №520/7668/2020 та від 18.01.2023 у справі № 160/21195/21.
Згідно з ч. 5 ст. 169 КАСУ, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Відтак, враховуючи, що у встановлений судом строк позивачем не було усунуто недоліки позову, вказані в ухвалі суду від 23.12.2023, суд дійшов висновку про повернення позовної заяви.
При цьому, суд звертає увагу позивача, що відповідно до ч. 8 ст.169 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє його права на повторне звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
З огляду на викладене, керуючись ст. ст. 9, 45, 121,123, 131, 160, 161, 169, 293 КАС України, суд, -
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) в особі головного спеціаліста-інспектора з паркування Департаменту територіального контролю міста Києва Вови Володимира Олександровича про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, - вважати неподаною і повернути позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Суддя:
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.01.2025 |
Оприлюднено | 25.02.2025 |
Номер документу | 125378940 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них |
Адміністративне
Шевченківський районний суд міста Києва
Пономаренко Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні