Рішення
від 27.02.2025 по справі 522/19402/24
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 522/1940/24

Провадження № 2/522/2219/25

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 лютого 2025 року Приморський районний суд м. Одеси у складі:

головуючого судді Абухін Р.Д.,

з участю секретаря судового засідання Кріцької Д.Є.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні у м. Одесі цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Керуюча компанія «Морська симфонія» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надання житлово-комунальних послуг,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Приморського районного суду м. Одеси з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надання житлово-комунальних послуг, з врахуванням встановленого індексу інфляції

Позовні вимоги мотивовані тим, що 27.07.2017 між сторонами укладено договір про надання послуг з управління комплексом. Відповідач є користувачем апартаментів з будіельним номером № 0610 на 6-му поверсі 1-й пускового комплексу на 8-й станції В.Фонтану у АДРЕСА_1 . в комплексі, що обслуговує позивач. У зв`язку з тим, що відповідач здійснював платежі не у повному обсязі. Також позивач нараховує по ст.625 ЦК України за весь період заборгованості, інфляційні витрати та 3 % річних.

Ухвалою від 07.11.2024 провадження у справі було відкрите, справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з призначенням судового засідання.

Учасники чправи в судове звсідання не з`явились.

Представник позивача звернувся до суду з заявою по розгляд справи за відсутності представника позивача.

У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснюється.

Суд, у зв`язку з неявкою відповідача та неповідомленням про поважність причин такої неявки в судове засідання, ненаданням відповідачем відзиву на позов, за відсутності заперечень представника позивача, ухвалив слухати справу у відсутності відповідача, згідно ст.ст. 280-281 ЦПК України, в заочному порядку на підставі наявних у справі доказів.

Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, приходить до наступних висновків.

Статтями 12,81 ЦПК України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідно до ст.13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Розглядаючи позов, суд має встановити фактичні обставини справи виходячи з фактичних правовідносин сторін, але в межах заявлених вимог.

Судом встановлено, що 27 липня 2017 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Терракс» ЛТД та ОСОБА_1 було укладено договір купівлі продажу майнових прав № 0610/20Т.

Відповідно договору № 0610/20Т забудовник зобов`язується передати у власність Покупця, а Покупець зобов`язується прийняти у власність майнові права на об`єкт нерухомості а саме апартаменти загальною площею 108,3 м2 за будівельним № 0610 на 6 поверсі 1-й пускового комплексу завершеного будівництва 20-ти поверхового корпусу з прибудованим багаторівневим гаражем відкритого типу сімейно-оздоровчого комплексу на 8-й станції В.Фонтану в АДРЕСА_1 .

24 січня 2018 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Терракс» ЛТД та ОСОБА_1 було укладено Договір про внесення змін до Договору № 0610/20Т від 24 липня 2017 року «Про купівлю-продаж майнових прав» відповідно якої забудовник зобов`язується передати у власність Покупця, а Покупець зобов`язується прийняти у власність майнові права на об`єкт нерухомості а саме апартаменти № 0610 на 6 поверсі 1-й пускового комплексу завершеного будівництва 20-ти поверхового корпусу з прибудованим багаторівневим гаражем відкритого типу сімейно-оздоровчого комплексу на 8-й станції В.Фонтану в АДРЕСА_1 .

Згідно до п. 2.6 Договору № 0610/20Т від 24 липня 2017 року після оформлення права власності на апартаменти, Покупець зобов`язаний укласти договори на надання комунальних послуг та про надання послу з управління комплексом протягом 30 календарних днів з дня реєстрації прав власності на апартамети.

Позивач відповідно до Угоди від 09 листопада 2018 року «Про визначення Управителя та передачу об`єкта», укладеного між Позивачем та товариством з обмеженою відповідальністю «ТЕРРАКС» ЛТД, є управителем сімейно-оздоровчого комплексу, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 . Товариство з обмеженою відповідальністю «ТЕРРАКС» ЛТД є забудовником вказаного комплексу.

Сам комплекс являє собою завершений будівництвом 20-ти поверховий корпус з прибудованим багаторівневим гаражем відкритого типу на 8-й станції В. Фонтану в м. Одесі, що засвідчено Актом готовності Об`єкта до експлуатації від 26 жовтня 2018 р. та сертифікатом серії ІУ №163183130047 від 09.11.2018 р.

Відповідач є користувачем апартаментів № 0610а загальною площею 45,1 м2 у вказаному комплексі.

01 листопада 2024 року Позивачем було направлено повторний лист № 05 від 01 листопада 2024 року прохання заключити договір про надання послуг з управління комплексом. Додатком до листа додається Договір № 0610/1.

Керуючись нормами Закону України «Про житлово комунальні послуги» а саме абзацом 2 ч. 1 ст. 9 споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору.

За п. 1 Договору Управитель (Позивач) зобов`язується за винагороду надавати Споживачу (Відповідачу) послуги з управління комплексом, а Споживач зобов`язується оплачувати йому послуги з управління згідно з вимогами законодавства та умовами цього договору.

Згідно п. 11 Договору плата за послуги з управління та грошова компенсація (відшкодування) нараховуються Управителем до сплати Споживачем щомісяця до 10 числа місяця, наступного за звітним. Плата за послуги управління та грошова компенсація (відшкодування) сплачуються Споживачем на рахунок Управителя не пізніше15числа місяця,наступного зазвітним, на підставі рахунку Управителя. Рахунок на оплату послуг з управління та компенсації (відшкодування) Споживач отримує особисто від Управителя.

Відповідно до ст. 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Зобов`язання виникають з підстав, встановлених ст. 11 ЦК України, де визначено, що цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки.

Таким чином, між Позивачем та Відповідачем виникли правовідносини з надання послуг. Позивач надає послуги з управління комплексом (послуги з утримання комплексу, в т.ч. поточний ремонт майна комплексу загального користування; вивезення побутових відходів; охорона; забезпечення надання послуг водопостачання та водовідведення; електропостачання, користування земельною ділянкою, проїзду через парковку ТОВ «АРКАДІЯ-СІТІ», компенсація витрат з утримання котельної тощо), а Відповідач отримує вказані послуги.

Відповідач щомісяця отримував від Позивача рахунки на оплату послуг з управління комплексом, однак платежі здійснював не в повному обсязі, внаслідок чого утворився борг, який за період з березня 2019 року по червень 2024 р. складає 54 446,45 грн. (П`ятдесят чотири тисячі чотириста сорок шість гривень 45 копійок).

Розмір заборгованості зазначався також у кожному рахунку (Акті надання послуг).

Розмір заборгованості за спожиті послуги з управління комплексом наведений у додатку № 78 до позовної заяви.

Також статтею 625 Цивільного кодексу України передбачено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення.

У зв`язку з цим за прострочення оплати послуг з управлянні комплексом сума боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення складає 54446,45грн (П`ятдесят чотири тисячі чотириста сорок шість гривень 45 копійок, а розмір відсотків 1651,24грн (Одна тисяча шістсот п`ятдесят одна гривня 24 копійки (розрахунки додаються додатки № 79 та № 80).

Згідно ст. 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору, проте Відповідач порушив умови Договору.

Відповідно до ст. 525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

За бажанням споживача оплата житлово-комунальних послуг може здійснюватися шляхом внесення авансових платежів згідно з умовами договору про надання відповідних житлово-комунальних послуг.

Дієздатні особи, які проживають та/або зареєстровані у житлі споживача, користуються нарівні зі споживачем усіма житлово-комунальними послугами та несуть солідарну відповідальність за зобов`язаннями з оплати житлово-комунальних послуг.

Структура плати виконавцю комунальної послуги визначається згідно з договором про надання відповідної комунальної послуги, укладеним за вимогами цього Закону.

У ч.1 ст. 10 Закону вказано, що ціни (тарифи) на житлово-комунальні послуги встановлюються за домовленістю сторін, крім випадків, коли відповідно до закону ціни (тарифи) є регульованими. У такому разі ціни (тарифи) встановлюються уповноваженими законом державними органами або органами місцевого самоврядування відповідно до закону.

Згідно з положеннями статей 530, 612, 625 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк. Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у термін, встановлений договором або законом.

Відповідно до частин першої, другої статті 207 ЦК України правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами).

За змістом статей 626, 628 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Частиною першою статті 638 ЦК України встановлено, що істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

У статті 526 ЦК України передбачено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно ч.2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування (частина перша статті 77 ЦПК України). Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи (стаття 79 ЦПК України). Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування (частина перша статті 80 ЦПК України).

Враховуючи викладене, позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, відповідачем не спростований розмір заборгованості вказаний позивачем.

Відповідно до п. 1 ст. 133 Цивільного процесуального кодексу України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

Згідно ч. 1 ст. 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Пунктом 1 частини 2 статті 141 ЦПК України визначено, що інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються у разі задоволення позову - на відповідача.

При зверненні до суду з позовом позивач оплатив судовий збір у розмірі 3 028 грн, який підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.

Керуючись ст.ст. 1, 2, 5, 12, 30, 43, 76, 81, 84, 89, 95, 223, 235, 241, 258, 259, 263-265, 268, 354 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Керуюча компанія «Морська симфонія» про стягнення заборгованості за надання житлово-комунальних послугзадовольнити.

Стягнути з громадянки України ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 , виданий 29 липня 1997 року Київським РВ УМВС України в Одеській області, зареєстрована: АДРЕСА_2 на користь товариства з обмеженою відповідальністю «КЕРУЮЧА КОМПАНІЯ «МОРСЬКА СИМФОНІЯ», код ЄДРПОУ 41638513, місцезнаходження: 65062, м. Одеса, провул. Морехідний, 2/2, суму основного боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції у розмірі 54446,45грн (п`ятдесят чотири тисячі чотириста сорок шість гривень 45 копійок, а розмір відсотків 1651,24грн (одна тисяча шістсот п`ятдесят одна) гривня 24 копійки, а всього 56097,65 грн.

Стягнути з громадянки України ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 , виданий 29 липня 1997 року Київським РВ УМВС України в Одеській області, зареєстрована: АДРЕСА_2 на користь товариства з обмеженою відповідальністю «КЕРУЮЧА КОМПАНІЯ «МОРСЬКА СИМФОНІЯ», код ЄДРПОУ 41638513, місцезнаходження: 65062, м. Одеса, провул. Морехідний, 2/2 суму сплаченого судового збору у розмірі3 028 (три тисячі двадцять вісім) гривень.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Апеляційна скарга на заочне рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Заочне рішення суду набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Суддя Р.Д. Абухін

27.02.2025

СудПриморський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення27.02.2025
Оприлюднено03.03.2025
Номер документу125504899
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —522/19402/24

Рішення від 27.02.2025

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Абухін Р. Д.

Ухвала від 07.11.2024

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Абухін Р. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні