Ухвала
від 24.02.2025 по справі 753/16123/22
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/16123/22

провадження № 2/753/12346/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"24" лютого 2025 р. cуддя Дарницького районного суду м. Києва Осіпенко Л.М., розглянувши питання про відкриття провадження за позовом ОСОБА_1 в інтересах якого діє представник Крушинська Антоніна Андріївна до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 в інтересах якого діє представник Крушинська А.А. звернувся до суду до відповідачки ОСОБА_3 з позовом про розірвання шлюбу.

Ухвалою суду від 11.12.2024 року позовну заяву було залишено без руху та позивачу був наданий строк для усунення недоліків.

Ухвала про залишення позовної заяви без руху надсилалась позивачу рекомендованим листом з повідомленням за адресою, яку його представник зазначила у позовній заяві. Вказану ухвалу суду представник позивача ОСОБА_1 адвокат Крушинська А.А. отримала 24.12.2024 року, про що свідчить її особистий підпис на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення.

Крім того, ухвала суду від 11.12.2024 року про залишення позову без руху була отримана представником позивача ОСОБА_1 адвокатом Крушинською А.А. на електронну адресу, зазначені у позові, 18.12.2024 року.

У відповідності до ст.ст. 122-124 ЦПК України, останнім днем для усунення недоліків було 29.12.2024 року, однак позивач у визначений судом строк зазначених в ухвалі суду недоліків не усунув, жодних заяв чи клопотань до суду не надходило, станом розгляду позову не цікавився, що свідчить про втрату інтересу до своєї позовної заяви, та що в свою чергу тягне порушення принципу розумності строків, дотримання якого є однією з найважливіших критерій справедливого судочинства.

Частиною 1 ст. 44 ЦПК України установлено, що учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 ЦПК України, учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місця проживання (перебування, знаходження) або місцезнаходження під час провадження справи.

ЄСПЛ у справах «Осман проти Сполученого королівства» та «Креуз проти Польщі», вказав, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду справи, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.

У рішенні Європейського Суду від 3 квітня 2008 року у справі «Пономарьова проти України» зазначено, що сторони мають вживати заходи, щоб дізнатися про стан відомого їм судового провадження.

Заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання (рішення Європейського суду з прав людини у справі «Юніон Аліментарія Сандерс С.А. проти Іспанії» від 07 липня 1989 року).

Згідно ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Враховуючи, що позивачка не усунула визначені в ухвалі суду недоліки у встановлений строк, суддя приходить до висновку, що позов необхідно вважати неподаним та повернути позивачці, роз`яснивши, що повернення позову не перешкоджає повторному зверненню з ним до суду, якщо перестануть існувати обставини, які стали підставою для його повернення.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 95, 175, 177, 185 ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 в інтересах якого діє представник Крушинська Антоніна Андріївна до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу - вважати неподаною та повернути її позивачу разом із доданим до неї документами.

Роз`яснити позивачу, що повернення позову не перешкоджає повторному зверненню до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для його повернення.

Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її отримання шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Київського апеляційного суду.

Суддя: Осіпенко Л.М.

СудДарницький районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення24.02.2025
Оприлюднено25.02.2025
Номер документу125379665
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про розірвання шлюбу

Судовий реєстр по справі —753/16123/22

Ухвала від 24.02.2025

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Осіпенко Л. М.

Ухвала від 11.12.2024

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Осіпенко Л. М.

Ухвала від 18.07.2023

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Осіпенко Л. М.

Ухвала від 01.02.2023

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Осіпенко Л. М.

Ухвала від 09.01.2023

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Осіпенко Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні