Справа № 352/47/25
Провадження № 2-о/344/187/25
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
03 березня 2025 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Бабій О.М., ознайомившись з матеріалами заяви ОСОБА_1 до державного нотаріуса Першої Івано-Франківської державної нотаріальної контори Федини Аліни Михайлівни, третя особа Загвіздянська сільська рада про встановлення факту проживання зі спадкодавцем однією сім`єю та визначення додаткового для подання заяви про прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В:
07 січня 2025 року ОСОБА_1 звернулась до Тисменицького районного суду Івано-Франківської області із вказаною заявою.
В заяві зазначено дві вимоги:
встановити юридичний факт проживання однією сім`єю зі спадкодавцем;
визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.
У заяві позивачка зазначає, що справа підсудна Тисменицькому районному суду Івано-франківської області, оскільки однією із вимог є вимога про визначення додатково строку для прийняття спадщини та спадкове майно знаходиться на території на яку поширюється юрисдикція Тисменицького районного суду Івано-Франківської області.
Суддя Тисменицького районного суду Кузьменко С.В., повважавши, що ОСОБА_1 звернулась до суду в порядку окремого провадження передав справу для розгляду до Івано-франківського міського суду Івано-0Франківської області, за місцем проживання позивачки ОСОБА_1 .
Спори про підсудність не допускаються, тому вказана справа була прийнята Івано-Франківським міським судом Івано-Франківської області, не зважаючи на те, що на другу позовну вимогу поширюються правила виключної підсудності, тобто за місцезнаходженням майна, яке входить до складу спадщини.
Оскільки справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених ЦПК України, то відповідно до ч. 1ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Так, згідно п.4 ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою та посилається на норми ЦПК України, які регулюють порядок розгляду справ в порядку окремого провадження, в той же час нею зазначено сторін як позивач, відповідач та третя особа, в той час учасниками справи в порядку окремого провадження є заявник та заінтересована особа.
Те саме стосується вимог. Вимога про визначення додатково строку для подання заяви про прийняття спадщини не підлягає розгляду в порядку окремого провадження.
Європейський суд з прав людини у своїй практиці неодноразово наголошував, що право на доступ до суду, закріплене у статті 6 розділу 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, не є абсолютним: воно може бути піддане допустимим обмеженням, оскільки вимагає за своєю природою державного регулювання. Держави-учасниці користуються у цьому питанні певною свободою розсуду.
Відповідно до прецедентної практики Європейського суду з прав людини, реалізуючи п. 1 ст.6Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони й обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Додержання процесуальної форми і змісту позовної заяви є однією з обов`язкових вимог національного законодавства, що забезпечує право на звернення до суду та порушення судом провадження у справі.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин вважаю, що заяву слід залишити без руху, надавши позивачці строк для усунення недоліків, які слід усунути шляхом подання (направлення) суду належним чином оформленої заяви в порядку окремого провадження (із зазначення учасників і вимог) чи позовної заяви в позовному провадженні.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 259, 260 ЦПК України, суддя,
У Х В А Л И В :
Заяву ОСОБА_1 до державного нотаріуса Першої Івано-Франківської державної нотаріальної контори Федини Аліни Михайлівни, третя особа Загвіздянська сільська рада про встановлення факту проживання зі спадкодавцем однією сім`єю та визначення додаткового для подання заяви про прийняття спадщини - залишити без руху, надавши позивачці строк 10 днів з дня отримання ухвали для виправлення недоліків, вказаних в мотивувальній частині ухвали.
Роз`яснити позивачці, що у випадку невиконання вимог даної ухвали, заява вважатиметься неподаною та буде повернута.
Копію ухвали направити для відома та виконання позивачці.
Ухвала не оскаржується.
Суддя Бабій О.М.
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 03.03.2025 |
Оприлюднено | 04.03.2025 |
Номер документу | 125519974 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Бабій О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні