Ухвала
від 27.02.2025 по справі 344/3494/25
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/3494/25

Провадження № 1-кс/344/1815/25

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 лютого 2025 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участі:

секретаря ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

слідчого ОСОБА_4

підозрюваних ОСОБА_5 , ОСОБА_6 ,

захисників ОСОБА_7 , ОСОБА_8

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого-криміналіста 2 відділення слідчого відділу ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_9 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22025090000000020 від 17.02.2025 за підозрою ОСОБА_5 , ОСОБА_6 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

Слідчий-криміналіст 2 відділення слідчого відділу ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_9 , за погодженням із виконуючим обов`язків керівника Івано-Франківської обласної прокуратури ОСОБА_10 , звернувся з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого посилався на те, що слідчим відділом ІНФОРМАЦІЯ_8 здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22025090000000020 від 17.02.2025 за підозрою ОСОБА_5 , ОСОБА_6 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України.

Встановлено, що представниками спеціальних служб російської федерації для здійснення підривної діяльності проти України в інформаційній сфері, проведення деструктивної пропаганди, поширення дезінформації, маніпулювання свідомістю жителів України, проведення заходів, що популяризують або пропагують державу-агресора та її органи влади, представників органів влади держави-агресора та їхні дії, що створюють позитивний образ держави-агресора, виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України, містять заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України залучено ОСОБА_5 та ОСОБА_6 .

У невстановлений досудовим розслідуванням час ОСОБА_5 створила у соціальній мережі «TikTok» обліковий запис, з ідентифікатором користувача « ІНФОРМАЦІЯ_9 ( ОСОБА_5 )» ( ІНФОРМАЦІЯ_1 який в подальшому особисто використовувала, залишивши персональний акаунт відкритим для публічного огляду та поширення інформації невизначеному колу осіб.

У період серпня-листопада 2024 року представники спеціальних служб російської федерації, використовуючи особисті відносини між невстановленою досудовим слідством особою, яка ймовірно перебуває в полоні російської федерації, та ОСОБА_5 , використовуючи Інтернет месенджер «Telegram», залучили її для поширення дезінформації через соціальні мережі та Інтернет месенджери, в тому числі реалізації інформаційних операцій, спрямованих на погіршення морально-психологічного стану громадян України, зокрема, залучених до заходів з оборони України від військової агресії російської федерації.

У період 12-14 листопада 2024 року ОСОБА_5 , перебуваючи у невстановленому досудовим слідством місці, використовуючи в додатку для обміну повідомленнями «Telegram» профіль « ОСОБА_5 » з номером телефону « НОМЕР_1 », під час листувань з невстановленою досудовим слідством особою, яка ймовірно перебуває в полоні російської федерації, та використовує в додатку для обміну повідомленнями «Telegram» профіль « ОСОБА_6 » з номером телефону « НОМЕР_2 », отримала завдання на поширення з використанням власної сторінки в соціальної мережі «TikTok» - « ІНФОРМАЦІЯ_9 ( ОСОБА_5 )» (гіперпосилання: ІНФОРМАЦІЯ_1 відеозаписів опублікованих на сторінці « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в соціальної мережі «TikTok» (гіперпосилання: ІНФОРМАЦІЯ_3

При цьому, в невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 14.11.2024, ОСОБА_5 , діючи з мотивів заподіяння шкоди суверенітетові та державній безпеці України, на виконання попередньо досягнутих домовленостей з невстановленими представниками російської федерації, які використовують профіль « ОСОБА_6 » з номером телефону « НОМЕР_2 » в Інтернет месенджері «Telegram», вирішила розповсюдити до значного кола осіб в соціальній мережі «TikTok» публічні заклики до військовослужбовців ЗСУ та інших військових формувань на тимчасове невиконання завдань командування, припинення стримування та відсічі збройної агресії російської федерації шляхом одностороннього зупинення бойових дій з російською федерацією, що призводить до підриву морально-психологічного стану та бойового духу ЗСУ і інших військових формувань, які приймають участь у заходах з оборони України від збройної агресії російської федерації.

Так, реалізовуючи вказаний злочинний умисел, ОСОБА_5 , діючи умисно, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, ІНФОРМАЦІЯ_4 поширила на власній сторінці соціальної мережі «TikTok» - « ІНФОРМАЦІЯ_9 ( ОСОБА_5 )» (гіперпосилання: ІНФОРМАЦІЯ_1 публікації у вигляді відеозаписів користувача « ОСОБА_15 (ІНФОРМАЦІЯ_10)» (гіперпосилання: ІНФОРМАЦІЯ_3 вчинивши дії спрямовані на перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань, які виразились у поширенні публічних закликів до військовослужбовців ЗСУ та інших військових формувань на тимчасове невиконання завдань командування, припинення стримування та відсічі збройної агресії російської федерації шляхом одностороннього зупинення бойових дій з російською федерацією, що призводить до підриву морально-психологічного стану та бойового духу ЗСУ і інших військових формувань, які приймають участь у заходах з оборони України від збройної агресії російської федерації.

Окрім того, під час досудового розслідування вказаного кримінального провадження встановлено, що упродовж жовтня-листопада 2024 року представники спеціальних служб російської федерації, використовуючи особисті відносини між невстановленою досудовим слідством особою, яка ймовірно перебуває в полоні російської федерації, та ОСОБА_6 , використовуючи Інтернет месенджер «Telegram», залучили його для поширення дезінформації через соціальні мережі та Інтернет месенджери, в тому числі реалізації інформаційних операцій, спрямованих на погіршення морально-психологічного стану громадян України, зокрема залучених до заходів з оборони України від військової агресії російської федерації.

13 листопада 2024 року ОСОБА_6 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, використовуючи в додатку для обміну повідомленнями «Telegram» профіль з ідентифікатором користувача - « ОСОБА_16 » з номером телефону « НОМЕР_3 », під час листувань з невстановленою досудовим слідством особою, яка ймовірно перебуває в полоні російської федерації, та використовує в додатку для обміну повідомленнями «Telegram» профіль « ОСОБА_6 » з номером телефону « НОМЕР_2 », отримав завдання на поширення відеозаписів опублікованих на сторінці « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в соціальної мережі «TikTok» (гіперпосилання: ІНФОРМАЦІЯ_3 та розміщення під ними коментарів.

Так, в невстановлений досудовим слідством час, але не пізніше 13.11.2024, ОСОБА_6 , діючи з мотивів заподіяння шкоди суверенітетові та державній безпеці України, на виконання попередньо досягнутих домовленостей з невстановленою досудовим слідством особою, яка ймовірно перебуває в полоні російської федерації, та використовує профіль « ОСОБА_6 » з номером телефону « НОМЕР_2 » в Інтернет месенджері «Telegram», вирішив розповсюдити до значного кола осіб в соціальній мережі «TikTok» публічні заклики до військовослужбовців ЗСУ та інших військових формувань на тимчасове невиконання завдань командування, припинення стримування та відсічі збройної агресії російської федерації шляхом одностороннього зупинення бойових дій з російською федерацією та здачі в полон, що призводить до підриву морально-психологічного стану та бойового духу ЗСУ і інших військових формувань, які приймають участь у заходах з оборони України від збройної агресії російської федерації.

При цьому, з метою приховання своєї злочинної діяльності ОСОБА_6 вирішив використовувати для поширення вказаних відеозаписів профіль користувача « ІНФОРМАЦІЯ_11 ( ОСОБА_6 )» за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_5 у соціальній мережі «TikTok», доступ до якого наявний в ОСОБА_6 та який належить невстановленій досудовим розслідуванням особі.

Так, реалізовуючи вказаний злочинний умисел, ОСОБА_6 , діючи умисно, на виконання попередньо досягнутих домовленостей з невстановленою досудовим слідством особою, яка ймовірно перебуває в полоні російської федерації, та використовує профіль « ОСОБА_6 » з номером телефону « НОМЕР_2 » в Інтернет месенджері «Telegram», 13 та 17 листопада 2024 року, використовуючи функцію «репост» поширив на сторінці соціальної мережі «TikTok» - « ІНФОРМАЦІЯ_5 ( ОСОБА_6 )» (гіперпосилання: ІНФОРМАЦІЯ_5 публікації користувача « ОСОБА_15 (ІНФОРМАЦІЯ_10)» (гіперпосилання: ІНФОРМАЦІЯ_3 у вигляді відеозаписів, вчинивши дії спрямовані на перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань, які виразились у поширенні публічних закликів до військовослужбовців ЗСУ та інших військових формувань на тимчасове невиконання завдань командування, припинення стримування та відсічі збройної агресії російської федерації шляхом одностороннього зупинення бойових дій з російською федерацією, що призводить до підриву морально-психологічного стану та бойового духу ЗСУ і інших військових формувань, які приймають участь у заходах з оборони України від збройної агресії російської федерації.

Таким чином, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України, підозрюються:

- ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , уродженка м. Дніпро, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , громадянка України;

- ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , уродженець м. Вінниця, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , громадянин України.

07 січня 2025 року ОСОБА_5 в порядку п. 3 ч. 1 ст. 276, ч. 1 ст. 278 КПК України повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України.

Того ж дня, підозрювану ОСОБА_5 затримано в порядку п. 6 ч. 1 ст. 615 КПК України.

Причетність ОСОБА_5 до вчинення інкримінованого злочину підтверджується: протоколами оглядів профілю « ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ОСОБА_5 )» (гіперпосилання: ІНФОРМАЦІЯ_1 в соціальній мережі «TikTok», в яких зафіксовано факт поширення ОСОБА_5 відеозаписів з публічними закликами до військовослужбовців ЗСУ та інших військових формувань на тимчасове невиконання завдань командування, припинення стримування та відсічі збройної агресії російської федерації шляхом одностороннього зупинення бойових дій з російською федерацією, що призводить до підриву морально-психологічного стану та бойового духу ЗСУ і інших військових формувань, які приймають участь у заходах з оборони України від збройної агресії російської федерації; протоколами за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій та протоколами оглядів додатків до протоколів НСРД, якими підтверджено факт отримання ОСОБА_5 завдання на поширення в соціальній мережі «TikTok», з використанням функції «репост», відеозаписів користувача « ОСОБА_15 (ІНФОРМАЦІЯ_10)» (гіперпосилання: ІНФОРМАЦІЯ_3 висновком за результатами проведення судово-лінгвістичної семантико-текстуальної експертизи мовлення відеозаписів, поширених ОСОБА_5 з використанням профілю « ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ОСОБА_5 )» (гіперпосилання: ІНФОРМАЦІЯ_1 в соціальній мережі «TikTok»;

протоколом обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , та протоколами оглядів речей і документів; допитами свідків, відповідями на доручення слідчого, відповідями на запити та іншими матеріалами кримінального провадження в їх сукупності.

17 лютого 2025 року постановою прокурора відділу Івано-Франківської обласної прокуратури ОСОБА_3 матеріали стосовно підозрюваної ОСОБА_5 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України, виділено з кримінального провадження № 22022090000000003 в кримінальне провадження № 22025090000000020.

26 лютого 2025 року ОСОБА_6 в порядку п. 3 ч. 1 ст. 276, ч. 1 ст. 278 КПК України повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України.

Того ж дня, підозрюваного ОСОБА_6 затримано в порядку

п. 6 ч. 1 ст. 615 КПК України.

Причетність ОСОБА_6 до вчинення інкримінованого злочину підтверджується:

протоколами оглядів профілю « ІНФОРМАЦІЯ_5 ( ОСОБА_6 )» (гіперпосилання: ІНФОРМАЦІЯ_5 в соціальній мережі «TikTok», в яких зафіксовано факт поширення ОСОБА_6 відеозаписів з публічними закликами до військовослужбовців ЗСУ та інших військових формувань на тимчасове невиконання завдань командування, припинення стримування та відсічі збройної агресії російської федерації шляхом одностороннього зупинення бойових дій з російською федерацією, що призводить до підриву морально-психологічного стану та бойового духу ЗСУ і інших військових формувань, які приймають участь у заходах з оборони України від збройної агресії російської федерації; протоколами за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій та протоколами оглядів додатків до протоколів НСРД, якими підтверджено факт отримання ОСОБА_6 завдання на поширення в соціальній мережі «TikTok», з використанням функції «репост», відеозаписів користувача « ОСОБА_15 (ІНФОРМАЦІЯ_10)» (гіперпосилання: ІНФОРМАЦІЯ_3 та поширення ним вказаних відеозаписів з використанням профілю « ІНФОРМАЦІЯ_11 ( ОСОБА_6 )» (гіперпосилання: ІНФОРМАЦІЯ_5 висновком за результатами проведення судово-лінгвістичної семантико-текстуальної експертизи мовлення відеозаписів, поширених ОСОБА_6 з використанням профілю « ІНФОРМАЦІЯ_5 ( ОСОБА_6 )» (гіперпосилання: ІНФОРМАЦІЯ_5 в соціальній мережі «TikTok»; протоколами обшуків території, приміщень, будівель, споруд розташованих на земельних ділянках з кадастровими номерами: 8000000000:90:115:0003, 8000000000:90:115:0004, 8000000000:90:115:0075 (адреса: АДРЕСА_3 ), та квартири за адресою: АДРЕСА_2 ;

допитами свідків, відповідями на доручення слідчого, відповідями на запити та іншими матеріалами кримінального провадження в їх сукупності.

На даний час у кримінальному провадженні виконуються слідчі (розшукові) дії та процесуальні заходи, спрямовані на всебічне та повне дослідження обставин вчинення ОСОБА_5 та ОСОБА_6 зазначеного кримінального правопорушення, їх зв`язків, виявлення обставин, що пом`якшують чи обтяжують покарання, а також встановлення та притягнення до кримінальної відповідальності інших осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення.

Двомісячний строк досудового розслідування закінчується 07.03.2025, однак, закінчити досудове розслідування до вказаної дати неможливо, оскільки необхідно забезпечити повноту встановлення обставин, мотивів і мети вчинення кримінального правопорушення, у зв`язку з чим необхідно провести наступні слідчі (розшукові) та процесуальні дії без яких неможливо завершити досудове розслідування, зокрема: встановити та допитати в якості свідків осіб, яким можуть бути відомі обставини вчинення кримінальних правопорушень; провести огляди всіх речей та документів, вилучених під час проведення обшуків; отримати висновки експертів за результатами проведення

комп`ютерно-технічних експертиз, після чого провести огляди відомостей отриманих за результатами їх проведення; отримати висновки експертів за результатами проведення експертиз відео-, звукозапису; провести тимчасові доступи в операторів мобільного зв`язку та банківських установах; провести огляди відомостей, отриманих під час проведення тимчасових доступів в операторів мобільного зв`язку та банківських установах; отримати від оперативних підрозділів УСБ України в Івано-Франківській області матеріали проведених слідчих (розшукових) дій за результатами виконання доручень слідчого, в ході яких встановляються особи, яким відомі обставини вчинення кримінальних правопорушень та інші особи, причетні до вчинення злочину, досудове розслідування якого здійснюється у даному кримінальному провадженні, а також місця зберігання речей, предметів та документів, які мають доказове значення; за результатом отриманих матеріалів оперативних підрозділів УСБ України в Івано-Франківській всебічно, повно і неупереджено дослідити отримані матеріали, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваних, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують їх покарання, надати їм належну правову оцінку, та як наслідок провести слідчі та процесуальні дії (допити свідків, пред`явлення особи для впізнання за фотознімками, провести тимчасові доступи до речей і документів, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб тощо), на підставі яких прийняти процесуальні рішення; скласти та вручити підозрюваним повідомлення про змінену або нову підозру, із врахуванням висновків проведених експертиз та інших слідчих (розшукових) дій; виконати вимоги ст. 290 КПК України з підозрюваними та їх захисниками, скласти обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування; виконати інші слідчі (розшукові) дії у кримінальному провадженні, необхідність у яких виникне під час здійснення досудового розслідування.

Провести зазначені слідчі (розшукові) та процесуальні дії не видалося можливим через їх значний обсяг, складність та необхідність дотримання послідовності виконання.

Результати проведення вищезазначених слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій мають важливе значення для повного, всебічного, об`єктивного та неупередженого встановлення обставин, мотивів і мети вчинення злочину, встановлення можливих інших співучасників кримінального правопорушення, правильної кваліфікації діянь підозрюваних.

Здобуті таким чином докази забезпечать встановлення всіх обставини, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, забезпечать його повне, всебічне та неупереджене розслідування, а також виконання завдань кримінального провадження.

Виконання вказаних слідчих та процесуальних дій потребує додаткового часу і вони не можуть бути завершені у строк, визначений ч. 2 ст. 219 КПК України з об`єктивних причин.

З метою проведення повного, всебічного та неупередженого досудового розслідування просив суд продовжити строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні до 6 місяців, а саме до 07 липня 2025, що є достатнім для досудового розслідування та виконання вищевказаних слідчих (розшукових) і процесуальних дій.

Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав, просив клопотання задовольнити.

Підозрювані ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , та їх захисники ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , в судовому засіданні щодо продовження строку досудового розслідування поклалися на розсуд суду.

Вислухавши прокурора, підозрюваних, захисників, дослідивши матеріали клопотання, вважаю наступне.

Так, відповідно до ч. 1, 3, 4 ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

З дня повідомлення особі про підозру досудове розслідування повинно бути закінчене:

1) протягом сімдесяти двох годин - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку або затримання особи в порядку, передбаченому частиною четвертою статті 298-2 цього Кодексу;

2) протягом двадцяти діб - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у випадках, якщо підозрюваний не визнає вину або необхідності проведення додаткових слідчих (розшукових) дій, або вчинення кримінального проступку неповнолітнім;

3) протягом одного місяця - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку, якщо особою заявлено клопотання про проведення експертизи у випадку, передбаченому частиною другою статті 298-4 цього Кодексу;

4) протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.

Строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати:

1) одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у випадках, передбачених пунктами 1 і 2 частини третьої цієї статті;

2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні нетяжкого злочину;

3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Відповідно до ч. 3 ст. 294 КПК України, якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 2 абзацу третього частини першої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строків, встановлених пунктами 2 та 3 частини другої статті 219 цього Кодексу: 1) до трьох місяців - керівником місцевої прокуратури, заступником Генерального прокурора; 2) до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником регіональної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора; 3) до дванадцяти місяців - слідчим суддею, за клопотанням слідчого, погодженим з Генеральним прокурором чи його заступниками.

Встановлено, що слідчим відділом ІНФОРМАЦІЯ_8 здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22025090000000020 від 17.02.2025 за підозрою ОСОБА_5 , ОСОБА_6 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України.

У вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України, підозрюються:

- ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , уродженка м. Дніпро, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , громадянка України;

- ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , уродженець м. Вінниця, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , громадянин України.

07 січня 2025 року ОСОБА_5 в порядку п. 3 ч. 1 ст. 276, ч. 1 ст. 278 КПК України повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України.

Того ж дня, підозрювану ОСОБА_5 затримано в порядку п. 6 ч. 1 ст. 615 КПК України.

Причетність ОСОБА_5 до вчинення інкримінованого злочину підтверджується: протоколами оглядів профілю « ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ОСОБА_5 )» (гіперпосилання: ІНФОРМАЦІЯ_1 в соціальній мережі «TikTok», в яких зафіксовано факт поширення ОСОБА_5 відеозаписів з публічними закликами до військовослужбовців ЗСУ та інших військових формувань на тимчасове невиконання завдань командування, припинення стримування та відсічі збройної агресії російської федерації шляхом одностороннього зупинення бойових дій з російською федерацією, що призводить до підриву морально-психологічного стану та бойового духу ЗСУ і інших військових формувань, які приймають участь у заходах з оборони України від збройної агресії російської федерації; протоколами за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій та протоколами оглядів додатків до протоколів НСРД, якими підтверджено факт отримання ОСОБА_5 завдання на поширення в соціальній мережі «TikTok», з використанням функції «репост», відеозаписів користувача « ОСОБА_15 (ІНФОРМАЦІЯ_10)» (гіперпосилання: ІНФОРМАЦІЯ_3 висновком за результатами проведення судово-лінгвістичної семантико-текстуальної експертизи мовлення відеозаписів, поширених ОСОБА_5 з використанням профілю « ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ОСОБА_5 )» (гіперпосилання: ІНФОРМАЦІЯ_1 в соціальній мережі «TikTok»;

протоколом обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , та протоколами оглядів речей і документів; допитами свідків, відповідями на доручення слідчого, відповідями на запити та іншими матеріалами кримінального провадження в їх сукупності.

17 лютого 2025 року постановою прокурора відділу Івано-Франківської обласної прокуратури ОСОБА_3 матеріали стосовно підозрюваної ОСОБА_5 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України, виділено з кримінального провадження № 22022090000000003 в кримінальне провадження № 22025090000000020.

26 лютого 2025 року ОСОБА_6 в порядку п. 3 ч. 1 ст. 276, ч. 1 ст. 278 КПК України повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України.

Того ж дня, підозрюваного ОСОБА_6 затримано в порядку

п. 6 ч. 1 ст. 615 КПК України.

Причетність ОСОБА_6 до вчинення інкримінованого злочину підтверджується:

протоколами оглядів профілю « ІНФОРМАЦІЯ_5 ( ОСОБА_6 )» (гіперпосилання: ІНФОРМАЦІЯ_5 в соціальній мережі «TikTok», в яких зафіксовано факт поширення ОСОБА_6 відеозаписів з публічними закликами до військовослужбовців ЗСУ та інших військових формувань на тимчасове невиконання завдань командування, припинення стримування та відсічі збройної агресії російської федерації шляхом одностороннього зупинення бойових дій з російською федерацією, що призводить до підриву морально-психологічного стану та бойового духу ЗСУ і інших військових формувань, які приймають участь у заходах з оборони України від збройної агресії російської федерації; протоколами за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій та протоколами оглядів додатків до протоколів НСРД, якими підтверджено факт отримання ОСОБА_6 завдання на поширення в соціальній мережі «TikTok», з використанням функції «репост», відеозаписів користувача « ОСОБА_15 (ІНФОРМАЦІЯ_10)» (гіперпосилання: ІНФОРМАЦІЯ_3 та поширення ним вказаних відеозаписів з використанням профілю « ІНФОРМАЦІЯ_11 ( ОСОБА_6 )» (гіперпосилання: ІНФОРМАЦІЯ_5 висновком за результатами проведення судово-лінгвістичної семантико-текстуальної експертизи мовлення відеозаписів, поширених ОСОБА_6 з використанням профілю « ІНФОРМАЦІЯ_5 ( ОСОБА_6 )» (гіперпосилання: ІНФОРМАЦІЯ_5 в соціальній мережі «TikTok»; протоколами обшуків території, приміщень, будівель, споруд розташованих на земельних ділянках з кадастровими номерами: 8000000000:90:115:0003, 8000000000:90:115:0004, 8000000000:90:115:0075 (адреса: АДРЕСА_3 ), та квартири за адресою: АДРЕСА_2 ;

допитами свідків, відповідями на доручення слідчого, відповідями на запити та іншими матеріалами кримінального провадження в їх сукупності.

Прокурором в судовому засіданні доведено, що для здійснення вищевказаних процесуальних та слідчих дій, а саме необхідністю проведення значної кількості слідчих (розшукових) та процесуальних дій, тривалим проведенням експертними установами судових експертиз та іншого, необхідний додатковий термін необхідний для встановлення істини у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 3 ст. 294 КПК України, якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 4 частини третьої статті 219 цього Кодексу, такий строк може бути продовжений у межах строків, встановлених пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу.

Враховуючи конкретні обставини кримінального провадження, також те, що строк досудового розслідування закінчується 07.03.2025, а провести вищевказані процесуальні та слідчі дії у передбачений законом строк не надається за можливе з об`єктивних причин, слідчий суддя приходить до висновку про обґрунтованість клопотання слідчого та наявність підстав для задоволення клопотання.

На підставі викладеного та керуючись ст. 110, 219, 294, 295, 295-1, 376 КПК України, слідчий суддя,-

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання - задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22025090000000020 від 17.02.2025 за підозрою ОСОБА_5 , ОСОБА_6 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України, до шести місяців, а саме до 07 липня 2025 року.

Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого та прокурора у кримінальному провадженні.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали виготовлено та підписано 27.02.2025.

Слідчий суддя ОСОБА_19

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення27.02.2025
Оприлюднено03.03.2025
Номер документу125462645
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування

Судовий реєстр по справі —344/3494/25

Ухвала від 27.02.2025

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Атаманюк Б. М.

Ухвала від 27.02.2025

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Атаманюк Б. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні