Справа № 308/20304/24
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 лютого 2025 року місто Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в складі:
головуючої судді - Наумової Н.В.,
за участю секретаря судового засідання - Передерій Є.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в місті Ужгороді цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , де заінтересована особа: Сюртівська сільська рада, про встановлення юридичного факту, належності правовстановлюючих документів -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою де заінтересована особа: Сюртівська сільська рада, про встановлення юридичного факту, належності правовстановлюючих документів.
В обґрунтування заяви посилається на те, що заявниця ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , отримала державний акт на право приватної власності на землю на підставі рішення XIII сесії 22 скликання Сюртівської сільської Ради народних депутатів від 28 листопада 1996 року. Вказаний акт засвідчує, що на праві приватної власності їй належить земельна ділянка площею 0,054 гектарів в межах згідно з планом, для індивідуального садівництва, що розташована на території Сюртівської сільської ради, ур. Жиліп. Акт зареєстровано у Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №453.
Проте, в даному державному акті на право приватної власності на землю її прізвище зазначено як " ОСОБА_1 ", хоча в паспорті громадянина України її прізвище " ОСОБА_1 " В неї також наявна виготовлена технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) щодо земельної ділянки за адресою: Закарпатська область, Ужгородський р-н, Сюртівська сільська рада, урочище "Жиліп". У цій технічній документації її прізвище зазначено " ОСОБА_1 ".
На її звернення щодо виправлення прізвища в державному акті Сюртівська сільська рада усно відмовила, обґрунтовуючи неможливістю видачі нового державного акту з вірним ззаначенням прізвища.
Отже, в заявниці немає іншого способу підтвердити належність їй документів, окрім звернення до суду із даною заявою. Встановлення зазначеного факту, що має юридичне значення, їй необхідно для можливості реалізації своїх прав відносно земельної ділянки як власника, в т.ч. для внесення відомостей про право на земельну ділянку до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
На підставі викладеного просить суд встановити факт належності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , державного акту на право приватної власності на землю, що виданий 27 лютого 1997 року Сюртівською сільською Радою народних депутатів та зареєстрований в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №453 про право власності на земельну ділянку 0,054 гектарів на території Сюртівської сільської ради, урочище "Жиліп".
Ухвалою судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 23.12.2024 року прийнято до розгляду та відкрито провадження у цивільній справі за вказаною заявою та призначено судове засідання.
Заявник у судове засідання не з`явився, хоча про час та місце судового розгляду був належним чином повідомлений.
Представник заінтересованої особи у судове засідання не з`явився, при цьому надіслав до суду заяву, в якій зазначив, що Сюртівська сільська рада не заперечує щодо розгляду справи №308/20304/24. Розгляд справи просить проводити без їх участі.
Дослідивши матеріали справи, об`єктивно оцінивши докази, які мають істотне значення для розгляду і вирішення справи по суті, суд дійшов висновку, що заява підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що відповідно до копії паспорта громадянина України серії НОМЕР_1 , виданого Ужгородським МВ УМВС України в Закарпатській області 30.08.1996, заявник ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 , є уродженцем с. Вітебськ.
Згідно з державним актом на право приватної власності на землю серії ІV-ЗК № 026583 від 27.02.1997 ОСОБА_1 , мешканці АДРЕСА_1 , передано у приватну власність земельну ділянку площею 0,054 га в межах згідно з планом. Земельна ділянка розташована на території Сюртівської сільської ради ур. Жиліп, землю передано для індивідуального садівництва.
Згідно технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) щодо земельної ділянки за адресою: Закарпатська область, Ужгородський р-н, Сюртівська сільська рада, урочище "Жиліп". У цій технічній документації її прізвище зазначено " ОСОБА_1 ".
Як зазначає заявниця в позовній заяві, що на її звернення щодо виправлення прізвища в державному акті Сюртівська сільська рада усно відмовила, обґрунтовуючи неможливістю видачі нового державного акту з вірним зазначенням прізвища.
Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Згідно з ч. 1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи немайнових прав.
За змістом п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
У відповідності до п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Відповідно роз`яснень Пленуму Верховного Суду України, викладених у п. 1 постанови «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» від 31.03.1995 № 5, в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
Встановлення факту належності вказаного правовстановлюючого документу має для заявника юридичне значення і його метою є забезпечення можливості реалізації заявником гарантованого Конституцією України права розпоряджатися своєю власністю та діючим законодавством не передбачено іншого порядку його встановлення.
За урахуванням викладених обставин та беручи до уваги, що всі анкетні дані у наведених документах, крім вказаних розбіжностей співпадають, суд вважає, що вимоги заявника слід задовольнити та встановити факт належності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , державного акту на право приватної власності на землю серії ІV-ЗК № 026583 зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 453, що виданий ОСОБА_1 .
Керуючись ст. ст. 13, 76-81, 259, 263-265, 268, 273, 293, 315, 319, 354, 355 ЦПК України, суд,
УХ В А Л И В:
Заяву - задовольнити повністю.
Встановити факт належності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , державного акту на право приватної власності на землю серії ІV-ЗК № 026583 від 27 лютого 1997 року виданого на підставі XIII сесії 22 скликання Сюртівської сільської ради народних депутатів від 28 листопада 1996 року та зареєстрований в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 453, про передачу у приватну власність земельної ділянки площею 0,054 га., що розташована на території Сюртівської сільської ради, ур. Жиліп, що виданий ОСОБА_1 мешканці АДРЕСА_1 .
Заявник:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,.
Заінтересована особа:
Сюртівська сільська рада, код ЄДРПОУ 04350211, що знаходиться за адресою: вул. Ракоці, 2, с. Сюрте, Закарпатська область.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Закарпатського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Головуюча Н.В. Наумова
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 18.02.2025 |
Оприлюднено | 04.03.2025 |
Номер документу | 125518353 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Наумова Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні