ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaУХВАЛА
м. Київ
26.02.2025Справа № 910/2243/25Суддя Господарського суду міста Києва Павленко Є.В., розглянувши матеріали за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Бімекс-плюс" до Приватного підприємства "Будмаш" та Приватного підприємства "Будмонтаж" про визнання правочину недійсним, скасування державної реєстрації та відновлення становища, яке існувало до порушення,
ВСТАНОВИВ:
У лютому 2025 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Бімекс-плюс" (далі - Товариство) звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Приватного підприємства "Будмаш" (далі - Підприємство) та Приватного підприємства "Будмонтаж" (далі - Компанія) про визнання недійсним укладеного між відповідачами договору купівлі-продажу машино-місця № 10 в підземному паркінгу по вулиці Гоголівській, 43 у місті Києві від 22 травня 2023 року серія та номер 262, а також скасування у Державному реєстрі речових прав запису від 22 травня 2023 року № 50347504 про державну реєстрацію за Компанією права власності на вказане майно. Позивач також просив суд відновити становище, що існувало до порушення, шляхом застосування наслідків недійсності спірного правочину та повернення у власність Товариства машино-місця № 10 в підземному паркінгу по вулиці Гоголівській, 43 у місті Києві.
Відповідно до частини 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
За приписами частин 4, 5 статті 91 ГПК України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Разом із цим, позивач до позову додав копії документів, які не містять належних відміток про засвідчення копій, передбачених вказаною нормою Кодексу.
Крім того, пунктом 2 частини 3 статті 162 ГПК України передбачено, що позовна заява має містити, зокрема, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету сторін та інших учасників справи.
За приписами частини 5 статті 6 ГПК України електронний кабінет - це персональний кабінет (веб-сервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи, за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремих підсистем (модулів), у тому числі можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу. Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.
Відповідно до частини 6 статті 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку. Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Зі змісту вищевказаних імперативних норм Кодексу вбачається, що процесуальним законодавством на Товариство покладено обов`язок зареєструвати свій електронний кабінет в системі "Електронний суд", незалежно від наявності зареєстрованого електронного кабінету в його представника, - адвоката Степаненко Юлії Миколаївни.
Разом із цим, судом встановлено, що у своїй позовній заяві Товариство вказало про відсутність у нього зареєстрованого електронного кабінету в системі "Електронний суд". Докази протилежного в матеріалах позовної заяви відсутні.
За змістом частини 1 статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини 6 статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
За приписами частини 2 статті 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом 2 частини 1 цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу.
Оскільки дана позовна заява не відповідає вищезазначеним вимогам ГПК України, вона підлягає залишенню без руху.
При цьому, суд відповідно до приписів частини 2 статті 174 ГПК України зазначає про обов`язок позивача зареєструвати свій електронний кабінет відповідно до статті 6 ГПК України.
Керуючись статтями 174, 234 ГПК України,
УХВАЛИВ:
Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Бімекс-плюс" без руху.
Товариству з обмеженою відповідальністю "Бімекс-плюс" подати до Господарського суду міста Києва протягом 5 днів з дня вручення даної ухвали: усі документи, додані до позовної заяви, в оригіналах або в належним чином засвідчених копіях; належні докази реєстрації Товариством з обмеженою відповідальністю "Бімекс-плюс" електронного кабінету в системі "Електронний суд" у передбаченому законом порядку.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 254-257 ГПК України.
Дата підписання: 26 лютого 2025 року.
СуддяЄ.В. Павленко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 26.02.2025 |
Оприлюднено | 27.02.2025 |
Номер документу | 125425972 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі купівлі-продажу, з них |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Павленко Є.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні