Ухвала
від 26.02.2025 по справі 913/77/25
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

просп. Науки, 5, м. Харків, 61612, телефон/факс (057)702 10 79, inbox@lg.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

26 лютого 2025 року м. Харків Справа № 913/77/25

Провадження № 3/913/77/25

Господарський суд Луганської області у складі судді Секірського А.В., розглянувши матеріали позовної заяви

Приватного підприємства «Українська страхова компанія «Княжа Вієнна Іншуранс Груп», м. Київ

до Приватного підприємства «Гелиос-Транс», м. Сєвєродонецьк Луганської області

про стягнення 265 070 грн 62 коп.

в с т а н о в и в:

Приватне підприємство «Українська страхова компанія «Княжа Вієнна Іншуранс Груп» через підсистему «Електронний суд» звернулося до Господарського суду Луганської області з позовною заявою до Приватного підприємства «Гелиос-Транс» про стягнення завданих збитків в порядку регресу в розмірі 265 070 грн 62 коп.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що страховою компанією на підставі договору добровільного страхування наземних транспортний засобів (КАСКО) від 22.02.2016 № 06/02-069407, що був укладений між Приватним підприємством «Українська страхова компанія «Княжа Вієнна Іншуранс Груп» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Сканія Кредит Україна», було здійснено страхове відшкодування в розмірі 395 070 грн 62 коп. у зв`язку з дорожньо-транспортною пригодою за участю застрахованого автотранспортного засобу «SKANIA» (державний номерний знак НОМЕР_1 ), яка сталася 13.01.2022.

Цивільно-правова відповідальність власника транспортного засобу «Renault» (державний номерний знак НОМЕР_2 ), на момент дорожньо-транспортної пригоди, була застрахована Приватним акціонерним товариством «Страхова компанія «ПЗУ Україна» згідно договору обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власника наземних транспортних засобів № ЕР.204448999, страхувальником за яким є Приватне підприємство «Гелиос-Транс».

Приватним акціонерним товариством «Страхова компанія «ПЗУ Україна» здійснено виплату страхового відшкодування в сумі 130 000 грн 00 коп.

Відповідно до приписів ст. 1194 ЦК України особа, яка застрахувала свою цивільну відповідальність, у разі недостатності страхової виплати (страхового відшкодування) для повного відшкодування завданої нею шкоди зобов`язана сплатити потерпілому різницю між фактичним розміром шкоди і страховою виплатою (страховим відшкодуванням).

Отже, різниця між фактичним розміром шкоди і страховою виплатою (страховим відшкодуванням) складає 265 070 грн 62 коп., яку позивач просить стягнути з власника транспортного засобу «Renault» (державний номерний знак НОМЕР_2 ) Приватного підприємства «Гелиос-Транс».

Крім того, позивачем у позовній заяві заявлено клопотання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 21.02.2025 позовну заяву передано на розгляд судді Секірському А.В.

За змістом ч. 1 ст. 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

Подана Приватним підприємством «Українська страхова компанія «Княжа Вієнна Іншуранс Груп» позовна заява відповідає вимогам статей 162, 164 та 172 ГПК України, підстав для залишення її без руху, повернення або відмови у відкритті провадження у справі не встановлено.

За таких обставин, суд вважає за необхідне прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

Пунктом 4 ч. 2 ст. 176 ГПК України передбачено, що про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються, зокрема, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.

Відповідно до ч. 1 ст. 12 ГПК України господарське судочинства здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку, зокрема, позовного провадження (загального або спрощеного).

Частина 3 ст. 12 ГПК України передбачає, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Згідно з ч. 1 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

Зі змісту ч. 5 ст. 12 ГПК України випливає, що малозначними справами, зокрема, є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Частиною 1 ст. 250 ГПК України передбачено, що питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Судом встановлено, що позивачем заявлено до стягнення 265 070 грн 62 коп., що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб та в розумінні п. 1 ч. 5 ст. 12 та ч. 1 ст. 247 ГПК України є малозначною справою.

У відповідності до ч. 5 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Приймаючи до уваги, що предметом позову у даній справі є стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі (з огляду на заявлені предмет та підстави позову) не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи, тому клопотання позивача підлягає задоволенню, а дана справа підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами.

Згідно з ч. 2 ст. 50 ГПК України якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Відповідно до ч. 4 ст. 50 ГПК України про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.

Суд враховує, що водій транспортного засобу «Renault» (державний номерний знак НОМЕР_2 ) ОСОБА_1 , на момент вчинення дорожньо-транспортної пригоди, що сталася 13.01.2022 о 18 год 10 хв. на а/д Київ-Харків-Довжанський М-03 187 км, перебував у трудових відносинах з відповідачем Приватним підприємством «Гелиос-Транс».

Відповідно до інформації з Єдиного державного демографічного реєстру адреса реєстрації ОСОБА_1 : АДРЕСА_1 .

Приймаючи до уваги те, що в майбутньому у Приватного підприємства «Гелиос-Транс» може виникнути питання про стягнення в порядку регресу завданої шкоди з ОСОБА_1 , суд вважає за необхідне залучити до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача ОСОБА_1 та зобов`язати позивача протягом 2 днів з дня отримання цієї ухвали надіслати третій особі копію позовної заяви та копії доданих до неї документів на вищевказану адресу, докази надіслання надати суду.

Крім того, ч. 2 ст. 91 ГПК України передбачено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Суд наголошує, що передбачена процесуальним законом можливість надання копій письмових доказів одночасно передбачає забезпечення особою, яка подає копії, належної їх якості, що забезпечує можливість нормального зорового сприйняття і встановлення судом змісту цих письмових доказів за наданими копіями.

Водночас додані позивачем до позовної заяви наступні копії письмових доказів, а саме: договір добровільного страхування наземних транспортних засобів (КАСКО) № 06/02-069407 та додаток № 1 «Бордеро (список) застрахованих ТЗ та детальну умови страхування за кожним ТЗ» є вкрай неякісними, з огляду на що їх зорове сприйняття та встановлення їх змісту є неможливим, у зв`язку з чим суд вважає за необхідне зобов`язати позивача надати якісні, читабельні копії вказаних документів.

На підставі викладеного, керуючись статтями 12, 50, 120, 176, 232, 234, 235, 247, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд

у х в а л и в:

1.Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2.Клопотання Приватного підприємства «Українська страхова компанія «Княжа Вієнна Іншуранс Груп» про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін задовольнити.

3.Справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами.

4.Залучити до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_1 : АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 .

5.Зобов`язати позивача протягом 2 днів з дня отримання цієї ухвали надіслати третій особі копію позовної заяви та копії доданих до неї документів на адресу: вул. Дніпровська, будинок 1, село Понятівка, Білозерський район, Херсонська область, 75034, докази надіслання надати суду, надати якісні, читабельні копії договору добровільного страхування наземних транспортних засобів (КАСКО) № 06/02-069407 та додатку № 1 «Бордеро (список) застрахованих ТЗ та детальну умови страхування за кожним ТЗ».

6.Встановити відповідачу строк для подання відзиву з урахуванням вимог ст. 165 ГПК України протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі; після отримання від позивача відповіді на відзив подати до суду заперечення протягом 5 днів з дня отримання такої відповіді від позивача з урахуванням вимог ст. 167 ГПК України.

7.Встановити третій особі строк для подання пояснень щодо позову з урахуванням вимог ст. 168 ГПК України протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, копію пояснень та додані до них докази надіслати іншим учасникам справи одночасно з надісланням пояснень до суду.

8.Встановити позивачу строк для подання відповідей на відзив та пояснення з урахуванням вимог ст. 166 ГПК України протягом 5 днів з моменту отримання від відповідача відзиву та пояснень від третьої особи.

Інформація у справі, що розглядається, додатково розміщена на офіційному вебпорталі «Судова влада України» в мережі Інтернет (https://court.gov.ua/FAIR).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 26.02.2025 та не підлягає оскарженню.

Суддя Андрій СЕКІРСЬКИЙ

СудГосподарський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення26.02.2025
Оприлюднено27.02.2025
Номер документу125426278
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі

Судовий реєстр по справі —913/77/25

Ухвала від 18.03.2025

Господарське

Господарський суд Луганської області

Секірський А.В.

Ухвала від 26.02.2025

Господарське

Господарський суд Луганської області

Секірський А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні