Рішення
від 24.02.2025 по справі 398/1669/24
ОЛЕКСАНДРІЙСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №: 398/1669/24

провадження №: 2/398/254/25

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

Іменем України

"24" лютого 2025 р. м. Олександрія

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області в складі:

головуючого судді Дубровської Н.М.,

з участю секретаря судового засідання Тараненко А.Р.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Олександрія справу в порядку спрощеного позовного провадження за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "НАШ ДІМ -143" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги,

ВСТАНОВИВ:

До Олександрійськогоміськрайонного судуКіровоградської областінадійшла цивільна справаза позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "НАШ ДІМ -143" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги.

Свої вимоги мотивувало тим, що позивач є балансоутримувачем житлового будинку за адресою АДРЕСА_1 та перебуває в управлінні відповідно до рішення Олександрійської міської ради від 10.06.2016 року №94 «Про передачу багатоквартирного будинку по АДРЕСА_1 з балансу комунального підприємства «Житлогосп» на баланс ОСББ «Наш Дім-143». Основною діяльністю ОСББ є здійснення функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних послуг. Відповідач є власником, зареєстрована та проживає у квартирі АДРЕСА_2 , будинок який обслуговує ОСББ «Наш Дім-143». Між сторонами виникли цивільні права та обов`язки, про що свідчить оформлений за цією адресою особистий рахунок № НОМЕР_1 . Таким чином між позивачем та відповідачем виникли відносини, що породжують цивільні права та обов`язки, оскільки ОСББ «Наш Дім-143» надає житлово-комунальні послуги, а відповідач ними користується. Відповідач не розраховується з ОСББ «Наш Дім-143», так заборгованість за період з 01.01.2021 року по 01.12.2023 року становить 11854,77 грн.

Ухвалою суду від 18.04.2024 року відкрито провадження в справі в порядку спрощеного провадження із викликом сторін.

Представник позивача в судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд справи без його участі, не заперечив проти заочного розгляду справи.

Відповідач всудове засіданняне з`явилася,про дату,час тамісце розглядусправи повідомляласяналежним чином,будь-якихзаяв,клопотань ненадходило. Відзив на позовну заяву не подав.

Зі згоди представника позивача та на підставі наявних у справі доказів суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положеннямст.280 ЦПК України.

Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши подані сторонами докази, суд приходить до наступних висновків.

Суд в межах заявлених позовних вимог та наданих доказів у справі встановив наступні факти та правовідносини.

Судом встановлено та вбачається з матеріалів справи, що відповідач є власником та зареєстрована у квартирі, за адресою: АДРЕСА_3 , що підтверджується довідкою Голови ОСББ «Наш Дім-143» від 20.02.2025 року.

Відповідно до наданого позивачем розрахунку, заборгованість відповідача складає за період з 01.01.2021 року по 01.12.2023 року становить 11854,77 грн.

Відповідно до ч. 1ст.13ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідного до цьогоКодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Згідно з ч. 1 ст.81ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об`єднань співвласників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов`язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку визначеніЗаконами України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»та «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

Виходячи з положень ч.1 ст.17, ст.20, ч. 6, ч.7, ч. 8 ст.22, ч.4 ст.23 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»власники квартир у багатоквартирному будинку, функції по утриманню якого і прибудинкової території здійснює об`єднання співвласників, зобов`язані нести витрати по утриманню спільного неподільного майна.

Згідност.17 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», для забезпечення виконання власниками приміщень своїх обов`язків об`єднання має право вимагати від співвласників своєчасної та у повному обсязі сплати всіх встановлених цим Законом та статутом об`єднання внесків і платежів, звертатися до суду в разі відмови співвласника відшкодовувати заподіяні збитки, своєчасно та у повному обсязі сплачувати всі встановлені цим Законом та Статутом об`єднання внески і платежі.

Відповідно до ч.1ст.12 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»витрати на управління багатоквартирним будинком в тому числі включають: витрати на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічної переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку; витрати на оплату комунальних послуг стосовно спільного майна багатоквартирного будинку та інше.

Частиною 2ст.12 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»визначено, що витрати на управління багатоквартирним будинком розподіляються між співвласниками пропорційно до їхніх часток, якщо рішенням зборів співвласник або законодавством не передбачено іншого порядку розподілу витрат.

За положеннями ч.3ст.12 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»невикористання власником належної йому квартири чи нежитлового приміщення або відмова від використання спільного майна не є підставою для ухилення від здійснення витрат на управління багатоквартирним будинком.

Згідно з ч.1ст.16 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»об`єднання має право відповідно законодавства та статуту об`єднання, зокрема, встановлювати порядок сплати, перелік, розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі відрахувань до резервного ремонтного фондів; визначати підрядника, укладати договори про управління експлуатацію, обслуговування, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення майна з будь-якою фізичною або юридичною особою; здійснювати контроль за своєчасною сплатою внесків та платежів.

Частиною 1ст.9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»передбачено, що споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором.

Відповідно до ч.4ст.319 ЦК Українивласність зобов`язує.Статтею 322 ЦК Українивизначено, що власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Частиною 8статті 22 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»передбачено, що відмова від оплати рахунків або несплата рахунків не допускається. Такі дії є порушенням прав інших членів об`єднання і підставою для звернення до суду про стягнення заборгованості із плати по відповідних рахунках у примусовому порядку.

На підставіст.509 ЦК Українизобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматись від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Відповідно до ч.1ст.526 ЦК України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цьогоКодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

На підставіст.610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Згідно зіст.13 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», у разі відмови власника приміщення укладати договір або сплачувати обов`язкові платежі на утримання та ремонт відповідної частки загального майна об`єднання має право звернення до суду для стягнення нарахованих платежів у судовому порядку.

Відповідачем розрахунок заборгованості не спростовано, контр-розрахунку не надано.

За таких обставин, розглядаючи справу на підставі наданих позивачем доказів, суд дійшов висновку щодо обґрунтованості позовних вимог про стягнення з відповідача заборгованості.

Крім того, відповідно до ч. 1ст. 141 ЦПК України, суд стягує на користь позивача з відповідачів витрати, пов`язані зі сплатою ним при пред`явленні позову судового збору в сумі 3028,00 грн.

Керуючись ст.ст.4,12,76,81,89,141,235,259,263-265,280-282Цивільного процесуального кодексуУкраїни, суд

У Х В А Л И В:

Позов Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "НАШ ДІМ -143" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (адресамісця проживання,зареєстрована увстановленому закономпорядку: АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_2 ) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "НАШ ДІМ -143" (28000, Кіровоградська область, м. Олександрія, вул. 6-го Грудня, 143, код ЄДРПОУ 40335982, IBAN: НОМЕР_3 в АТ КБ «ПриватБанк») заборгованість за спожиті житлово-комунальні послуги в розмірі 11854,77 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (адресамісця проживання,зареєстрована увстановленому закономпорядку: АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_2 ) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "НАШ ДІМ -143" (28000, Кіровоградська область, м. Олександрія, вул. 6-го Грудня, 143, код ЄДРПОУ 40335982, IBAN: НОМЕР_3 в АТ КБ «ПриватБанк») судовий збір у розмірі 3028,00 грн.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Позивач має право оскаржити заочне рішення шляхом подачі апеляційної скарги до Кропивницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя Дубровська Н.М.

СудОлександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення24.02.2025
Оприлюднено27.02.2025
Номер документу125422165
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —398/1669/24

Рішення від 24.02.2025

Цивільне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Дубровська Н. М.

Ухвала від 18.04.2024

Цивільне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Дубровська Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні