Справа № 287/2163/20
провадження 2/287/28/25
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 лютого 2025 року м. Олевськ
Суддя Олевського районного суду Житомирської області Русин М.Г., розглянувши позовну заяву Управління Державного агентства рибного господарства у м. Києві та Київській області до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні позивача Толокунівська сільська рада Вишгородського району Київської області, про відшкодування шкоди, завданої внаслідок порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення водних біоресурсів,
ВСТАНОВИВ:
09.12.2020 року Управління Державного агентства рибного господарства у м. Києві та Київській області звернулося до суду із позовом до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, завданої внаслідок порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення водних біоресурсів у розмірі 1054,00 грн. та понесених судових витрат.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями 31.05.2022 року справа розподілена судді Кононихіній Н.Ю.
07.09.2022 року ухвалою суду відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
На підставі рішення Вищоїради правосуддя від 23.03.2023року №246/0/15-23 ОСОБА_2 звільнено зпосади судді увідставку.
Згідно з протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями 17.01.2025 року справа передана судді Русину М.Г.
Суд зазначає, що за загальними правилами здійснення судочинства незмінність складу суду при проведенні судового розгляду полягає в тому, що справа від початку і до кінця повинна бути розглянута одним і тим же складом суду. Якщо хто-небудь із суддів позбавляється можливості продовжувати участь у судовому засіданні, то він замінюється іншим суддею, і розгляд починається спочатку. Ця загальна умова забезпечує безпосередність дослідження суддею доказів, що містяться у справі, та дозволяє повно та об`єктивно врахувати всі обставини справи і прийняти справедливе, законне та обґрунтоване судове рішення.
Згідно ч. 12 ст. 33 ЦПК України у разі зміни складу суду на стадії підготовчого провадження розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. У разі зміни складу суду на стадії розгляду справи по суті суд повторно розпочинає розгляд справи по суті, крім випадку, коли суд ухвалить рішення про повторне проведення підготовчого провадження.
На запит Олевського районного суду Житомирської області надійшла інформація із Білокоровицької сільської ради Житомирської області стосовно зареєстрованого місця проживання відповідача по справі ОСОБА_1 .
Встановлено, що справа відповідно до вимог ст.ст. 27, 28 ЦПК України підсудна Олевському районному суду Житомирської області
При відкритті провадження по справі суд також перевіряє дотримання позивачем вимог ст. ст.175,177 ЦПК України.
Позовна заява подана та оформлена з дотриманням вимог ст. ст.175,177 ЦПК України.
Підстави, передбачені ст. ст.185,186 ЦПК України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або для відмови у відкритті провадження у цивільній справі, судом не встановлені.
Також, у позовній заяві представником позивача заявлено клопотання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Згідно з ч. 2ст. 19 ЦПК Україницивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 274 ЦПК Україниу порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
П. 1 ч. 6ст. 19 ЦПК Українипередбачено, що справи, у яких ціна позову не перевищує тридцяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб є малозначними.
Відповідно до положень ч. 3ст. 274 ЦПК Українипри вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно з ч. 5ст. 279 ЦПК Українисуд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Враховуючи наведене, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Керуючись ст.ст.19,27,187,190,191,260,261,278,279,351-354 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву до свого провадження та призначити ролзгляд у цивільній справі за позовом Управління Державного агентства рибного господарства у м. Києві та Київській області, місцезнаходження: 04053, м. Київ, вул. Тургенєвська, буд. 82А, до ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні позивача Толокунівська сільська рада Вишгородського району Київської області, місцезнаходження: 07323, с. Толокунь, вул. Набережна, буд. 1, Вишгородського району, Київської області, про відшкодування шкоди, завданої внаслідок порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення водних біоресурсів.
Клопотання представника позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження задоволити.
Розглядати справу за правиламиспрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Призначити розгляд справи на 12 год. 00 хв. 29 травня 2025 року.
Визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченням проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. Якщо відповідач не подасть у встановлений судом строк такі заперечення, він має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустив строк з поважних причин.
Розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Встановити строк для подання відповідачем відзиву на позов протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву. Позивач має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідач заперечення протягом п`яти днів з дня їх отримання.
Відповідно до статей181,187,192 ЦПК Українивизначити третій особі, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, п`ятнадцятиденний строк із дня вручення цієї ухвали, для надання пояснень щодо аргументів і міркувань на підтримку або заперечення проти позову, які мають відповідати правилам, встановленим частинами третьою - шостоюстатті 178 ЦПК України.
Можливість отримати інформацію щодо справи, що розглядається, учасники справи мають на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет. Веб-адреса сторінки:https://ol.zt.court.gov.ua
Ухвала оскарженню не підлягає.
С Суддя: М. Г. Русин
Суд | Олевський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 26.02.2025 |
Оприлюднено | 03.03.2025 |
Номер документу | 125500270 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища |
Цивільне
Олевський районний суд Житомирської області
Русин М. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні