Ухвала
від 26.02.2025 по справі 439/407/25
БРОДІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа №439/407/25

провадження №2-о/439/45/25

УХВАЛА

про прийняття заяви до розгляду та

відкриття провадження у справі

26 лютого 2025 року місто Броди

Суддя Бродівського районного суду Львівської області Войтюк Т.Л., вивчивши заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), заінтересовані особи: орган опіки і піклування Бродівської міської ради Львівської області (Львівська область, Золочівський район, м. Броди, площа Ринок 1) та ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ), про визнання особи недієздатною, встановлення над нею опіки і призначення опікуна,

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 звернулась до Бродівського районного суду Львівської області через свого представника адвоката Галушку В.В., заінтересовані особи: орган опіки і піклування Бродівської міської ради Львівської області та ОСОБА_2 , визнати ОСОБА_3 недієздатним, встановити над ним опіку та призначити ОСОБА_2 опікуном.

Відповідно до ч.2ст.293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи.

Заява підсудна Бродівському районному суду Львівської області, подана з додержанням вимог ст.175,177,296,297 ЦПК України, підстави для залишення заяви без руху, повернення заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.

На підставі ч.4ст.293 ЦПК Українирозгляд справи слід проводити судом у складі одного судді і двох присяжних.

Відповідно до ч.5 ст.293 ЦПК України, розгляд справ окремого провадження про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, проводиться судом за обов`язковою участю адвоката особи, стосовно якої розглядається справа. У разі якщо особа не залучила адвоката, суд залучає його через орган (установу), уповноважений законом на надання безоплатної правничої допомоги.

Згідно п.24 ч.1ст.14 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу»право на безоплатну вторинну правничу допомогу згідно з цим Законом та іншими законами мають, зокрема, особи, стосовно яких суд розглядає справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною; поновлення цивільної дієздатності недієздатних фізичних осіб та фізичних осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, звільнення від повноважень опікунів чи піклувальників таких осіб, - на правничі послуги, передбачені пунктами 2 і 3 частини другоїстатті 13 цього Закону, протягом розгляду справи в суді. Пунктами 2 і 3 ч.2ст.13 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу»визначено, що безоплатна вторинна правнича допомога включає такі види правничих послуг: здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правничу допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру.

Враховуючи викладене вище, суд вважає за необхідне доручити Західному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги призначити адвоката Гливі А.С. для здійснення представництва його інтересів у суді при розгляді заяви про визнання фізичної особи недієздатною.

Керуючись статтями187,260,293,299 ЦПК України, суддя,

у х в а л и в:

Прийняти до розгляду і відкрити провадження у справі за заявоюОСОБА_1 , заінтересовані особи: орган опіки і піклування Бродівської міської ради Львівської області та ОСОБА_2 , про визнання особи недієздатною, встановлення над нею опіки і призначення опікуна.

Здійснювати розгляд справи в порядку окремого провадження у відкритому судовому засіданні у складі одного судді і двох присяжних.

Судове засідання для розгляду справи призначитина 12 год. 00 хв. 27 березня 2025 року.

Засідання відбудеться в приміщенні Бродівського районного суду Львівської області за адресою: Львівська область, Золочівський район, місто Броди, майдан Свободи, 10 в залі судових засідань.

Доручити Західному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомогипризначити адвоката Гливі Андрію Степановичу, ІНФОРМАЦІЯ_1 , для здійснення представництва його інтересів у суді при розгляді заяви про визнання фізичної особи недієздатною та забезпечити прибуття адвоката до Бродівського районного суду Львівської області в судове засіданняна 12 год. 00 хв. 27 березня 2025 року.

Копію ухвали направити Західному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги для виконання.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається за веб-адресою http://bd.lv.court.gov.ua.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя Т.Л. Войтюк

СудБродівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення26.02.2025
Оприлюднено27.02.2025
Номер документу125416685
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною

Судовий реєстр по справі —439/407/25

Ухвала від 26.02.2025

Цивільне

Бродівський районний суд Львівської області

Войтюк Т. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні