Герб України

Ухвала від 14.02.2025 по справі 287/2372/23

Олевський районний суд житомирської області

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

провадження 2/287/110/25

Справа № 287/2372/23

У х в а л а

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 лютого 2025 року м. Олевськ

Суддя Олевського районного суду Житомирської області Русин М.Г., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог Олевська міська рада Житомирської області, Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області про встановлення порядку користування земельною ділянкою та усунення перешкод в користуванні власністю,

В С Т А Н О В И В :

28.09.2023 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Олевського районного суду Житомирської області з позов до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,треті особи,які незаявляють самостійнихвимог Олевськаміська радаЖитомирської області,Головне управлінняДержгеокадастру уЖитомирській області провстановлення порядкукористування земельноюділянкою таусунення перешкодв користуваннівласністю.В якому просив: встановити між ним та ОСОБА_2 порядок користування земельною ділянкою розташованою за адресою: АДРЕСА_1 ; зобов`язати ОСОБА_3 усунути перешкоди в користуванні належною йому частиною земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1 шляхом приведення межі належної їй земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 з кадастровим номером 1824455100:01:025:0025, загальною площею 0,0546 га у відповідність та усунути накладку.

Вивчивши позовну заяву та додані документи, суд вважає, що дана позовна заява повинна бути залишена без руху, оскільки не відповідає вимогам ст.175,177 ЦПК України.

Статтями175,177 ЦПКУкраїнивстановлено обов`язкові вимоги до змісту та форми позовної заяви, обов`язок дотримання яких покладається на позивача.

Відповідно до ч.1ст.175 ЦПК Україниу позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Згідно з ч.1ст. 15 ЦК Україникожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Частиною 1статті 16 ЦК Українипередбачено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: 1) визнання права; 2) визнання правочину недійсним; 3) припинення дії, яка порушує право; 4) відновлення становища, яке існувало до порушення; 5) примусове виконання обов`язку в натурі; 6) зміна правовідношення; 7) припинення правовідношення; 8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; 9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди; 10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб (ч. 2ст. 16 ЦК України).

Нормами ч.ч. 1, 3ст. 13 ЦПК Українивстановлено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогокодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим кодексом випадках.

Позивач у позовній заяві просить встановити порядок користування земельною ділянкою, розташованою за адресою: АДРЕСА_1 , однак не зазначає, який саме порядок він просить визначити, та яким чином повинно бути відновлене його порушене право відповідачкою ОСОБА_2 . Також не конкретизовано, яким чином повинно бути відновлено його порушене право відповідачкою ОСОБА_3 .

Таким чином, позивачу слід привести позовну заяву та заявлені вимоги у відповідність до вимог чинного законодавства та викласти в позовній заяві, з урахуванням способу захисту порушеного права, який відповідає закону і який належним чином сприятиме відновленню прав, які позивач вважає порушеними, а також, навести відповідне обґрунтування відповідних позовних вимог.

Також позивач посилається на рішення Олевського районного суду Житомирської області від 18.11.2022 року, проте не зазначає чи було визнано рішення органу місцевого самоврядування незаконним, з послідуючим його скасуванням у судовому порядку, відповідних доказів не долучає.

Пунктом 5 частини 3статті 175 ЦПК Українивстановлено, що позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Частиною 5статті 177 ЦПК Українивстановлено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Згідно з ч. 1ст. 81 ЦПК Україникожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч. ч. 1, 2ст. 83 ЦПК Українисторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

Відповідно до частини 1, 2статті 77 ЦПК Україниналежними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Суд звертає увагу позивача, що завданями будівельно-технічної експертизи є, зокрема визначення можливості та розробка варіантів розподілу (виділення частки; порядку користування) об`єктів нерухомого майна.

Експерт може надати відповідь: чи є технічна можливість відповідно до вимог нормативно-правових актів у галузі будівництва розділити (виділити частку; визначити порядок користування) об`єкт нерухомого майна відповідно до часток співвласників (вказати частки)? які варіанти розподілу (виділення частки; визначення порядку користування) об`єкта нерухомого майна можливо визначити відповідно до часток співвласників (вказати частки) та вимог нормативно-правових актів?

Відповідно до п. 5.1.6. Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженихнаказом Міністерства юстиції України 08.10.98 N 53/5(у редакціїнаказу Міністерства юстиції України від 26.12.2012 N 1950/5), зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 02 січня 2013 р. за N 1/22533, для вирішення питань щодо визначення технічної можливості розподілу (виділу частки; визначення порядку користування) об`єктів нерухомого майна (житлових будинків, квартир, об`єктів комерційного та промислового призначення) та надання варіантів такого розподілу експерту необхідно надати правовстановлювальні документи на об`єкт нерухомості, дані щодо часток співвласників, документ про приймання в експлуатацію об`єкта, матеріали технічної інвентаризації, дані щодо фактичного використання нерухомого майна.

Відповідно до положень частини 1-3статті 102 ЦПК Українивисновок експерта - це докладний опис проведених експертом досліджень, зроблені у результаті них висновки та обґрунтовані відповіді на питання, поставлені експертові, складений у порядку, визначеному законодавством.

Предметом висновку експерта може бути дослідження обставин, які входять до предмета доказування та встановлення яких потребує наявних у експерта спеціальних знань. Предметом висновку експерта не можуть бути питання права.

Висновок експерта може бути підготовлений на замовлення позивача або він має право порушити питання про призначення у справі судової будівельно - технічної експертизи, щодо можливості визначення порядку користування земельною ділянкою розташованою за адресою: АДРЕСА_1 .

Крім того,сторони зобов`язаніподати своїдокази чиповідомити проних суд доабо підчас попередньогосудового засідання,зокрема,у справахпро встановленняпорядку користуванняземельною ділянкоюспіввласників житловогобудинку:документи пронадання їїдля будівництвата обслуговуванняжитлового будинкуй господарськихбудівель таспоруд;план земельноїділянки,відведеної внатурі (на місцевості); план цієї ділянки із зазначенням її частин, що перебувають у фактичному користуванні кожного із співвласників житлового будинку, а також розташованих на ній будівель, плодоягідних насаджень; правовстановлюючі документи на будинок із зазначенням розміру часток кожного із співвласників; угоду чи рішення суду про поділ будинку в натурі або визначення порядку користування ним і угоду про порядок користування земельною ділянкою, якщо вона мала місце.

Встановлюючи порядок користування земельною ділянкою, суд має лише визначити умови, на яких співвласники домоволодіння її використовуватимуть, з метою забезпечення ефективної реалізації ними своїх прав щодо користування майном.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене, суддя дійшов висновку, про залишення позовної заяви без руху із наданням строку на усунення зазначених недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.

Керуючись статтями175,177,185,260,261 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,треті особи,які незаявляють самостійнихвимог Олевськаміська радаЖитомирської області,Головне управлінняДержгеокадастру уЖитомирській області провстановлення порядкукористування земельноюділянкою таусунення перешкодв користуваннівласністю -залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, роз`яснивши, що в іншому випадку позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: М. Г. Русин

СудОлевський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення14.02.2025
Оприлюднено28.02.2025
Номер документу125431092
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою

Судовий реєстр по справі —287/2372/23

Ухвала від 05.05.2025

Цивільне

Олевський районний суд Житомирської області

Русин М. Г.

Ухвала від 14.02.2025

Цивільне

Олевський районний суд Житомирської області

Русин М. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні