ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
27 лютого 2025 р. м. Чернівці Справа № 600/815/25-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Брезіна Т.М., розглянувши матеріали позову Товариства з обмеженою відповідальністю "ЧЕРНІВЦІ ПОЛІХІМБУД" до Головного управління Держгеокадастру у Одеській області про визнання протиправною та скасування рішення,-
в с т а н о в и в:
В поданому до суду адміністративному позові позивач просить суд винести рішення, яким визнати незаконною та скасувати державну реєстрацію в Державному земельному кадастрі земельної ділянки з кадастровим номером 7310136600:26:002:0133 розташованої за адресою: м. Чернівці, Севастопольська, 36-Ї, площею 0,4563 га.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що її слід залишити без руху, з наступних підстав.
Відповідно до п. 4 та п. 5 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно з ч. 2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
У прохальній частині позову позивач оскаржує державну реєстрацію в Державному земельному кадастрі земельної ділянки з кадастровим номером 7310136600:26:002:0133 розташованої за адресою: м. Чернівці, Севастопольська, 36-Ї, площею 0,4563 га. Водночас, вказана вимога є нечіткою, оскільки позивач не зазначає дату та номер рішення, яким здійснено оскаржувану державну реєстрацію.
У зв`язку із вказаним, позивачу необхідно викласти чіткі позовні вимоги із зазначенням реквізитів оскаржуваної державної реєстрації та сформувати відповідні вимоги про оскарження відповідного рішення, а не факту державної реєстрації, як помилково вказує позивач у прохальній частині позову.
Крім того, позивачем не додано до позову спірного рішення про державну реєстрацію в Державному земельному кадастрі земельної ділянки з кадастровим номером 7310136600:26:002:0133 розташованої за адресою: м. Чернівці, Севастопольська, 36-Ї, площею 0,4563 га.
Також, відповідно до п. 5 ч.1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
За правилами ч. 1 ст.122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно з ч. 2 ст. 122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Суд звертає увагу, що предметом спору є оскарження державної реєстрації земельної ділянки, яка оформлюється у формі рішення та яке відповідно і повинно бути предметом оскарження у спірних правовідносинах. Отже, шестимісячний строк звернення до суду з даним позовом повинен обраховуватись з дати, коли позивач дізнався або повинен був дізнатись про порушення своїх прав відповідним рішенням державного реєстратора. Однак, в матеріалах справи відсутня інформація та докази щодо дати, коли позивач дізнався про порушення своїх прав та інтересів, що унеможливлює визначити дату початку перебігу шестимісячного строку та перевірити дотримання позивачем строку звернення до суду зданим позовом.
Щодо доводів позивача про поважність причин пропущення строку звернення до суду з даним позовом, з підстав несвоєчасного інформування органом місцевого самоврядування про прийняття Чернівецькою міською радою рішення №1623 від 25.01.2024 р., суд вважає безпідставним, оскільки вказане рішення не є предметом спору, а також у тексті вказаного рішення відсутня інформація щодо оскаржуваної державної реєстрації земельної ділянки з кадастровим номером 7310136600:26:002:0133. Крім того, суд звертає увагу, що рішення Чернівецької міської ради рішення №1623 від 25.01.2024 р. оприлюднене 08.02.2024 р., що спростовує доводи позивача про несвоєчасне інформування органом місцевого самоврядування про прийняття вказаного рішення. Таким чином, позивачем не надано суду належні доводи та докази поважності причин пропущення строку звернення до суду з даним позовом.
Вказані недоліки позовної заяви унеможливлюють подальший розгляд справи, оскільки позивачем не дотримано вимог ст. 160 та ст. 161 КАС України. Тому в суду є достатньо підстав для залишення заяви без руху та надання строку для усунення недоліків, у встановлений судом строк.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В разі невиконання вимог ухвали і не усунення недоліків у вказаний строк позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута особі, яка її подала на підставі пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
У зв`язку з цим, для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно:
- викласти чіткі позовні вимоги із зазначенням реквізитів оскаржуваної державної реєстрації та сформувати позовну вимогу відповідно до предмету спору, а саме про оскарження відповідного рішення про державну реєстрацію;
- надати копію спірного рішення про державну реєстрацію в Державному земельному кадастрі земельної ділянки з кадастровим номером 7310136600:26:002:0133 розташованої за адресою: м. Чернівці, Севастопольська, 36-Ї, площею 0,4563 га;
- надати обґрунтування та докази щодо поважності причин пропущення шестимісячного строку звернення до суду з даним позовом.
На підставі наведеного та керуючись статтями 122, 123, 161, 169, 241, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - п`ять днів з моменту отримання даної ухвали шляхом приведення позовної заяви у відповідності до вимог, встановлених статтею 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.М. Брезіна
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.02.2025 |
Оприлюднено | 03.03.2025 |
Номер документу | 125478321 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері землеустрою; державної експертизи землевпорядної документації; регулювання земельних відносин, з них з питань здійснення публічно-владних управлінських функцій з розпорядження земельними ділянками |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Брезіна Тетяна Миколаївна
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Брезіна Тетяна Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні