Ухвала
від 05.03.2025 по справі 927/204/25
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

05 березня 2025 року м. Чернігівсправа № 927/204/25

Господарський суд Чернігівської області, в складі судді Романенко А.В., перевірив матеріали позовної заяви від 27.02.2025 № 37

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Олімп»,

вул. Чернігівський шлях, 5, м. Мена, Корюківський район, Чернігівська область, 15600;

до відповідача: ОСОБА_1 ,

АДРЕСА_1 ;

предмет спору: про стягнення 67554,56 грн

УСТАНОВИВ:

03.03.2024, надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Олімп» до фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення 67554,56 грн заборгованості з орендної плати за строкове оплатне користування нежитловим приміщенням, офісом, у період з 01.08.2022 по 31.12.2024, за договором оренди майна від 21.12.2020 б/н. Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем умов Договору в частині своєчасного розрахунку за отримані послуги.

Спір між сторонами виник з виконання саме господарського договору, укладеного між ТОВ «Олімп» та ФОП Кулай Катериною Геннадіївною, яка станом на 19.04.2023 припинила здійснення підприємницької діяльності за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань (запис: 2000640060001049391) , а тому підлягає вирішенню за правилами господарського судочинства.

Суд дослідив матеріали позовної заяви від 27.02.2025 № 37 та дійшов висновку про залишення її без руху враховуючи наступне.

Частиною 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) встановлені загальні вимоги до змісту позовної заяви, за п. 3 якої позовна заява повинна містити: обґрунтований розрахунок сум, що стягується чи оспорюється.

Як встановлено судом, ціна позову включає суму боргу по орендним платежам, розраховану в період з серпня 2022 по грудень 2024 років, у тому числі з урахуванням її індексації; а також відшкодування витрат з опалення цього приміщення в заявленому періоді.

Натомість, з поданого до суду розрахунку ціни позову, не вбачається за можливе встановити, яким чином позивач проводив нарахування орендної плати в спірному періоді (з урахуванням умов пунктів 2.1. 2.4. Договору, зокрема, його індексації, проведеної з моменту передачі приміщення в оренду), а також в частині обґрунтування розміру витрат на опалення орендованого приміщення в заявленому періоді.

За п. 2 частини 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи на підтвердження сплати судового збору в установленому порядку та розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

За частиною 1 статті 3, частиною 1, пунктами 1, 2 частини 2 та частиною 3 статті 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Судовий збір справляється в відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, в відсотковому співвідношенні до ціни позову та в фіксованому розмірі.

Ставка судового збору за подання позовної заяви майнового характеру встановлюється в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб та за подання позовної заяви немайнового характеру 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України Про державний бюджет на 2025 рік установлено, що з 1 січня 2025 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць складає 3028,00 грн.

Таким чином, за розгляд господарським судом першої інстанції даного спору заявником має бути сплачений судовий збір у розмірі 3028,00 грн.

Позивачем в якості доказів сплати судового збору надано платіжну інструкцію № 154 від 26.02.2025 на суму 3020,00 грн. Таким чином сума недоплати судового збору складає 8 грн.

Частиною 1 статті 172 ГПК України встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Відповідачем у справі є фізична особа, відтак, щодо неї не поширюються вимоги про обов`язкову реєстрацію свого Електронного кабінету в ЄСІТС (частина 6 статті 6 ГПК України), тому належними доказами надсилання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів є розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), виданий відправникові оператором поштового зв`язку при прийнятті реєстрованого поштового відправлення для пересилання та опис вкладення до цього листа, з якого вбачається які саме документи направлені на адресу відповідачу.

Відповідно до п. 1 частини 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Позивачем не надано до суду належних доказів на підтвердження виконання вимог частини 1 статті 172 цього Кодексу.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору в установленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Відповідно до частини 1 статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене, дану позовну заяву слід залишити без руху, надати позивачу строк у 7 календарних днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків шляхом подачі до суду: належних доказів доплати судового збору в сумі 8,00 грн в установленому законом порядку; належних доказів направлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів (з повним їх переліком); обґрунтований належними доказами розрахунок заявленої до стягнення суми боргу.

Керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 176, 234, 235 ГПК України, господарський суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Позивачу, протягом 7 (семи) календарних днів з моменту отримання даної ухвали, усунути виявлені недоліки позовної заяви.

3. Роз`яснити позивачу, що відповідно до статті 176 ГПК України, в разі неусунення ним недоліків позовної заяви в установлений судом строк, позовна заява залишається без розгляду.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суд звертає увагу учасників справи, що відповідно до приписів частин 5-8 статті 6 та частин 5, 6 статті 242 ГПК України, пунктів 5.6, 5.8, 10, 16, 17, 29, 37 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, учасникам справи (їх представникам), які є користувачами Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, судові рішення в паперовій формі не надсилаються і не вручаються. Суд надсилає такі рішення в електронній формі до електронного кабінету таких осіб, і вони вважаються врученими в день отримання повідомлення про доставку копії судового рішення на офіційну електронну адресу учасника справи (його представника), з якого і починається перебіг процесуального строку, встановленого законом або судом. Обмін процесуальними документами в електронній формі між судом та/або особами, що є (повинні бути) користувачами Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, мають здійснюватися виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://cn.arbitr.gov.ua/sud5028/.

Суддя А.В. Романенко

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення05.03.2025
Оприлюднено06.03.2025
Номер документу125601566
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі оренди

Судовий реєстр по справі —927/204/25

Ухвала від 10.03.2025

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Романенко А.В.

Ухвала від 05.03.2025

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Романенко А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні