КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 757/43162/23-ц Головуючий у 1 інстанції: Литвинова І.В.
Провадження №22-ц/824/6315/2025 Суддя-доповідач: Гаращенко Д.Р.
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
24 лютого 2025 року м. Київ
Київський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Гаращенка Д.Р., розглянувши матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Цифро-рум» на ухвалу Печерського районного суду м. Києва від 17 грудня 2024 року про забезпечення позову в справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Цифро-рум», приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Метелиці Олександра Олександровича, третя особа Галфіна Бізнес ЛТД про витребування майна з чужого незаконного володіння, -
ВСТАНОВИВ:
У вересні 2023 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Цифро-рум», приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Метелиці Олександра Олександровича про витребування майна з чужого незаконного володіння.
Ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 17 грудня 2024 року клопотання представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про забезпечення позову задоволено.
Накладено арешт на належне Товариству з обмеженою відповідальністю «Цифро-Рум» наступне нерухоме майно:
- земельну ділянку загальною площею 0,05 га, кадастровий номер: 8000000000:82:185:0163, реєстраційний номер нерухомого майна 1387329380000, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 .
- земельну ділянку загальною площею 0,05 га, кадастровий номер: 8000000000:82:185:0164, реєстраційний номер нерухомого майна 1387357080000, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 .
Заборонено будь-яким державним реєстраторам прав на нерухоме майно в розумінні Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», а також будь-яким іншим особам, уповноваженим на виконання функцій державних реєстраторів, будь-яким суб`єктам державної реєстрації прав та нотаріусам вчиняти будь-які дії, пов`язані з державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно, власником якого є Товариство з обмеженою відповідальністю «Цифро-Рум» (код ЄДРПОУ 39187253), а саме земельні ділянки загальною площею 0,05 га, кадастровий номер: 8000000000:82:185:0163, реєстраційний номер нерухомого майна 1387329380000 та кадастровий номер: 8000000000:82:185:0164, реєстраційний номер нерухомого майна 1387357080000, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , в тому числі приймати рішення про державну реєстрацію прав та обтяжень, здійснювати будь-яку державну реєстрацію змін стосовно вказаних об`єктів та вносити будь-які записи про такі зміни до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень на ці земельні ділянки.
Не погоджуючись з ухвалою суду першої інстанції, 02 січня 2025 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Цифро-рум» подало через підсистему «Електронний суд» апеляційну скаргу.
Апеляційна скарга не відповідає вимогам п. 3 ч. 4 ст. 356 ЦПК України, оскільки до апеляційної скарги не долучено документ про сплату судового збору або документ, що підтверджує підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду апеляційної скарги на судові рішення справляється судовий збір.
Перелік заяв і скарг, за подання яких не справляється судовий збір, наведений у частині другій статті 3 Закону України «Про судовий збір».
Підпунктом 9 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначені ставки судового збору за подання апеляційної і касаційної скарг юридичною, фізичною-особою підприємцем та фізичною особами на ухвалу суду.
Положення зазначеної норми застосовуються при поданні апеляційних і касаційних скарг на всі без винятку ухвали суду, які підлягають оскарженню, незалежно від того, чи передбачено Законом України «Про судовий збір» справляння судового збору за подання таких заяв, за результатами розгляду яких виносяться відповідні ухвали.
Відповідно до підпункту 9 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір».
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону судовий збір за подання апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду справляється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За приписами Закону України «Про судовий збір» при поданні апелянтом (відповідачем) у 2025 році апеляційної скарги на ухвалу суду підлягає сплаті судовий збір в сумі 605,6 грн.
Водночас, відповідно до частини 3 статті 4 Закону України «Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Розмір судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу суду у даній справі становить 484,5 грн.
Звертаючись до суду з апеляційною скаргою, Товариство з обмеженою відповідальністю «Цифро-рум» не надало доказів сплати судового збору.
Оскільки апелянт не долучив до апеляційної скарги докази сплати судового збору, то йому необхідно сплатити судовий збір у розмірі 484,5 грн. на реквізити Київського апеляційного суду(отримувач коштів: ГУК у м.Києві/Соломян.р-н 22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: №UA548999980313101206080026010; код класифікації доходів бюджету: 22030101; призначення платежу: *;101; (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб, реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), на рішення від (дата оскаржуваного рішення), по справі (номер справи), Київський апеляційний суд).
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст. 356 ЦПК України, застосовуються положення ст.185 ЦПК України.
Згідно з ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху із зазначенням недоліків позовної заяви, способом і строком їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведене вище, оскільки апелянт не сплатив судовий збір, апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати апелянту строк для усунення виявлених судом недоліків.
Керуючись ст.ст.185, 357 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Цифро-рум» на ухвалу Печерського районного суду м. Києва від 17 грудня 2024 року про забезпечення позову залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання ухвали шляхом надання суду апеляційної інстанції оригіналу квитанції про сплату судового збору в розмірі 484,5 грн. на реквізити Київського апеляційного суду (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/Соломян.р-н 22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: №UA548999980313101206080026010; код класифікації доходів бюджету: 22030101; призначення платежу: *;101; (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб, реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), на рішення від (дата оскаржуваного рішення), по справі (номер справи), Київський апеляційний суд).
Роз`яснити, що у випадку не усунення у встановлений термін недоліків апеляційна скарга буде вважатись неподаною та повернута особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Суддя Д.Р. Гаращенко
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.02.2025 |
Оприлюднено | 03.03.2025 |
Номер документу | 125478684 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів купівлі-продажу |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Гаращенко Дмитро Русланович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні