Ухвала
від 25.02.2025 по справі 607/3525/25
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25.02.2025 Справа №607/3525/25 Провадження №1-кс/607/1097/2025

м.Тернопіль

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , з участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі судових засідань Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області клопотання дізнавача сектору дізнання Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Тернопільської окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, -

В С Т А Н О В И В:

Дізнавач сектору дізнання Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , за погодженням із прокурором Тернопільської окружної прокуратури ОСОБА_4 в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025216040000051 від 18.01.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.125 КК України, звернулась до слідчого судді із клопотанням про надання тимчасового доступу до медичної документації у тому числі медичної карти стаціонарного хворого № 664 заповнену на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , яка знаходиться у власності комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ТОР, за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю вилучення оригіналів.

Клопотання мотивоване тим, що досудовим розслідуванням встановлено, що 17.01.2025 Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області надійшла заява гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жит. АДРЕСА_1 , про те, що 17.01.2025 року близько 12:30 год. невідома особа під час словесного конфлікту, перебуваючи у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_3 за адресою: АДРЕСА_3 , спричинила гр. ОСОБА_5 тілесні ушкодження.

За даним фактом внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025216040000051 від 18.01.2025 та розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України.

Дізнавач вказує, що для проведення повного та всебічного досудового розслідування у даному кримінальному провадженні та дослідження усіх обставин справи, виникла необхідність у вилученні оригіналів медичної документації у тому числі медичної карти стаціонарного хворого № 664 заповненої на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , які знаходяться у володінні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ТОР, що за адресою АДРЕСА_2 , з метою подальшого надання вказаних медичних документів для повноти проведення судово-медичної експертизи, з метою встановлення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень спричинених ОСОБА_5 .

Враховуючи вище викладене та те, що медичні документи, щодо лікування потерпілого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 мають суттєве значення для встановлення обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадження та необхідні для проведення судово-медичної експертизи, дізнавач просить клопотання задовольнити.

В судове засідання дізнавач ОСОБА_3 не з`явилась, проте у клопотанні просила здійснювати розгляд клопотання без її участі, клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів, підтримує у повному обсязі та просить задовольнити..

Представник Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ТОРв судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином, що відповідно до ч.4 ст. 163 КПК України не є перешкодою для розгляду клопотання.

Враховуючи вимоги ст.ст. 28 та 163 КПК України, приймаючи до уваги розумні строки кримінального провадження, слідчий суддя вважає за можливе проводити розгляд клопотання за відсутності осіб, які не з`явились.

Згідно з ч.4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Вивчивши доводи клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Згідно із загальними правилами застосування заходів забезпечення кримінального провадження, встановлених ч. 3, 6 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що:

1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;

2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора;

3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.

Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

Відповідно до положень ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Статтею 160 КПК України встановлено, що сторони кримінального провадження, звертаючись до слідчого судді під час досудового розслідування, із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, повинен зазначити у клопотання, серед іншого, речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати, підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, а також значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні, можливість використання як доказів відомостей в речах і документах, обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів документів.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст.162 КПК України, відомості, які можуть становити лікарську таємницю, належать до охоронюваної законом таємниці.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 в Україні з 05 год. 30 хв. 24.02.2022 був введений воєнний стан строком на 30 діб, який неодноразово продовжувався і діє на теперішній час.

Згідно з п. 20-7 Перехідних положень КПК України під час дії надзвичайного або воєнного стану на території України тимчасовий доступ до речей і документів, визначених у пунктах 2, 5, 7, 8 частини першої статті 162 цього Кодексу, здійснюється на підставі постанови прокурора, погодженої з керівником прокуратури.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 615 КПК України у разі введення воєнного стану та якщо відсутня об`єктивна можливість виконання слідчим суддею повноважень, передбачених ст.ст. 140, 163 (розгляд клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів), 164, 170, 173, 206, 219, 232, 233, 234, 235, 245- 248, 250, 294 КПК України, - такі повноваження виконує керівник відповідного органу прокуратури за клопотанням прокурора або за клопотанням слідчого, погодженим з прокурором. Рішення керівника органу прокуратури приймається у формі постанови та має містити обґрунтування правомірності здійснення ним повноважень слідчого судді

Використання повноважень, передбачених п. 2 ч. 1 ст. 615, п. 20-7 Перехідних положень КПК України, в частині здійснення керівником органу прокуратури повноважень слідчого судді недоцільно, оскільки суд виконує свої повноваження та наявна об`єктивна можливість розгляду клопотання слідчим суддею під час дії надзвичайного або воєнного стану на території України.

Відповідно до п. п. 1, 2 ч. 5, ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні

Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи те, у матеріалах клопотання вбачається наявність достатніх підстав вважати, що оригінали медичної документації у тому числі медичної карти стаціонарного хворого № 664 заповненої на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , яка знаходиться у володінні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ТОР, що за адресою: АДРЕСА_2 мають суттєве значення для досягнення повноти, всебічності та неупередженості досудового розслідування у кримінальному провадженні №12025216040000051 від 18.01.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.125 КК України, та те, що вказані документи необхідні для проведення судово-медичної експертизи, а також те, що отримати можливість тимчасового вилучення даних документів іншим чином неможливо, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 159, 160, 163, 164, 309 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання дізнавача сектору дізнання Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Тернопільської окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю - задовольнити.

Надати дозвіл дізнавачу СД Тернопільського РУ поліції ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , на тимчасовий доступ до медичної документації у тому числі медичної карти стаціонарного хворого № 664 заповненої на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , яка знаходиться у володінні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ТОР, що за адресою: АДРЕСА_2 .

Надати можливість вилучити оригінали вказаних документів.

Строк дії ухвали встановити протягом одного місяця з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала є остаточною, оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської областіОСОБА_1

СудТернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення25.02.2025
Оприлюднено05.03.2025
Номер документу125538550
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —607/3525/25

Ухвала від 25.02.2025

Кримінальне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Кунець Н. Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні