Герб України

Ухвала від 25.02.2025 по справі 538/112/17

Кременчуцький районний суд полтавської області

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

Справа № 538/112/17

Провадження № 1-кп/535/106/25

УХВАЛА

25 лютого 2025 року селище Котельва

Котелевський районний суд Полтавської області у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участі:

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченого ОСОБА_4 ,

захисника ОСОБА_5 ,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду матеріали кримінального провадження, внесеного 27.12.2012 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12012180230000098 за обвинуваченням

ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 ,

у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.190, ч.2 ст.205 КК України,

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Котелевського районного суду Полтавської області перебуває кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.190, ч.2 ст.205 КК України.

18 жовтня 2024 року захисник адвокат ОСОБА_5 подала до суду письмове клопотання про закриття кримінального провадження в частині обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 205 КК України, у зв`язку з тим, що Законом України від 18.09.2019 № 101-IX «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес», що набрав чинності 25.09.2019, із Кримінального кодексу України виключена стаття 205 (том 4 а.с. 203).

Під час підготовчого судового засідання захисник ОСОБА_5 та обвинувачений ОСОБА_4 підтримали клопотання захисника про закриття кримінального провадження з підстав у ньому зазначених.

Прокурор ОСОБА_3 щодо закриття кримінального провадження відносно обвинуваченого за ч. 2 ст. 205 КК України заперечень не надав.

Суд, заслухавши думку учасників судового засідання, дослідивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.

25вересня 2019 року набрав чинності Закон України №101-IX «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес», яким виключеностаттю 205 КК України.

Відповідно до ст.58 Конституції Українизакони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.

Частиною 1 ст. 5 КК Українипередбачено, що закон про кримінальну відповідальність, що скасовує кримінальну протиправність діяння, пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, має зворотну дію у часі, тобто поширюється на осіб, які вчинили відповідні діяння до набрання таким законом чинності, у тому числі на осіб, які відбувають покарання або відбули покарання, але мають судимість.

Відповідно до п. 4-1 ч. 1ст. 284 КПК Україникримінальне провадження закривається судом у разі, якщо втратив чинність закон, яким встановлювалася кримінальна протиправність діяння.

На підставі п. 2 ч. 3 ст. 314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбаченихпунктами 5-8,10частини першої абочастиною другою статті 284цього Кодексу.

Враховуючи вище викладене, суд приходить до висновку, що клопотання захисника ОСОБА_5 не підлягає до задоволення, оскільки закриття кримінального провадження на стадії підготовчого засідання з підстав, визначених п. 4-1 ч. 1ст. 284 КПК України, не передбачено КПК України.

Керуючись, п.2 ч.3 ст.314, ст. 372 КПК України, суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання захисника ОСОБА_5 про закриття кримінального провадження, внесеного 27.12.2012 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12012180230000098, а частині обвинувачення ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.205 КК України відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1

СудКременчуцький районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення25.02.2025
Оприлюднено27.02.2025
Номер документу125399129
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Шахрайство

Судовий реєстр по справі —538/112/17

Ухвала від 03.06.2025

Кримінальне

Полтавський апеляційний суд

Нізельковська Л. В.

Ухвала від 06.05.2025

Кримінальне

Полтавський апеляційний суд

Нізельковська Л. В.

Ухвала від 30.04.2025

Кримінальне

Котелевський районний суд Полтавської області

Шолудько А. В.

Ухвала від 28.04.2025

Кримінальне

Котелевський районний суд Полтавської області

Шолудько А. В.

Ухвала від 31.03.2025

Кримінальне

Котелевський районний суд Полтавської області

Шолудько А. В.

Ухвала від 31.03.2025

Кримінальне

Котелевський районний суд Полтавської області

Шолудько А. В.

Ухвала від 21.03.2025

Кримінальне

Котелевський районний суд Полтавської області

Шолудько А. В.

Ухвала від 21.03.2025

Кримінальне

Котелевський районний суд Полтавської області

Шолудько А. В.

Ухвала від 21.03.2025

Кримінальне

Котелевський районний суд Полтавської області

Шолудько А. В.

Ухвала від 21.03.2025

Кримінальне

Котелевський районний суд Полтавської області

Шолудько А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні