Провадження №2/748/512/25
Єдиний унікальний № 750/1906/25
У Х В А Л А
27 лютого 2025 рокум. Чернігів
Суддя Чернігівського районного суду Чернігівської області Майборода С.М., перевіривши відповідність вимогам ст. 27-30 ЦПК України, позову Департаменту соціальної політики Чернігівської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення коштів,
В С Т А Н О В И В :
25 лютого 2025 року з Деснянського районного суду міста Чернігова до Чернігівського районного суду Чернігівської області надійшла справа за позовом Департаменту соціальної політики Чернігівської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення коштів.
Ухвалою судді Деснянського районного суду міста Чернігова від 13.02.2025 року цивільну справу передано за місцем реєстрації відповідача : АДРЕСА_1 .
Проте, суд помилково визначив територіальну юрисдикцію Чернігівського районного суду Чернігівської області, оскільки місце реєстрації боржника відноситься до територіальної юрисдикції Городнянського районного суду Чернігівської області.
Відповідно до постанови Верховної Ради України від 17 липня 2020 року № 807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів» в Україні утворено 136 нових (з них 17 на тимчасово окупованій території АРК, Донецької та Луганської областей) та ліквідовано існуючі 490 районів.
19.07.2020 року зазначена постанова набрала чинності.
До зміни системи судоустрою та приведення її у відповідність до нового адміністративно-територіального устрою шляхом утворення, реорганізації чи ліквідації судів, місцеві загальні суди продовжують здійснювати розгляд справ в межах раніше утворених районів та раніше визначеного адміністративно-територіального устрою.
Селище Зелене до новоутвореного Чернігівського району відносилось до Городнянського району Чернігівської області де розгляд справ здійснював і продовжує здійснювати Городнянський районний суд Чернігівської області.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, зокрема, якщо справа належить до територіальної її юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи вищевикладене, оскільки справа не підсудна Чернігівському районному суду Чернігівської області, позов Департаменту соціальної політики Чернігівської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення коштів необхідно передати за на розгляд Городнянському районному суду Чернігівської області за територіальною юрисдикцією (підсудністю).
На підставі викладеного, керуючись ст. 31 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И В :
Справу за позовом Департаменту соціальної політики Чернігівської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення коштів передати Городнянському районному суду Чернігівської області за територіальною юрисдикцією (підсудністю).
Ухвала може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду протягом п"ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя С.М.Майборода
Суд | Чернігівський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 27.02.2025 |
Оприлюднено | 28.02.2025 |
Номер документу | 125453707 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про повернення безпідставно набутого майна (коштів) |
Цивільне
Чернігівський районний суд Чернігівської області
Майборода С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні