ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 лютого 2025 року м. ЧернівціСправа № 926/277/25
Господарський суд Чернівецької області у складі судді Дутки В.В., при секретарі судового засідання Токарюк Н.Я., розглянувши матеріали справи
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю Генеруюча компанія Теплоінвест К, м.Кіцмань Чернівецької області
до КНП Кіцманська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування, м. Кіцмань Чернівецької області
про стягнення заборгованості в сумі 947916,69 грн
представники сторін:
від позивача Стеценко О.Л.
від відповідача не з`явилися
ВСТАНОВИВ :
Товариство з обмеженою відповідальністю Генеруюча компанія Теплоінвест К звернулося до Господарського суду Чернівецької області з позовом до КНП Кіцманська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування про стягнення заборгованості за спожиту теплову енергію за договором про закупівлю теплової енергії №2 від 27.06.2024 та №3 від 10.12.2024 в сумі 947916,69 грн.
Позов обґрунтований неналежним виконанням відповідачем зобов`язань з оплати за спожиту теплову енергію згідно договору про закупівлю теплової енергії № 2 від 27.06.2024 та №3 від 10.12.2024.
Ухвалою від 30.01.2025 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 24.02.2025.
11.02.2025 відповідач подав суду відзив на позовну заяву, де вимоги позивача про стягнення заборгованості в сумі 947 916,69 грн. визнаються повністю. Крім цього, відповідач подав клопотання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
11.02.2025 через систему «Електронний суд» надійшло клопотання відповідача про розгляд справи без участі його представника за наявними матеріалами справи.
У судовому засіданні 24.02.2025 представник позивача просив задовольнити позовні вимоги та у зв`язку з визнанням позову повернути позивачу з державного бюджету 50% судового збору.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився.
Частиною 3 статті 185 ГПК України передбачено, що за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення суду у випадку визнання позову відповідачем.
Відповідно до ч. 4 ст. 13 ГПК України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Відповідно до ч. 1 ст. 202 ГПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Враховуючи вищезазначене, суд дійшов висновку про розгляд справи за відсутності відповідача.
Дослідивши відзив відповідача про визнання позову, суд зауважує, що визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права чи інтереси інших осіб, а тому суд, відповідно до частин 3, 4 статті 185 Господарського процесуального кодексу України, вважає за можливе прийняти визнання позову відповідачем і ухвалити судове рішення у цьому підготовчому засіданні.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, між товариством з обмеженою відповідальністю Генеруюча компанія Теплоінвест К та комунальним некомерційним підприємством Кіцманська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування укладено договори про закупівлю теплової енергії № 2 від 27.06.2024р. та № 3 від 10.12.2024 р. (надалі - Договори або Договір № 2 та Договір № 3 окремо).
Відповідно до вказаних Договорів, Теплопостачальна організація зобов`язується протягом 2024 року поставляти теплову енергію, а Замовник прийняти та оплатити вартість поставленої теплової енергії.
На виконання умов вказаного договору, Теплопостачальна організація здійснила поставку теплової енергії зокрема у в жовтні, листопаді та грудні 2024р.
Відповідно до Актів звірки показників лічильника теплової енергії, що підписані уповноваженими представниками обох Сторін, сторонами зафіксовано кількість спожитої Замовником теплової енергії (в Гігокалоріях). Зокрема, вищевказаними актами було зафіксовано, що в жовтні 2024 відповідачем спожито 54 Гкал, в листопаді 2024 - 271,834 Гкал та грудні 2024 - 290,392 Гкал.
Рішенням Кіцманської міської ради Чернівецької області від 13.12.2023 року № 317/12 про встановлення TOB «ГК Теплоінвест К» тарифу на теплову енергію затверджено тариф на теплову енергію, яка виробляється TOB «Генеруюча компанія Теплоінвест К» для Кіцманська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування у розмірі 2888,00 грн, без ПДВ. та на постачання - 28,37 грн. без ПДВ.
Відповідно до п. 4.1. Договорів про закупівлю теплової енергії , Сторонами було підписано Акти приймання-передачі теплової енергії, а саме № 11 за грудень 2024 на суму 838 652,10 грн., № 8/1 на суму 675 792,00 грн. та № 8/2 на суму 109 264,59 грн. за листопад 2024, та № 7 на суму 155 952,00 грн. за жовтень 2024. Всього Позивачем було поставлено, а Відповідачем спожито теплової енергії на суму 1 779 660,69 грн.
Правовідносини, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг з водопостачання та водовідведення між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, регулюються Законом України "Про житлово-комунальні послуги", Законом України "Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення". Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених Наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству від 27.06.2008 №190.
Згідно ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи у забезпеченні холодною та гарячою водою, водовідведенням, газопостачанням, опаленням, а також вивезення побутових відходів у порядку, встановленому законодавством.
Суб`єктами у сфері житлово-комунальних послуг є виробник та виконавець послуг, балансоутримувач, власник та споживач житлово-комунальних послуг (ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»).
Споживачем у розумінні ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», є фізична чи юридична особа, яка отримує або має намір отримати житлово-комунальну послугу.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживач має право одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг, і такому праву кореспондує обов`язок споживача оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом згідно з частиною третьою статті 20 цього Закону.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про теплопостачання», постачання теплової енергії (теплопостачання) - господарська діяльність, пов`язана з наданням теплової енергії (теплоносія) споживачам за допомогою технічних засобів транспортування та розподілом теплової енергії на підставі договору. Теплопостачальна організація - суб`єкт господарської діяльності з постачання споживачам теплової енергії; споживач теплової енергії - фізична або юридична особа, яка використовує теплову енергію на підставі договору.
Відповідно до ст. 24 Закону України «Про теплопостачання», основними обов`язками споживача теплової енергії є: своєчасне укладання договору з теплопостачальною організацією на постачання теплової енергії; додержання вимог договору та нормативно-правових актів.
Відповідно до ст. 19 Закону України «Про теплопостачання», споживач повинен щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію.
Пунктом 4.2. Договорів передбачено, що оплата фактично використаної теплової енергії здійснюється в грошовій формі на підставі актів приймання-передачі, щомісячно до 15 числа місяця, наступного за розрахунковим.
Таким чином, Замовник повинен здійснити остаточну оплату за спожиту теплову енергію не пізніше 15 січня 2025 року.
В свою чергу, Замовник частково здійснив оплату за отриману згідно актів приймання- передачі теплову енергію, а саме сплатив 831744,00 грн.
Отже, станом на 15.01.2025р., заборгованість Комунального некомерційного підприємства «Кіцманська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» складає 947 916, 69 грн.
Відповідно до ч. 2 п. 1 ст. 46 ГПК України, крім прав та обов`язків, визначених у статті 42 цього Кодексу, позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) - на будь-якій стадії судового процесу.
Частиною 1 ст. 191 ГПК України встановлено, що позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
Згідно з ч. 4 ст. 191 ГПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Частиною 3 статті 185 ГПК України визначено, що за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення суду у випадку визнання позову відповідачем.
Як вбачається з відзиву на позовну заяву відповідач визнав позовні вимоги в розмірі 947 916, 69 грн. повністю та враховуючи цю обставину просив повернути позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору.
Згідно з положенням ч. 1 ст. 130 ГПК України, що цілком кореспондується з ч. 3 ст. 7 Закону України "Про судовий збір", у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову, а в разі якщо домовленості про укладення мирової угоди, відмову позивача від позову або визнання позову відповідачем досягнуто сторонами за результатами проведення медіації - 60 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
З урахуванням вищевикладеного та враховуючи визнання відповідачем позову до початку розгляду справи по суті судом, враховуючи задоволення судом позову, а також заяву позивача, суд дійшов висновку про необхідність покладення на відповідача судового збору в розмірі 50% від суми, яка мала бути сплачена при поданні позову, а 50% суми судового збору слід повернути позивачу з державного бюджету.
Керуючись ст.ст. 129, 232-233, 238 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В :
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Комунального некомерційного підприємства «Кіцманська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» (59300, Чернівецька область, Чернівецький район, місто Кіцмань, вулиця Незалежності, буд. 1, код ЄДРПОУ 02005680) на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Генеруюча компанія Теплоінвест К» (59300, Чернівецька область, Чернівецький район, місто Кіцмань, вулиця Незалежності, буд. 1, код ЄДРПОУ 44338898) 947 916,69 грн. заборгованості за спожиту теплову енергію, 7109,50 грн. судового збору.
3.Повернути товариству з обмеженою відповідальністю «Генеруюча компанія Теплоінвест К» (59300, Чернівецька область, Чернівецький район, місто Кіцмань, вулиця Незалежності, буд. 1, код ЄДРПОУ 44338898) з Державного бюджету України частину сплаченого судового збору згідно з платіжною інструкцією від 16.01.2025 №15 в сумі 7109,50 грн.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Західного апеляційного господарського суду шляхом подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складено та підписано 26.02.2025.
Суддя В.В.Дутка
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 24.02.2025 |
Оприлюднено | 27.02.2025 |
Номер документу | 125426963 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Дутка Віталій Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні