ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
04 березня 2025 рокуСправа №160/18617/23
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Врона О.В., розглянувши в порядку письмового провадження у місті Дніпрі заяву Дніпропетровської обласної прокуратури про повернення судового збору у справі №160/18617/23 за позовною заявою Лівобережної окружної прокуратури міста Дніпра до Комунального підприємства «Криворізький протитуберкульозний диспансер» Дніпропетровської обласної ради, третя особа: Дніпропетровська обласна рада про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23.08.2023 (залишеною без змін постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 24.10.2023) позовну заяву Лівобережної окружної прокуратури міста Дніпра до Комунального підприємства «Криворізький протитуберкульозний диспансер» Дніпропетровської обласної ради, третя особа: Дніпропетровська обласна рада про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії, залишено без розгляду.
Дніпропетровською обласною прокуратурою оскаржено рішення судів першої та апеляційної інстанцій у касаційному порядку.
Постановою Верховного суду від 06.02.2025 касаційну скаргу Дніпропетровської обласної прокуратури залишено без задоволення, ухвалу Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23.08.2023 та постанову Третього апеляційного адміністративного суду від 24.10.2023 у справі №160/18617/23 залишено без змін.
17.02.2025 через систему «Електронний суд» від Дніпропетровської обласної прокуратури до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла заява про повернення судового збору.
Заявник просить звернутися до органу Казначейства із електронним поданням про повернення Дніпропетровській обласній прокуратурі з державного бюджету коштів судового збору у розмірі 4 294,40 грн, які сплачено на рахунок Дніпропетровського окружного адміністративного суду, що підтверджується платіжною інструкцією № 2162 від 27.07.2023, за подання позовної заяви керівником Лівобережної окружної прокуратури міста Дніпра Дніпропетровської області інтересах держави в особі Головного управління ДСНС у Дніпропетровській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії на наступні реквізити: ЄДРПОУ 02909938, адреса: 49044, м.Дніпро, просп. Дмитра Яворницького, 38, МФО 820172, р/р UA228201720343160001000000291 в ДКСУ в м. Київ.
Відповідно до довідки начальника управління з організаційного забезпечення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18.02.2025 адміністративна справа №160/18617/23 07.02.2025 була направлена до Верховного Суду і станом на 18.02.2025 на адресу Дніпропетровського окружного адміністративного суду не надходила.
Справа повернута з Верховного Суду і передана судді для розгляду заяви 04.03.2025, що підтверджується довідкою начальника управління з організаційного забезпечення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04.03.2025.
При вирішенні заяви про повернення судового збору, суд виходить з наступного.
З матеріалів справи вбачається, що ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 31.07.2023 позовну заяву Лівобережної окружної прокуратури міста Дніпра до Комунального підприємства «Криворізький протитуберкульозний диспансер» Дніпропетровської обласної ради, третя особа: Дніпропетровська обласна рада про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії, було залишено без руху.
Встановлено позивачу термін для усунення недоліків шляхом подання документу про сплату судового збору у встановленому законом порядку і розмірі в сумі 2147,20 грн.
На виконання ухвали суду відповідачем надано копію платіжної інструкції №2162 від 27.07.2023 про сплату Дніпропетровською обласною прокуратурою судового збору у сумі 4294,40 грн.
За ч. 2ст. 132 Кодексу адміністративного судочинства України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Статтею 143 Кодексу адміністративного судочинства Українивизначено, що суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі: залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв`язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням)
У випадках, установленихпунктом 1 частини першоїцієї статті, судовий збір повертається в розмірі переплаченої суми; в інших випадках, установленихчастиною першоюцієї статті, - повністю (ч. 2 ст. 7 Закону України «Про судовий збір»).
07.01.2025 набув чинностінаказ Міністерства фінансів України від 26.11.2024 №606 «Про внесення змін до Порядку повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 10.12.2024 за №1888/43233. Даним наказом внесено зміни до механізму повернення судового збору у випадках, визначенихстаттею 7 Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до нового порядку органи Казначейства здійснюють повернення судового збору в усіх випадках виключно на підставі електронного подання, сформованого або Державною судовою адміністрацією України, або її територіальним управлінням, або відповідним судом.
Так, п. 3 Розділу I Порядку повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженогонаказом Міністерства фінансів України від 03.09.2013 №787, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25 вересня 2013 р. за №1650/24182 (даліПорядок №787), визначено, що повернення (перерахування) помилково або надміру зарахованих до бюджету платежів та перерахування між видами доходів і бюджетів коштів, помилково та/або надміру зарахованих до відповідних бюджетів через єдиний рахунок, у національній валюті здійснюється Казначейством або головними управліннями Казначейства з відповідних рахунків за надходженнями, відкритих в Казначействі відповідно до законодавства, шляхом оформлення платіжних інструкцій для здійснення внутрішніх операцій.
Згідно абз. 1 п. 5 Розділу I Порядку №787, повернення (перерахування) помилково або надміру зарахованих до бюджету або повернення на єдиний рахунок (у разі його використання) податків, зборів, пені, платежів та інших доходів бюджетів, або перерахування між видами доходів і бюджетів коштів, помилково та/або надміру зарахованих до відповідних бюджетів через єдиний рахунок, здійснюється за поданням (висновком, повідомленням) органів, що контролюють справляння надходжень бюджету.
У разі повернення (перерахування) помилково або надміру зарахованих до бюджету зборів, платежів та інших доходів бюджетів (крім зборів та платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи ДПС та органи Держмитслужби) орган, що контролює справляння надходжень бюджету, засобами системи Казначейства формує подання в електронній формі згідно з додатком 1 до цього Порядку та подає його до відповідного головного управління Казначейства за місцем зарахування платежу до бюджету, Казначейства (абз. 2 п. 5 Розділу I Порядку №787).
Постановою Кабінету Міністрів України від 16.02.2011 № 106 «Деякі питання ведення обліку податків, зборів, платежів та інших доходів бюджету» органом, що контролює справляння надходжень бюджету за кодом бюджетної класифікації 22030100 «Судовий збір» визначено суди, ДСА.
У відповідності до абз. 7 п. 5 Розділу I Порядку №787, заява про повернення (перерахування) коштів з бюджету складається та подається платником до органу, що контролює справляння надходжень бюджету, з платежу, який підлягає поверненню, із обов`язковим зазначенням інформації в такій послідовності: найменування платника (суб`єкта господарювання) (латиницею у разі повернення коштів в іноземній валюті), код за ЄДРПОУ (для юридичної особи) або прізвище, ім`я, по батькові (за наявності) фізичної особи (латиницею у разі повернення коштів в іноземній валюті), реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та мають відмітку у паспорті), дата та номер судового рішення, яке набрало законної сили (у разі повернення судового збору, за виключенням помилково зарахованого), місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи (латиницею у разі повернення коштів в іноземній валюті) та номер контактного телефону (за згодою), сума коштів, що підлягає поверненню (перерахуванню), причина повернення (перерахування) коштів з бюджету, найменування банку або небанківського надавача платіжних послуг, місцезнаходження банку (у разі повернення коштів в іноземній валюті (латиницею)), в якому відкрито рахунок отримувача коштів, та реквізити такого рахунка (латиницею у разі повернення коштів в іноземній валюті), номер карткового рахунка отримувача коштів (за наявності).
Згідно абз. 9 п. 5 Розділу I Порядку №787 разом із заявою про повернення (перерахування) коштів з бюджету платником подається до органу, що контролює справляння надходжень бюджету, оригінал або копія платіжної інструкції, яка підтверджує перерахування коштів до бюджету.
За вказаних обставин, суд роз`яснює заявнику, що для реалізації вказаної ухвали суду, заявнику необхідно звернутись з відповідною заявою до Дніпропетровського окружного адміністративного суду за процедурою, визначеною Порядком повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженогонаказом Міністерства фінансів України від 03.09.2013 №787, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.12.2024 за №1888/43233 (в редакції від 07.01.2025).
Зразок заяви знаходиться на офіційному сайті Дніпропетровського окружного адміністративного суду в розділі «Інше» - «Зразки документів» - «Заява для винесення подання про повернення сплаченого судового збору за судовим рішенням».
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.132,143,243,248 Кодексу адміністративного судочинства України, cуддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Заяву Дніпропетровської обласної прокуратури про повернення судового збору у справі №160/18617/23 за позовною заявою Лівобережної окружної прокуратури міста Дніпра до Комунального підприємства «Криворізький протитуберкульозний диспансер» Дніпропетровської обласної ради, третя особа: Дніпропетровська обласна рада про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити.
Повернути з Державного бюджету України Дніпропетровській обласні прокуратурі (пр. Дмитра Яворницького, буд. 38, м. Дніпро, 49044, код ЄДРПОУ 02909938 судовий збір у розмірі 2147 (дві тисячі сто сорок сім) грн. 20 коп. сплачений згідно платіжної інструкції №2162 від 27.07.2023 .
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, передбаченому статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Врона
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.03.2025 |
Оприлюднено | 07.03.2025 |
Номер документу | 125614214 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо організації господарської діяльності, з них дозвільної системи, нагляду (контролю), реалізації держ-ї регуляторної політики у сфері госп-ї д-ті; ліцензування видів господарської д-ті; розроблення і застосування національних стандар., технічних регламентів та процедур оцінки відповідності |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Врона Олена Віталіївна
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Загороднюк А.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні