Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/1488/25
Номер провадження 1-кс/711/436/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 лютого 2025 року м.Черкаси
Слідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні скаргу директора ТОВ «Компанія Креатив Імоті» ОСОБА_3 на бездіяльність старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_4 , -
В С Т А Н О В И В :
24.02.2025 директор ТОВ «Компанія Креатив Імоті» ОСОБА_5 , звернувся до слідчого судді Придніпровського районного суду м. Черкаси із скаргою на бездіяльність старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_4 , щодо нерозгляду у строк зазначений у ст.220 КПК України клопотання від 29.01.2025, яке направлене 29.01.2025 про проведення огляду речового доказу.
В обґрунтування скарги зазначено, що старшим слідчим відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Черкаській області капітаном поліції ОСОБА_6 здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42012250010000027 від 29.12.2012, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.190 КК України.
ТОВ «Компанія Креатив Імоті» є власником торгівельного комплексу загальною площею 8979,6 кв.м, що знаходиться за адресою: м. Черкаси, вул. Гагаріна, 55/1.
Даний торгівельний комплекс був визнаний речовим доказом у кримінальному провадженні №42012250010000027.
Ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 07.06.2021 у справі №757/30063/21-к в рамках кримінального провадження №42012250010000027 накладено арешт на торговий комплекс ТОВ «КОМПАНІЯ КРЕАТИВ ІМОТІ», загальною площею 8979,6 кв.м, що знаходиться за адресою: м. Черкаси, вул. Гагаріна, 55/1 )без обмеження власника користуватись цим майном).
Після цього, відповідно до ч.1, 6 ст.100 КПК України слідчий мав право передати даний речовий доказ на відповідальне зберігання або власнику ТОВ «Компанія Креатив Імоті», або за рішенням суду в АРМА.
Всупереч даному судовому рішенню, та в порушення ст.100 КПК України, 14.09.2021 слідчим СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_7 було винесено постанову про передачу торгового комплексу, який належить ТОВ «Компанія Креатив Імоті» та розташований за адресою: м. Черкаси, вул. Гагаріна, 55/1, потерпілому ОСОБА_8 на відповідальне зберігання.
В подальшому, начальник відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_9 своєю постановою від 23.06.2022 дозволив потерпілому експлуатацію торгового комплексу відповідно до його цільового призначення та з цією метою дозволив укладати договори з комунальними підприємствами, що здійснюють постачання комунальних послуг.
Отже, в рамках кримінального провадження було обмежено права ТОВ «Компанія Креатив Імоті» на розпорядження та користування своїм майном.
27.06.2022 ОСОБА_8 уклав з ТОВ «ДЕЛІКАТ РИТЕЙЛ» договір про надання послуг з утримання нежитлового приміщення та прилеглої території, відповідно до якого ОСОБА_8 передав ТОВ «ДЕЛІКАТ РИТЕЙЛ» право експлуатувати частину нежитлового приміщення першого поверху Торговельного комплексу А-2, загальною площею 2539,27 кв.м, за адресою: АДРЕСА_1 , за цільовим призначенням, тобто розмістити об`єкт роздрібної торгівлі (супермаркет «Делікат» чи інший).
Також в торгівельному комплексі незаконно розмістили свої магазини ФОП ОСОБА_10 , ФОП ОСОБА_11 , ФОП ОСОБА_12 , ФОП ОСОБА_13 , ФОП ОСОБА_14 , ФОП ОСОБА_15 , та інші невстановлені особи.
Внаслідок даних протиправних дій та неналежного зберігання речового доказу, відбулось його пошкодження.
25.10.2024 року слідчим слідчого управління Головного управління Національної поліції в Черкаській області було винесено постанову про закриття кримінального провадження №42012250010000027 на підставі п.2 ч.1 ст.284 КПК України.
29.01.2025 ТОВ «Компанія Креатив Імоті» направило старшому слідчому слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_16 клопотання в порядку ст.220 КПК України, в якому просило провести огляд речового доказу торгового комплексу, який належить ТОВ «Компанія Креатив Імоті» розташованого за адресою: м. Черкаси, вул. Гагаріна, 55/1, на предмет його неналежного збереження ОСОБА_8 ; вчинити дії по припиненню незаконного використання речового доказу, переліченими в клопотанні особами; встановити осіб, які протиправно використовують речовий доказ, та вчиняють незаконні дії щодо майна на яке накладено арешт, та притягнути їх до відповідальності за ст.388 КК України; скасувати постанову про передачу речового доказу на відповідальне зберігання ОСОБА_8 ; передати власнику - ТОВ «Компанія Креатив Імоті», на відповідальне зберігання торговий комплекс, розташований за адресою: м. Черкаси, вул. Гагаріна, 55/1.
Згідно трекінгу відправлення, дане клопотання було отримано 13.02.2025.
Станом на день подання скарги клопотання не розглянуто, у зв`язку з чим вважає, що слідчим в рамках кримінального провадження №42012250010000027 допущено протиправну бездіяльність та порушено вимоги ст.220 КПК України.
У зв`язку з чим, вважає, що слідчий вчинив бездіяльність при не розгляді клопотання від 29.01.2025, направленого 29.01.2025 Товариством з обмеженою відповідальністю «Компанія Креатив Імоті».
Оскільки клопотання було отримано 13.02.2025 триденний строк його розгляду закінчився 16.02.2025. Тобто, строк оскарження бездіяльності слідчого щодо не розгляду ним клопотання, яке він отримав 13.02.2025 обчислюється з 17.02.2025 по 27.02.2025.
На підставівищевикладеногодиректор ТОВ «Компанія Креатив Імоті» ОСОБА_17 просив слідчого суддю визнати бездіяльність старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_16 у кримінальному провадженні №42012250010000027, щодо не розгляду у строк зазначений у ст.220 КПК України клопотання від 29.01.2025, направленого 29.01.2025 ТОВ «Компанія Креатив Імоті» про проведення огляду речового доказу торгового комплексу, який належить ТОВ «Компанія Креатив Імоті», розташованого за адресою: м. Черкаси, вул. Гагаріна, 55/1, на предмет його неналежного збереження ОСОБА_8 ; вчинення дії по припиненню незаконного використання речового доказу; встановлення осіб, які протиправно використовують речовий доказ, та вчиняють незаконні дії щодо майна на яке накладено арешт, та притягнення їх до відповідальності за ст.388 КК України; скасування постанови про передачу речового доказу на відповідальне зберігання ОСОБА_8 ; передачі власнику - ТОВ «Компанія Креатив Імоті», на відповідальне зберігання торговий комплекс, розташований за адресою: м. Черкаси, вул. Гагаріна, 55/1.
Зобов`язати старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_16 розглянути клопотання від 29.01.2025, направлене 29.01.2025 ТОВ «Компанія Креатив Імоті» у кримінальному провадженні №42012250010000027 про проведенняогляду речовогодоказу торгового комплексу,який належитьТОВ «КомпаніяКреатив Імоті»,розташованого заадресою:м.Черкаси,вул.Гагаріна,55/1,на предметйого неналежногозбереження ОСОБА_8 ;вчинення діїпо припиненню незаконного використання речового доказу; встановлення осіб, які протиправно використовують речовий доказ, та вчиняють незаконні дії щодо майна на яке накладено арешт, та притягнення їх до відповідальності за ст.388 КК України; скасування постанови про передачу речового доказу на відповідальне зберігання ОСОБА_8 ; передачі власнику - ТОВ «Компанія Креатив Імоті», на відповідальне зберігання торговий комплекс, розташований за адресою: м. Черкаси, вул. Гагаріна, 55/1.
В судове засідання директор ТОВ «Компанія Креатив Імоті» ОСОБА_17 не з`явився. Пунктом третім прохальної частини скарги просив розглянути скаргу без його участі.
Від старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_16 надійшла заява про розгляд скарги директора ТОВ «Компанія Креатив Імоті» без йогоучасті,просив відмовитив задоволенніскарги,у зв`язкуіз розглядомклопотання устрок передбаченийст.220КПК України.При цьомудо заявидолучив копію клопотання директора ТОВ «Компанія Креатив Імоті» ОСОБА_3 від 29.01.2025, постанову про відмову в задоволенні клопотання від 05.02.2025, супровідний лист № 28243-2025 від 06.02.2025, резолюцію від 03.02.2025, копію конверту з трекінгом за № 02226000227282 від 29.01.2025.
Положеннями ч.4 ст.107 КПК України визначено, що у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
За вказаних обставин, слідчий суддя вважає за можливе розгляд скарги проводити у відсутність учасників справи та без фіксування судового процесу технічними засобами.
Дослідивши матеріали скаргидиректора ТОВ «Компанія Креатив Імоті» ОСОБА_3 , документи надані слідчим ОСОБА_16 , слідчий суддя дійшов до наступних висновків.
Згідно з вимогами ст.220 КПК України, клопотання сторони захисту, потерпілого і його представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, про виконання будь-яких процесуальних дій слідчий, прокурор зобов`язані розглянути в строк не більше трьох днів з моменту подання і задовольнити їх за наявності відповідних підстав. Про результати розгляду клопотань повідомляється особа, яка заявила клопотання. Про повну або часткову відмову в задоволенні клопотання виноситься постанова, копія якої вручається особі, яка заявила клопотання, а у разі неможливості вручення з об`єктивних причин надсилається їй.
Відповідно до положень п.1 ч.1 ст.303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені, зокрема, бездіяльність слідчого у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування
Згідно з п.18 ст.3 КПК України слідчий суддя - суддя суду першої інстанції, до повноважень якого належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.
В судовому засіданні встановлено, що 29.01.2025 директором ТОВ «Компанія Креатив Імоті» ОСОБА_18 до Головного управління Національної поліції в Черкаській області направлено клопотання від 29.01.2025 в порядку ст.220 КПК України.
Також встановлено, що клопотання директора ТОВ «Компанія Креатив Імоті» ОСОБА_3 від 29.01.2025 подане в порядку ст.220 КПК України отримано ГУНП в Черкаській області 03.02.2025 вх.8804, що підтверджується також копією конверту доданого старшим слідчим ОСОБА_16 з кодом № 02226 0002 7282 «Укрпошти».
В свою чергу вказане клопотання було отримано старшим слідчим СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_16 03.02.2025, що підтверджується листом № 8804/1-38185 від 03.02.2025 (233242).
В подальшому, старшим слідчим відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_16 , 05.02.2025 винесено постанову, якою відмовлено у задоволенні клопотання директора ТОВ «Компанія Креатив Імоті» ОСОБА_3 від 29.01.2025 в кримінальному провадженні №42012250010000027 від 29.12.2012, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.190 КК України.
Відповідно до супровідного листа №28243-2025 від 06.02.2025 директора ТОВ «Компанія Креатив Імоті» ОСОБА_19 було повідомлено про результати розгляду клопотання від 29.01.2025, а також запропоновано можливість отримати копію постанови про відмову у задоволенні клопотання за адресою: м. Черкаси, вул. Благовісна, 115/1, каб. 6.
За таких обставин, слідчий суддя не вбачає бездіяльності старшого слідчого СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_16 , оскільки клопотання директора ТОВ «Компанія Креатив Імоті» ОСОБА_3 від 29.01.2025в порядку ст.220 КПК України розглянуто та про результати розгляду повідомлено останнього.
Враховуючи звернення із скаргою на відсутність розгляду клопотання в законодавчо встановлений термін, доводи та мотиви необхідності задоволення клопотання ініціатора слідчим суддею не перевірялися, так як їм надана оцінка слідчим в межах досудового розслідування, а тому не може бути предметом розгляду в даному провадженні.
Доводи, наведені слідчим в письмовому вигляді підтверджують фактичне отримання клопотання, його опрацювання та надання відповіді ініціатоору директору ТОВ «Компанія Креатив Імоті» ОСОБА_20 .
Згідно з вимогами ч.1 та ч.2 ст.307 КПК України, за результатами розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора постановляється ухвала згідно з правилами цього Кодексу. Ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про: 1) скасування рішення слідчого чи прокурора; 2) зобов`язання припинити дію; 3) зобов`язання вчинити певну дію; 4) відмову у задоволенні скарги.
З урахуванням вищевикладених обставин, скарга директора ТОВ «Компанія Креатив Імоті» ОСОБА_3 до задоволення не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40, 220, 303, 306, 307, 309 КПК України, слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні скарги директора ТОВ «Компанія Креатив Імоті» ОСОБА_3 на бездіяльність старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_4 - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Придніпровський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 26.02.2025 |
Оприлюднено | 03.03.2025 |
Номер документу | 125492948 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора |
Кримінальне
Придніпровський районний суд м.Черкас
Піковський В. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні