Справа № 163/249/25
Провадження № 2-о/163/45/25
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
24 лютого 2025 року Любомльський районний суд Волинської області
в складі головуючого судді Павлуся О.С.
присяжних Оксентюка В.П., Степанюк Н.О.,
з участю секретаря Семенюк К.М.,
представника заявника Климович Т.Д.,
розглядаючи у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Любомль Волинської області в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про визнання фізичної особи недієздатною та призначення їй опікуна (заінтересована особа Головненська селищна рада Ковельського району Волинської області),
в с т а н о в и в :
У заяві представник заявника ОСОБА_1 адвокат Климович Т.Д. просить визнати недієздатним сина заявника ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та призначити заявника його опікуном.
Заявлені вимоги обґрунтовано тим, що син заявника ОСОБА_1 з дитинства має інвалідність другої групи, страждає ОСОБА_2 (вроджена мікроцефалія, первинний імунодефіцит), має малий словниковий запас, отримує замісну терапію, періодично проходить стаціонарне лікування. З 2021 року ОСОБА_1 страждає ОСОБА_3 і таке захворювання призводить до того, що він не може повною мірою усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, потребує як медичного нагляду і лікування, так і постійної сторонньої допомоги та контролю.
Для визначення психічного розладу здоров`я представник заявника просить призначити у справі судово-психіатричну експертизу, проведення якої доручити експертам Волинської філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України».
Заявник в судове засідання не з`явився, свої права та інтереси доручив представляти адвокату Климович Т.Д.
Представник заявника в судовому засіданні заяву підтримала, просила призначити в справі судово-психіатричну експертизу.
Захисник особи, щодо якої подано заяву, ОСОБА_4 , електронною поштою надіслала заяву про проведення судового засідання за її відсутності та висловила позицію про відсутність заперечень щодо призначення в справі судово-психіатричної експертизи.
Від заінтересованої особи Головненської селищної ради жодних заяв не надійшло.
Вирішуючи клопотання представника заявника про призначення в справі судово-психіатричної експертизи стосовно сина заявника ОСОБА_1 , суд дійшов наступного висновку.
Частиною 3 статті 297 ЦПК України передбачено, що у заяві про визнання фізичної особи недієздатною мають бути викладені обставини, що свідчать про хронічний, стійкий психічний розлад, внаслідок чого особа не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.
Частина 1 статті 298 ЦПК України визначає, що суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Зміст наведених норм свідчить, що суд призначає судово-психіатричну експертизу виключно при наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи.
Психічний стан здоров`я фізичної особи підтверджується медичною документацією.
Із доданих до заяви копій довідки до акту МСЕК серії 12 ААГ № 876097, виписки із медичної картки стаціонарного хворого №19986 від 07.10.2024, епікризу № 5286д, медичного висновку № 77 від 21.12.2007, медичного заключення обласної лікарсько-консультативної комісії № 5229 від 19.12.2007, виписки з постанови ЛКК від 20.01.2025, індивідуальної програми реабілітації інваліда № 1557 вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є особою з інвалідністю з дитинства, має другу групу інвалідності до 01.08.2025, йому протипоказана робота з фізичним навантаженням, страждає ОСОБА_2 (вроджена мікроцефалія, первинний імунодефіцит), невиліковно хворий, який через порушення функцій організму не може самостійно пересуватися та самообслуговуватися, з 2021 року хворіє ОСОБА_3 , має малий словниковий запас, відстає у психомоторному та мовному розвитку, потребує сторонньої допомоги.
Отже, аналіз змісту зазначених медичних документів не дає достатніх підстав вважати, що син заявника ОСОБА_1 страждає певним психічним захворюванням. Зазначене у документах відставання у психомоторному та мовному розвитку не є психічним розладом в розумінні клінічного визначення.
Таким чином, враховуючи вимоги ч.1 ст.298 ЦПК України та додану до заяви медичну документацію на ОСОБА_1 , підстави для призначення в справі судово-психіатричної експертизи наразі відсутні.
Керуючись ст.ст.260, 298 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и в :
У задоволенні клопотання представника заявника ОСОБА_1 адвоката Климович Тетяни Дмитрівни про призначення в справі судово-психіатричної експертизи щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відмовити.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.
Головуючий: суддя О.С. Павлусь
Присяжні: В.П. Оксентюк
Н.О. Степанюк
Суд | Любомльський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 24.02.2025 |
Оприлюднено | 05.03.2025 |
Номер документу | 125545532 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Любомльський районний суд Волинської області
Павлусь О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні