Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Єдиний унікальний номер №943/558/24
Провадження № 2/943/92/2025
04 березня 2025 року м. Буськ, Львівська область
Буський районний суд Львівської області в складі:
головуючої-судді Шендрікової Г.О.,
за участю секретаря судового засідання Ладиги С.В.
без участі сторін
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові в порядку спрощеного позовного провадження справу за позовом представника Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького в.о. ректора Парубчака І. до ОСОБА_1 про стягнення коштів, -
встановив:
19.03.2024 в.о.ректора ПарубчакІ. Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького звернувся в суд із позовною заявою, в якій просить стягнути з відповідачки ОСОБА_1 на користь Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького 5 188,05 грн. заборгованості за навчання та судові витрати.
В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що між ОСОБА_1 (Замовник) та Львівським національним університетом ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького (Виконавець) укладено Договір № 4-3-10 про надання освітніх послуг між університетом і фізичною особою/юридичною особу за кошти юридичних або фізичних осіб. На підставі цього, 08.08.2018 ОСОБА_1 Наказом ректора ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького №519-4 зарахована на навчання в ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького з 01.09.2018. Згідно п.2.1. Договору університет зобов`язаний надати освітню послугу на рівні стандартів вищої освіти, а замовник відповідно до п. 4 Договору замовник зобов`язаний своєчасно вносити плату за освітню послугу в розмірах та порядку, встановлених договором. Позивач виконав свої зобов`язання згідно з договором, надавши освітню послугу відповідачці. Проте, відповідачка не виконала своїх зобов`язань згідно умов п.4 Договору, а саме не сплатила повністю кошти за навчання. Пунктами 9, 10 Договору встановлена загальна вартість освітньої послуги становить 37 800,00 грн. згідно п. 10 Договору замовник вносить плату 4 750,00 грн.не пізніше десяти днів після початку зазначеного вище періоду. Станом на 12.03.2024 у відповідачки зберігається заборгованість у сумі 5 188,05 грн., що стверджується контокорентною карточкою 01/2018-01/2024. На письмову претензію, прохання і письмові попередження позивача про необхідність сплатити заборгованість відповідачка не реагує, на телефонні дзвінки не відповідає. Враховуючи наведене, позивач просить суд стягнути з відповідачки заборгованість у розмірі 5188, 05 грн та судовий збір, який був сплачений позивачем при зверненні до суду у розмірі 3 028,00 грн.
Ухвалою судді від 11.04.2024 року, після отримання інформації про зареєстроване місце проживання відповідача, який не є підприємцем, вказану позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Розгляд справи ухвалено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Відповідач ОСОБА_2 не скористався своїм процесуальним правом подання відзиву на позов, клопотань про відкладення розгляду справи не заявляв, що в силу вимог ч. 1 ст. 223 ЦПК України не перешкоджає розгляду справи по суті.
Суд, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, враховуючи вимогист. 6 Європейської конвенції з прав людинита основоположних свобод, відповідно до якої кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків, суд вважає, що справу слід вирішити в межах тих доказів, які були отримані в ході судового розгляду, а також на підставі наявних письмових доказів, які містяться у матеріалах справи. Дотримуючись принципів змагальності та диспозитивності судового процесу, оцінивши докази з точки зору належності, допустимості та достатності, суд дійшов висновку, що неявка відповідача не є перешкодою для розгляду справи, оскільки в матеріалах справи достатньо доказів про права та взаємовідносини сторін і позов слід задовольнити, ухваливши рішення.
Враховуючи наведене, суд зі згоди представника позивача вирішує справу на підставі наявних у справі доказів відповідно дост. 280 ЦПК України.
Згідно частини восьмої статті 279 ЦПК України при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення та показання свідків. Судові дебати не проводяться.
Дослідивши матеріали та з`ясувавши дійсні обставини справи, перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення, виходячи із таких мотивів.
Згідност.247 ЦПК Україниу разі якщо відповідно до положень цьогоКодексурозгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Згідно статті 2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Статтею 4 ЦПК України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. У випадках, встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб або державних чи суспільних інтересах.
Відповідно ч. 3 ст. 12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Як передбачено частиною першою статті 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються письмовими, речовими і електронними доказами, висновками експертів, показаннями свідків.
Згідно частинипершої тадругої статті89ЦПК Українисуд оцінюєдокази засвоїм внутрішнімпереконанням,що ґрунтуєтьсяна всебічному,повному,об`єктивному табезпосередньому дослідженнінаявних усправі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Статтею 81 ЦПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Частинами п`ятою сьомоюстатті 81цього Кодексупередбачено,що доказиподаються сторонамита іншимиучасниками справи. Доказуванняне можеґрунтуватися наприпущеннях. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Судом встановлено, що між ОСОБА_1 (Замовник) та Львівським національним університетом ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького (Виконавець) укладено Договір № 4-3-10 про надання освітніх послуг між університетом і фізичною особою/юридичною особу за кошти юридичних або фізичних осіб.
На підставі цього, 08.08.2018 ОСОБА_1 Наказом ректора ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького №519-4 зарахована на навчання в ЛНУВМБ імені С.З. Гжицького з 01.09.2018.
Згідно п.2.1. Договору університет зобов`язаний надати освітню послугу на рівні стандартів вищої освіти, а замовник відповідно до п. 4 Договору замовник зобов`язаний своєчасно вносити плату за освітню послугу в розмірах та порядку, встановлених договором.
Позивач виконав свої зобов`язання згідно з договором, надавши освітню послугу відповідачці. Проте, відповідачка не виконала своїх зобов`язань згідно умов п.4 Договору, а саме не сплатила повністю кошти за навчання.
Пунктами 9, 10 Договору встановлена загальна вартість освітньої послуги становить 37 800,00 грн. згідно п. 10 Договору замовник вносить плату 4 750,00 грн.не пізніше десяти днів після початку зазначеного вище періоду. Станом на 12.03.2024 у відповідачки зберігається заборгованість у сумі 5 188,05 грн., що стверджується контокорентною карточкою 01/2018-01/2024.
Замовник відповідно до п. 4 Договору замовник зобов`язаний своєчасно вносити плату за освітню послугу в розмірах та порядку, встановлених договором.
Позивач виконав свої зобов`язання згідно з договором, надавши освітню послугу відповідачці. Проте, відповідачка не виконала своїх зобов`язань згідно умов п. 4 Договору, а саме не сплатила повністю кошти за навчання.
Пунктом 9 Договору встановлена загальна вартість освітньої послуги становить 37 800,00 грн. згідно п. 11 Договору замовник вносить плату 4 750,00 грн. щосеместрово для початкового курсу навчання не пізніше п`яти днів після видання наказу ректора про зарахування замовника на навчання, а для наступних курсівне пізніше десяти днів після початку зазначеного вище періоду.
Станом на 12.03.2024 у відповідачки зберігається заборгованість у сумі 5 188,05 грн., що стверджується копією контокорентної карточки.
Відповідно до ч.1ст.626 ЦК Українидоговором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Згідно із ч.1ст.627 ЦК Українисторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цьогоКодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Відповідно дост.629 ЦК Українидоговір є обов`язковим для виконання сторонами.
Уст.526 ЦК Українивизначено, що зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цьогоКодексу, інших актів цивільного законодавства.
За змістом ч.1ст.530 ЦК Україниякщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ч.1ст.610 ЦК Українипорушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
У разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом (стаття 611 ЦК України). Такими наслідками є, зокрема, розірвання договору (угоди) та відшкодування збитків.
Відповідно дост.16 ЦК Україникожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Згідно із ч.1ст.4 ЦПК Україникожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно достатті 76 ЦПК Українидоказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Згідно із частинами першою, п`ятою та шостоюстатті 81 ЦПК Україникожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасникам справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Оцінивши досліджені у судовому засіданні докази в їх сукупності, беручи до уваги те, що в судовому засіданні належними та допустимим доказами у справі встановлено невиконання відповідачкою умов договору та зобов`язань, покладених на неї таким, допущено порушення умов договору, які передбачені законом у якості підстав для відшкодування витрат навчальному закладу про надання освітніх послуг, а тому є підстави для покладення на відповідачку обов`язку відшкодувати навчальному закладу витрати, пов`язані з наданням освітньої послуги згідно розрахунку, наданого представником позивача.
Відповідно дост.141 ЦПК Україниу зв`язку з повним задоволенням позовних вимог з ОСОБА_1 слід стягнути сплачену позивачем суму судового збору в розмірі 3 028,00 грн.
Керуючись ст.ст.5,10,12,13,76,81,141,247,259,263,264,265,280,282 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , паспорт НОМЕР_2 виданий 4621 14.06.2017, адреса проживання: с. Заводське Золочівський район Львівська область 80522 на користь Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького, код ЄДРПОУ 00492990, МФО 820172, адреса: вул. Пекарська, 50 м. Львів, 79010 5188 (п`ять тисяч сто вісімдесят вісім) гривень 00 копійок заборгованості по оплаті за навчання та 3028 (три тисячі двадцять вісім) гривень 00 копійок сплаченого судового збору.
Рішення суду може бути оскаржено безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня виготовлення повного тексту судового рішення
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги на рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення виготовлено: 04.03.2025 року.
Учасники справи:
Позивач: Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького, код ЄДРПОУ 00492990, МФО 820172, адреса: вул. Пекарська, 50 м. Львів, 79010.
Представник позивача: в.о. ректора Парубчак Іван Орестович.
Відповідачка: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , паспорт НОМЕР_2 виданий 4621 14.06.2017, адреса проживання: с. Заводське Золочівський район Львівська область 80522.
Суддя: Г. О. Шендрікова
Суд | Буський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 04.03.2025 |
Оприлюднено | 06.03.2025 |
Номер документу | 125568583 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Буський районний суд Львівської області
Шендрікова Г. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні