Ухвала
від 03.03.2025 по справі 308/3130/25
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 308/3130/25

2/308/994/25

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 березня 2025 року м. Ужгород

Суддя Ужгородськогоміськрайонного судуЗакарпатської області-Малюк В.М.,розглянувши матеріалисправи запозовною заявоюТовариства зобмеженою відповідальністю«АРТФОРМС ПРОДАКШНУкраїна» до ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ),про припиненняпорушення авторськихправ,заборону вчинятидії,що порушуютьавторське правота стягненнякомпенсації,

В С Т А Н О В И В :

Товариство з обмеженою відповідальністю «АРТФОРМС ПРОДАКШН Україна» звернулося до Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області з позовною заявою до ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), про припинення порушення авторських прав, заборону вчиняти дії, що порушують авторське право та стягнення компенсації.

Дослідивши вищевказану заяву, суддя дійшов висновку, що подана заява підлягає поверненню з таких підстав.

Встановлено, що подана позовна заява підписана Шешенею О.І., як представником ТОВ «АРТФОРМС ПРОДАКШН Україна». На підтвердження повноважень Шешені О.І. на підписання позовної заяви до матеріалів позову додано довіреність ТОВ «АРТФОРМС ПРОДАКШН Україна», що видана Шешені О.І., як фізичній особі.

Згідно п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України заява повертається, в разі якщо подана особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписана або підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Частиною 7 ст. 177 ЦПК України передбачено, що до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Статтею 237 ЦК України передбачено, що представництво виникає на підставі договору, закону, акта органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства.

Відповідно до ст. 244 ЦК України представництво, яке ґрунтується на договорі, може здійснюватися за довіреністю. Представництво за довіреністю може ґрунтуватися на акті органу юридичної особи.

Крім того, згідно з ч.2 ст.15 ЦПК України представництво у суді, як вид правничої допомоги, здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.

30.09.2016 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» від 02 червня 2016 року №1401-VIII.

Відповідно до ч.3 ст.131-2 Конституції України виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення.

Згідно з підпунктом 11 пункту 16-1 Перехідних положень Конституції України представництво відповідно до п.3 ч.1 ст.131-1 та ст.131-2 цієї Конституції виключно прокурорами або адвокатами у судах першої інстанції здійснюється з 01 січня 2019 року.

Згідно ч. 4 ст. 62 ЦПК України, повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".

Велика Палата Верховного Суду в своїй постанові від 13 березня 2018 року по справі №910/23346/16, зазначила, що особи, які представляють юридичну особу за довіреністю та виконують процесуальні дії на підставі наданих їм довіреністю повноважень, діють від імені цієї особи як довірителя, а не в порядку само представництва. Крім того, особа, яка здійснює представництво за довіреністю, повинна мати статус адвоката й отримати свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю та діяти в порядку представництва, а не самопредставництва юридичної особи (постанова Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 12 жовтня 2018 року у справі №908/1101/17).

З доданої до позовної заяви довіреності ТОВ «АРТФОРМС ПРОДАКШН Україна», не вбачається, що Шешеня О.І. представляє інтереси позивача, як адвокат.

За таких підстав, оскільки додана до позовної заяви довіреність не підтверджує право Шешені О.І. на підписання позовної заяви, інших документів, які б підтверджували його повноваження як адвоката, передбачених ч. 4 ст. 62 ЦПК України до позовної заяви не додано, тому позовна заява підлягає поверненню особі, яка її подала, оскільки доказів процесуальної дієздатності від імені Товариства з обмеженою відповідальністю «АРТФОРМС ПРОДАКШН Україна» та право підписувати позовну заяву Шешенею О.І. до позовної заяви не додано.

Згідно ч.7 ст.185 ЦПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

На підставі викладеного,керуючись ст.ст.62,177,185ЦПК України, суддя, -

У Х В А Л И В :

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «АРТФОРМС ПРОДАКШН Україна» до ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), про припинення порушення авторських прав, заборону вчиняти дії, що порушують авторське право та стягнення компенсації - повернути позивачу.

Роз`яснити позивачу, що відповідно до ч.7 ст.185 ЦПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя В.М. Малюк

СудУжгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення03.03.2025
Оприлюднено05.03.2025
Номер документу125551726
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах про захист немайнових прав фізичних осіб, з них

Судовий реєстр по справі —308/3130/25

Ухвала від 03.03.2025

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Малюк В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні