ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
03.03.2025Справа № 910/2143/25
Суддя Ягічева Н.І., розглянувши
позовну заяву Державної установи «Всеукраїнський центр материнства та дитинства Національної академії медичних наук України»
про стягнення 142 921,48 грн.
ВСТАНОВИВ:
Державна установа "Всеукраїнський центр материнства та дитинства Національної академії медичних наук України" (далі - позивач) звернулося до Господарського суду міста Києва з позовною заявою до Державної установи "Інститут невідкладної і відновлювальної хірургії імені В.К. Гусака Національної академії медичних наук України" (далі - відповідач) про стягнення 142 921,48 грн.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 24.02.2025 року матеріали справи №910/2143/25 було передано на розгляд судді Ягічевій Н.І.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов до висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Положеннями ст.ст. 1, 2 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат. Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" з 1 січня 2025 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 3 028 грн 00 коп.
Судом враховано, що платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором. Відповідні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо), цих документів не можуть бути належним доказом сплати судового збору.
Так, на підтвердження сплати судового збору, заявником до позовної заяви долучено платіжну інструкцію №125 від 27.12.2025 про оплату 2 920,00 грн.
Із даних комп`ютерної програми «Діловодства спеціалізованого суду» вбачається, що позивач одночасно звернувся до суду із аналогічним позовом, до якого прикладено таку саму платіжну інструкцію №125 від 27.12.2024 про оплату 2 920,00 грн, а саме в межах справи №910/2140/25.
Господарський суд міста Києва не може прийняти як доказ сплати судового збору платіжну інструкцію платіжну інструкцію №125 від 27.12.2024 в межах даного позову, оскільки цю платіжну інструкцію долучено як доказ оплати судового збору в іншій справі.
При цьому, необхідною сумою до сплати судового збору в межах даної справи є сума в розмірі 3028 грн.
З огляду на викладене позовна заява в межах даної справи підлягає залишенню без руху задля надання позивачу строку на долучення до матеріалів справи належних доказів сплати суми судового збору.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч. 2 ст. 174 ГПК України).
За наведених обставин, оскільки подана позивачем позовна заява не відповідає вимогам статті 164 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне залишити її без руху та надати позивачу строк для усунення вищевказаних недоліків.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 ГПК України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 162, 164, 172, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Встановити Державній установі «Всеукраїнський центр материнства та дитинства Національної академії медичних наук України» строк на усунення недоліків позовної заяви - 5 (п`ять) днів з дня вручення цієї ухвали.
3. Встановити Державній установі "Всеукраїнський центр материнства та дитинства Національної академії медичних наук України" спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- надання до матеріалів справи оригіналу платіжного доручення про сплату судового збору;
докази чого надати суду.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Наталія Ягічева
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.03.2025 |
Оприлюднено | 06.03.2025 |
Номер документу | 125586718 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі оренди |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Ягічева Н.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні