Рішення
від 24.02.2025 по справі 462/8711/24
ЗАЛІЗНИЧНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 462/8711/24

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 лютого 2025 року Залізничний районнийсуд м.Львова ускладі головуючогосудді БориславськогоЮ.Л.розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження в приміщенні суду у м. Львові цивільну справу за позовною заявою Західно-Українська геофізична розвідувальна експедиція Державного геофізичного підприємства «Укргеофізика» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором про надання послуг,

в с т а н о в и в :

позивач Західно-Українська геофізична розвідувальна експедиція Державного геофізичного підприємства «Укргеофізика» звернувся до суду із позовною заявою до ОСОБА_1 , у якій просить стягнути з відповідача заборгованість в розмірі 5008,57 грн. Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що 01.02.2024 р. між сторонами було укладено договір про надання послуг №06-IV/24, відповідно до умов якого, відповідач мав здійснювати оплату наданих позивачем послуг щомісячно. 30.10.2024 року Договір про надання послуг між сторонами було розірвано. У зв`язку із невиконанням відповідачем умов договору утворилась заборгованість, що становить 50080,57 грн. На вимоги позивача щодо належного виконання зобов`язань по договору відповідач не реагує. Відтак, просить позов задовольнити.

Ухвалою Залізничного районного суду м. Львова від 26.11.2024 року відкрито провадження у справі розгляд справи вирішено проводити в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення /виклику/ сторін. Відповідачу встановлено п`ятнадцятиденний строк для подання відзиву на позовну заяву.

Судом вжито заходів щодо належного повідомлення сторін про розгляд справи, зокрема, ухвалу суду про відкриття провадження у справі скеровано сторонам, відповідачу із позовною заявою та додатками, за місцем реєстрації та відповідач отримав поштове відправлення суду 24.12.2024 року, що підтверджується витягом із офіційної Інтернет сторінки «Укрпошти» про відстеження поштового відправлення, перевірка якого здійснена судом 24.02.2025 року, враховуючи, що рекомендоване повідомлення відділенням пошти до суду не повернуто.

Таким чином, у вказаний строк відповідач не подав суду відзив на позовну заяву, поважних причин такого не повідомив.

Сторони у встановлений строк клопотань про продовження процесуальних строків суду не подали.

У матеріалах справи відсутні клопотання сторін про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням /викликом/ сторін.

Враховуючи наведене, відповідно до ч.8 ст.178 та ч.5 ст.279ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

У відповідності до вимог ч. 2 ст.247ЦПК України в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши справу в порядку спрощеного провадження, без повідомлення /виклику/ сторін, вивчивши зібрані по справі докази, з`ясувавши дійсні обставини справи, суд приходить до переконання, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Із змісту ст. 12 ЦПК України вбачається, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до вимог ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Частиною 2 статті 11ЦК України визначено, що підставами виникнення цивільних прав і обов`язків є у тому числі договори та інші правочини.

За змістом статей 626, 628ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Відповідно до ч. 1 ст.627ЦК України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Договір є обов`язковим для виконання сторонами /стаття 629 ЦК України/.

Згідно ст. 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Відповідно до ст.526ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно ст.638ЦК України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору (предмет договору, умови, визначені законом як істотні, а також ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди).

Відповідно до ст.901ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Положення цієї глави можуть застосовуватися до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов`язання.

Згідно ст.903ЦК України якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

Судом встановлено, що 01.02.2024 року між сторонами було укладено договір № 06-IV/24, відповідно до умов якого Західно-Українська геофізична розвідувальна експедиція Державного геофізичного підприємства «Укргеофізика» /виконавець/ надає ОСОБА_1 /замовник/ місце для розміщення обладнання /автозапчастин/ замовника на території виконавця за адресою: АДРЕСА_1 , а замовник зобов`язується прийняти та оплатити надані послуги в порядку та на умовах цього договору /а.с.4-5/.

Відповідно до п. 2 договору виконавець, серед іншого, зобов`язаний надати місце для розміщення обладнання /автозапчастин/ замовника відповідно до умов цього договору; підписувати і передавати замовнику акти про надані послуги.

Згідно з п. 3.7 договору замовник зобов`язаний оплачувати надані виконавцем послуги на умовах та в порядку, визначеному цим договором.

Відповідно до п.4.1., 4.5, 4.6, 4.7 вартість послуг на момент підписання цього договору становить за один місяць 6150,00 грн. в тому числі ПДВ 1025,00 грн.; замовником здійснюється авансовий платіж на підставі встановлених рахунків виконавця шляхом перерахування грошових коштів у розмірі 100% вартості послуг на розрахунковий рахунок виконавця щомісячно не пізніше 10-го числа місяця; акт про надання послуг підписується замовником протягом 3 /трьох/ робочих днів з дати отримання від виконавця такого акту. Якщо замовник має зауваження до представленого акту про надання послуг, то він зобов`язується надати виконавцю письмове обґрунтування відмови прийняття наданих послуг, відображених в акті про надання послуг, протягом двох робочих днів з дати отримання від виконавця такого акту про надання послуг. У разі, якщо замовник в установлений строк не підписав такий акт і не надав письмове обґрунтування відмови від прийняття послуг, послуги вважаються прийнятими без зауважень; підписання акта про надання послуг та/або ненадання письмового обґрунтування відмови від прийняття послуг замовником є підтвердженням відсутності претензій з його боку до виконавця та прийняття послуг без зауважень.

30.10.2024 року сторонами підписано угоду про розірвання договору про надання послуг № 06-IV/24 від 01 лютого 2024 року /а.с.16/.

Згідно наданого представником позивача розрахунку заборгованості відповідача, така становить 50080,57 грн.

Так, 29.02.2024 року сторонами було підписано акт № 3-00000069 здачі-прийняття робіт (надання послуг) на загальну суму робіт 6150,00 грн./а.с.7/.

31.03.2024 року сторонами було підписано акт № 3-00000122 здачі-прийняття робіт (надання послуг) на загальну суму робіт 6150,00 грн./а.с.7 зворот/.

30.04.2024 року сторонами було підписано акт № 3-00000180 здачі-прийняття робіт (надання послуг) на загальну суму робіт 6150,00 грн./а.с.8/.

30.04.2024 року сторонами було підписано акт № 3-00000043 здачі-прийняття робіт (надання послуг) на загальну суму робіт 1380,06 грн./а.с.8 зворот/.

31.05.2024 року сторонами було підписано акт № 3-00000259 здачі-прийняття робіт (надання послуг) на загальну суму робіт 6150,00 грн./а.с.9/.

30.06.2024 року сторонами було підписано акт № 3-00000293 здачі-прийняття робіт (надання послуг) на загальну суму робіт 6150,00 грн./а.с.9 зворот/.

30.02.2024 року сторонами було підписано акт № 3-00000068 здачі-прийняття робіт (надання послуг) на загальну суму робіт 1440,00 грн./а.с.10/.

31.07.2024 року сторонами було підписано акт № 3-00000357 здачі-прийняття робіт (надання послуг) на загальну суму робіт 6150,00 грн./а.с.10 зворот/.

31.08.2024 року сторонами було підписано акт № 3-00000406 здачі-прийняття робіт (надання послуг) на загальну суму робіт 6150,00 грн./а.с.11/.

30.09.2024 року сторонами було підписано акт № 3-00000463 здачі-прийняття робіт (надання послуг) на загальну суму робіт 6150,00 грн./а.с.11 зворот/.

30.10.2024 року сторонами було підписано акт № 3-00000494 здачі-прийняття робіт (надання послуг) на загальну суму робіт 5951,70 грн./а.с.12/.

Як вбачається із поданого розрахунку заборгованості, за період дії договору між сторонами, відповідач сплатив всього 7891,19 грн.

Відповідач не подав суду відзив на позов, свого розрахунку заборгованості, як і не надав доказів на спростування вказаних позивачем обставин.

Враховуючи наведене, а також те, що відповідачем не надано суду жодних доказів, що він належно виконав умови договору № 06-IV/24 від 01 лютого 2024 року, суд приходить до переконання про обґрунтованість вимог позивача про стягнення заборгованості у сумі 50080,87 гривень.

Відповідно до вимог ст.141Цивільного процесуальногокодексу України суд присуджує стягнути із відповідача на користь позивача понесені судові витрати по сплаті судового збору пропорційно розміру задоволених позовних вимог в сумі 3028,00 гривень.

Керуючись ст. 11,509, 626, 629, 638 - 640, 901, 903 ЦК України, ст. 2, 4, 5, 10, 12, 13, 76-81, 141, 258, 259, 263-265, 268, 274, 275, 279, 354-355 ЦПК України, суд

у х в а л и в :

позов Західно-Українськагеофізична розвідувальнаекспедиція Державногогеофізичного підприємства«Укргеофізика» до ОСОБА_1 простягнення заборгованостіза договоромпро наданняпослуг- задовольнити.

Стягнути із ОСОБА_1 / ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 / на користь Західно-Українська геофізична розвідувальна експедиція Державного геофізичного підприємства «Укргеофізика» /ЄДРПОУ 01432799, адреса: м. Львів, вул. Данила Апостола, буд. 9А/ заборгованість у розмірі 50080 /п`ятдесят тисяч вісімдесят/ гривень 57 копійок.

Стягнути із ОСОБА_1 / ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 / на користь Західно-Українська геофізична розвідувальна експедиція Державного геофізичного підприємства «Укргеофізика» /ЄДРПОУ 01432799, адреса: м. Львів, вул. Данила Апостола, буд. 9А/ понесені судові витрати у розмірі 3028,00 /три тисячі двадцять вісім/ гривень.

Рішення суду може бути оскаржене до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення, або в строки та порядку, передбачені ст. 354, 355 ЦПК України.

Текст рішення суду складений 24 лютого 2025 року.

Суддя: Бориславський Ю. Л.

СудЗалізничний районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення24.02.2025
Оприлюднено27.02.2025
Номер документу125402616
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —462/8711/24

Рішення від 24.02.2025

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Бориславський Ю. Л.

Ухвала від 26.11.2024

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Бориславський Ю. Л.

Ухвала від 18.11.2024

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Бориславський Ю. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні