Ухвала
від 24.02.2025 по справі 560/1836/25
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 560/1836/25

УХВАЛА

24 лютого 2025 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Блонського В.К.

розглянувши клопотання в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області , Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в суд з позовом до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області, Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області, в якому з урахуванням уточненої редакції позовної заяви, просить:

1. Визнати бездіяльність Головного управління ДСНС України у Донецькій області яка полягає у відмові в нарахуванні та виплаті позивачу винагороди, протиправною;

2. Зобов`язати Головне управління ДСНС України у Донецькій області вчинити певні дії, а саме, виплатити позивачу додаткову винагороду за виконання службових завдань за період дії воєнного стану в розмірі до 100000,00 гривень пропорційно в розрахунку на місяць (з урахуванням фактично виплачених сум) за період з 07 серпня 2023 року по квітень 2024 року включно, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім`ям під час дії воєнного стану» від 28 лютого 2022 року №168.;

3. Визнати протиправною бездіяльність ДСНС України у Донецькій області, що призвела до невиплати позивачу грошової допомоги, яка передбачена п.п 7 ч.2 ст. 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

4. Зобов`язати Головне управління ДСНС України у Донецькій області вчинити певні дії, а саме, виплатити позивачу одноразову грошову допомогу. Дана виплата передбачена п.п 7 ч.2 ст. 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

5. Визнати бездіяльність Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області яка полягає у відмові в нарахуванні та виплаті позивачу винагороди, протиправною;

6. Зобов`язати Головне управління ДСНС України у Хмельницькій області вчинити певні дії, а саме, виплатити позивачу додаткову винагороду за виконання службових завдань за період дії воєнного стану в розмірі до 100000,00 гривень пропорційно в розрахунку на місяць (з урахуванням фактично виплачених сум) за період з 01 травня 2024 року по час прийняття рішення по справі включно, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім`ям під час дії воєнного стану» від 28 лютого 2022 року №168.

Ухвалою від 13.02.2025 Хмельницький окружний адміністративний суд відкрив провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.

Представник Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області подала до суду клопотання, в якому просить замінити неналежного відповідача Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області м. Хмельницький, вул. Героїв Чорнобиля, 29000, ЄДРПОУ: 38662200 на 1 державний пожежно-рятувальний загін Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області.

В обґрунтування клопотання вказує, що під час проходження служби позивачем з 01.05.2024, грошове забезпечення виплачується йому 1 ДПРЗ Головного управління, тому відповідно й відповідачем по вимозі зобов`язання виплатити позивачу додаткову винагороду за виконання службових завдань за період дії воєнного стану в розмірі до 100000,00 гривень пропорційно в розрахунку на місяць (з урахуванням фактично виплачених сум) за період з 01 травня 2024 року по час прийняття рішення по справі включно, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім`ям під час дії воєнного стану» від 28 лютого 2022 року №168 має бути 1 ДПРЗ Головного управління.

Вирішуючи подане клопотання суд враховує таке.

За визначенням пункту 9 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідач суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Згідно з частинами 3, 4 статті 48 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміну підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача. Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача.

Враховуючи, що грошове забезпечення за спірний період з 01.05.2024 виплачується позивачу 1 державним пожежно-рятувальним загоном Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області, суд дійшов висновку про необхідність залучення 1 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області до участі у справі №560/1836/25 як співвідповідача.

Керуючись статтями 49, 50, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання представника Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області про заміну неналежного відповідача у справі №560/1836/25 задовольнити частково.

Залучити до участі у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області, Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії співвідповідача - 1 державний пожежно-рятувальний загін Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області.

Витребувати в 1 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області письмову інформацію щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 додаткової винагороди за виконання службових завдань за період дії воєнного стану в розмірі до 100000,00 гривень пропорційно в розрахунку на місяць (з урахуванням фактично виплачених сум) за період з 01 травня 2024 року по січень 2025 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім`ям під час дії воєнного стану» від 28 лютого 2022 року №168.

Надати 1 державному пожежно-рятувальному загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області строк для подання відзиву на позов - 15 днів з дня вручення цієї ухвали.

Надати позивачу строк для подання відповіді на відзив - 5 днів з дня вручення йому відзиву на позов.

Надати відповідачам строк для подання до суду заперечення на відповідь позивача на відзив - 5 днів з дня вручення йому відповіді на відзив.

Копія відзиву (відповіді на відзив, заперечення) та доданих документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву (відповіді на відзив, заперечення) до суду.

До відзиву (відповіді на відзив, заперечення) додаються : 1) докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву (відповіді на відзив, заперечення) і доданих доказів іншим учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Головуючий суддя В.К. Блонський

СудХмельницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення24.02.2025
Оприлюднено27.02.2025
Номер документу125409381
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо звільнення з публічної служби, з них

Судовий реєстр по справі —560/1836/25

Ухвала від 24.02.2025

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Блонський В.К.

Ухвала від 13.02.2025

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Блонський В.К.

Ухвала від 05.02.2025

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Блонський В.К.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні