ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
30 листопада 2010 року 09:40 № 2а-14406/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Шелест С.Б., розглянув у порядку скороченого провадження справу
За позовом
Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку
до
Товариства з обмеженою відповідальністю «Адміністратор пенсійного фонду Максстимул»
про
стягнення штрафу
в с т а н о в и в :
Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку звернулась до суду з позовом про стягнення з відповідача штрафу в розмірі 2 000грн.
Ухвалою від 29.10.10р. відкрито скорочене провадження у справі, відповідача зобов’язано у десятиденний строк з дня одержання даної ухвали подати заперечення проти позову та всі документи в обґрунтування заперечення або заяву про визнання позову через канцелярію суду. Вказана ухвала надіслана відповідачу за адресою, включеною до ЄДРПОУ (витяг станом на 29.10.10р.).
Крім того, ухвалою від 29.10.10р. судом визнано поважною причину пропуску строку звернення до суду Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку та поновлено вказаний строк.
16.11.10р. до суду повернувся конверт з відміткою пошти про невручення адресату, в зв’язку з не знаходженням останнього за юридичною адресою.
Відповідно до ч. 4 ст. 33 КАС України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються:, зокрема, юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином (ч. 11 ст. 35 КАС України).
Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 183-2 КАС України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Отже, враховуючи, що станом на 29.11.10р. відповідачем не подано заперечення на позов, суд приймає рішення на підставі наявних у справі доказів.
Як вбачається із позову, позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем у встановлені законом строки не сплачено штраф, який застосовано до ТОВ «Адміністратор пенсійного фонду Максстимул»постановою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №174-ДМ від 17.03.10р. в розмірі 2 000 грн.
Дослідивши матеріали справи, суд
В С Т А Н О В И В:
як вбачається з матеріалів справи Комісією, відповідно до акту про правопорушення на ринку цінних паперів від 24.03.09р. №63-ДМ, встановлено факт порушення відповідачем вимог п. 3 глави 3 розділу 2 Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку –діяльності з управління активами інституційних інвесторів (діяльності з управління активами), затверджених рішенням Держкомісії від 26.05.06р. №341, зареєстрованих в Мін’юсті 24.07.06р. №864/12738 та п.п. 2.2.2 Положення про порядок надання адміністративних даних особою, що здійснює управління активами недержавного пенсійного фонду (відкритого, корпоративного, професійного), затвердженого рішенням Комісії від 11.08.04р. №340, зареєстрованих в Мін’юсті 31.01.05р. №117/10397, що полягало у неподанні квартальних даних за 4 квартал 2008 року про діяльність непідприємницького товариства Корпоративного недержавного пенсійного фонду АТ ВАБанк. У вказаному акті зазначено, що відповідач вже притягувався до відповідальності за порушення вищенаведених норм, про що Комісією була винесена постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 11.09.08р. №697-ДМ. Докази надіслання відповідачу акту від 24.03.09р. №63-ДМ наявні в матеріалах справи.
Відповідно до п. 14 ст.8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»від 30 жовтня 1996 року448/96-ВР (далі - Закон) Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Відповідно до ст. 11 вищезазначеного закону (в редакції, яка діяла на момент винесення акту та постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів) Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи, зокрема, за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
17.03.10р. Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку винесено постанову №174-ДМ, якою на відповідача накладено штраф за правопорушення на ринку цінних паперів в розмірі 2 000 грн. Докази направлення вказаної постанови відповідачу наявні в матеріалах справи.
Статтею 12 Закону визначено, що штрафи, передбачені статтею 11 цього Закону, накладаються Головою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Комісії, начальником відповідного територіального органу або за його письмовим дорученням його заступником після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення; про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 11, уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка його виявила, складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох робочих днів направляється посадовій особі, яка має право накладати штраф; посадова особа Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про накладення штрафу протягом 10 робочих днів після отримання документів, зазначених у частині другій цієї статті. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, на яку накладено штраф, та банківській установі, в якій відкрито поточний рахунок цієї юридичної особи.
Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді. У разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (ст.11 Закону).
Доказів, які б свідчили про сплату відповідачем суми штрафу на день розгляду справи або ж спростували доводи позивача суду не подано.
За наведених обставин та правових норм, вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.124 Конституції України, Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», ст.ст. 69-71, 94, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
п о с т а н о в и в:
адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Адміністратор пенсійного фонду Максстимул»(04119, м. Київ, вул.. Дегтярівська, 21А, код ЄДРПОУ 33106577) до Державного бюджету України штраф у розмірі 2 000 (дві тисячі) грн. на рахунки, відкриті в управліннях Державного казначейства за балансовим рахунком 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», код бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ банку 106.
Відповідно до ч. 9 ст. 183-2 КАС України постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Дана постанова набирає законної сили відповідно до ч.1 ст. 254 КАС України.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови (ч. 8 ст. 183-2 КАС України).
Відповідно до ч. 2 ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя Шелест С.Б.
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 30.11.2010 |
Оприлюднено | 02.12.2010 |
Номер документу | 12553539 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Шелест С.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні