ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
25 листопада 2010 р.
Справа №2а-11936/10/4/0170
о 10:05
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Циганової Г.Ю. , при секретарі судового засідання Антоновій А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Білогірському районі АР Крим
до Білогірської районної друкарні
про стягнення 792,99 грн.
Суть спору: Управління Пенсійного фонду України в Білогірському районі АР Крим звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом до Білогірської районної друкарні про стягнення заборгованості у розмірі 792,99 грн.
Позов мотивовано наявністю у відповідача заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсії, призначеної на пільгових умовах.
Ухвалами суду від 27.10.2010 року відкрито провадження у справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.
Позивач направив до суду письмове клопотання про розгляд справи за відсутності його представника.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду відповідач повідомлений належним чином, причин неявки не повідомив.
Суд, на підставі ст. ст. 122, 128 КАС України, вважає можливим розглянути справу за відсутності представників сторін.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідач є юридичною особою, ідентифікаційний код 02470282, зареєстрований як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України в Білогірському районі АР Крим.
Контроль за правильним нарахуванням, своєчасним та повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів, здійснюється органами Пенсійного фонду. Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 64, абзацу 8 частини 3 статті 106 Закону України “Про загальнообов’язкове пенсійне страхування” орган Пенсійного фонду має право звертатися до суду з позовами про стягнення недоїмки.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 14 Закону України “Про загальнообов’язкове пенсійне страхування” страхувальниками визнаються роботодавці підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру. Частиною 1 статті 15 Закону України “Про загальнообов’язкове пенсійне страхування” визначено, що платниками страхових внесків є страхувальники, зазначені у статті 14 Закону України “Про загальнообов’язкове пенсійне страхування”.
Статтею 13 Закону України від 05.11.91 N 1788-XI “Про пенсійне забезпечення” визначені категорії працівників, які мають право на пенсію за віком на пільгових умовах.
Законом України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що платники збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, передбачені ст. 1 цього Закону, повинні сплачувати збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у розмірах, встановлених ст. 4 цього Закону, що визначається у відсотковому відношенні від об'єкта оподаткування, який передбачений ст. 2 цього Закону.
Зокрема, відповідно до вимог Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування”, суб'єкти підприємницької діяльності, незалежно від форм власності, повинні сплачувати збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у 100 % розмірі від об'єкта оподаткування, яким є фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до п. п. "б" - "з" ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого ст. 12 Закону України “Про пенсійне забезпечення”.
Розмір сум до відшкодування витрат Пенсійного фонду України на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, на поточний рік визначається у повідомленнях, які формуються працівниками Пенсійного фонду України, а підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду визначену у повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах (пп. 6.4, пп. 6.8 п. 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Пенсійного фонду N 21-1 від 19.12.2003).
Суд встановив, що на адресу відповідача позивачем було направлено розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах для щомісячного відшкодування у 2010 році, в якому визначено суму до відшкодування - 792,99 грн. (а.с. 17). За березень 2010 року розмір сум до відшкодування не змінився та підлягав сплаті у встановлений строк у розмірі, вказаному у зазначеному розрахунку.
Відповідач не надав в порядку, встановленому ст. 71 КАС України, доказів сплати ним заборгованості з фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, тому заборгованість підлягає стягненню на користь позивача.
Згідно із ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються, тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 94, 158-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Білогірської районної друкарні (ідентифікаційний код 02470282, місцезнаходження: АР Крим, м. Білогірськ, вул. Луначарського, 29) на користь управління Пенсійного фонду України в Білогірському районі АР Крим (р/р 25601010044701 у ВАТ «Державний ощадний банк» м. Сімферополя, МФО 324805, ЄДРПОУ 22300429) заборгованість у сумі 792,99 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання її копії. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня отримання її копії. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Циганова Г.Ю.
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2010 |
Оприлюднено | 02.12.2010 |
Номер документу | 12551574 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Циганова Г.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні