Ухвала
від 05.03.2025 по справі 920/304/25
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

05.03.2025м. СумиСправа № 920/304/25Господарський суд Сумської області у складі судді Резніченко О.Ю., розглянув матеріали позовної заяви №55/5.2-03/24600/2025 від 28.02.2025 (вх. №988 від 28.02.2025)

за позовом: Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» в особі філії - Сумське обласне управління АТ «Ощадбанк» (вул. Британська, 32, м. Суми, 40004, код 09337356

до відповідачів: 1. Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОГРЕС КОЛОС» (вул. Соборна, буд. 42, кв.6, м. Середина-Буда, Шосткинський р-н, Сумська обл., 41000, код 41741842);

2. ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )

про стягнення 2054776 грн 14 коп.

Суть питання, що вирішується ухвалою. Мотиви, з яких суд дійшов вищезазначеного висновку. Законодавство, що підлягає застосуванню.

Позивач звернувся до Господарського суду Сумської області з позовною заявою, в якій просить суд стягнути солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОГРЕС-КОЛОС» (код в ЄДРПОУ 41741842, місцезнаходження: вул. Соборна, буд.42, кв.6, м. Середина-Буда, Сумська обл.) та ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місцезнаходження: АДРЕСА_2 ) на користь акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» в особі філії - Сумського обласного управління АТ «Ощадбанк» (40022, м. Суми, вул. Британська, буд.32, код в ЄДРПОУ 09337356) заборгованість перед державою за кредитним договором № 58 від 28.04.2022, укладеним між Товариством з обмеженою відповідальністю «ПРОГРЕС-КОЛОС» та акціонерним товариством «Державний ощадний банк України» в особі філії - Сумського обласне управління АТ «Ощадбанк», та залученим під державну гарантію на портфельній основі, у розмірі 2 054 776,14 грн.

Підстав для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження відповідно до ст. 174, 175 ГПК України судом не встановлено.

Справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження з призначенням підготовчого засідання з повідомленням сторін.

Крім того, серед переліку учасників розгляду справи в позовній заяві зазначено третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, а саме: Міністерство фінансів України та Акціонерне товариство «Державний експортно-імпортний банк України».

Судом встановлено, що позивач просить стягнути заборгованість перед державою за кредитним договором № 58 від 28.04.2022, укладеним між Товариством з обмеженою відповідальністю «ПРОГРЕС-КОЛОС» та акціонерним товариством «Державний ощадний банк України» в особі філії - Сумського обласне управління АТ «Ощадбанк», та залученим під державну гарантію на портфельній основі.

Відповідно до ст. 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Враховуючи вищезазначене, суд дійшов висновку про доцільність залучення до участі у справі третіх осіб.

Керуючись ст. ст. 12, 50, 120, 176, 234, 235 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Призначити підготовче засідання по справі на 07.04.2025, 11:00. Судове засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Сумської області за адресою: м. Суми, проспект Шевченка Тараса, 18/1, зал судового засідання № 5

3.Надати відповідачам п`ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву, відповідно до ст. 165 ГПК України. Копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

4. Позивачу надати суду відповідь на відзив - до 03.04.2025.

5. Залучити до участі у справі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Міністерство фінансів України (вул. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008, код 00013480) та Акціонерне товариство «Державний експортно-імпортний банк України» (вул. Антоновича, буд. 127, м. Київ, 03150, код 00032112).

6. Встановити третім особам строк для надання пояснень до 03.04.2025

7.Повідомити сторін про право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, а також про обов`язок повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання, зміну номерів телефонів і факсів, адреси електронної пошти або іншої аналогічної інформації.

8. Відповідно до ч. 5 ст. 6 ГПК України суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу до їхніх електронних кабінетів, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

9.Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - https://su.arbitr.gov.ua/sud5021/.

10. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.

Ухвала підписана суддею 05.03.2025.

СуддяО.Ю. Резніченко

СудГосподарський суд Сумської області
Дата ухвалення рішення05.03.2025
Оприлюднено06.03.2025
Номер документу125601317
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі банківської діяльності, з них кредитування, з них

Судовий реєстр по справі —920/304/25

Ухвала від 28.04.2025

Господарське

Господарський суд Сумської області

Резніченко Олена Юріївна

Ухвала від 07.04.2025

Господарське

Господарський суд Сумської області

Резніченко Олена Юріївна

Ухвала від 05.03.2025

Господарське

Господарський суд Сумської області

Резніченко Олена Юріївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні